Fujitsu Siemens Computers představuje nové modely ekologických PC

11. září 2007
BiTMICRO SSD s kapacitou 416 GB
Fujitsu Siemens Computers představuje nové modely ekologických PC

6. září 2007 – Nová řada profesionálních PC ESPRIMO 5925 EPA od Fujitsu Siemens Computers opět zvyšuje standard kategorie úsporných PC. Nové modely profesionálních PC ESPRIMO P5925 EPA v provedení microtower nebo ESPRIMO E5925 EPA minidesktop kombinují osvědčené ergonomické a úsporné funkce, jimiž je společnost Fujitsu Siemens Computers proslulá, s nejnovější čipovou sadou společnosti Intel a zdrojem napájení s koeficientem účinnosti 80 %. Díky tomu je spotřeba elektrické energie těchto systémů v porovnání s dva roky starými počítači nižší téměř o 45 %.

Nové modely profesionálních PC spojují ekologický přínos s technologickými inovacemi a maximálním výkonem. Čipová sada Intel Q35 a nejnovější procesory Intel Core2 Duo jsou optimalizovány pro nízkou spotřebu a vysoce efektivní provoz. Technologie iAMT 3.0 (Intel Active Management Technology) zajišťuje centralizovanou správu zařízení, včetně vypnutých systémů, a přispívá tak ke snížení celkové spotřeby energie. Tyto počítače jsou navíc velmi tiché díky vylepšeným možnostem chlazení, které přináší osvědčená skříň ESPRIMO, navržená a vyvinutá společností Fujitsu Siemens Computers.

Profesionální PC ESPRIMO 5925 EPA opět udávají krok v oblasti efektivního využívání elektrické energie. Úspora energie se stává stále důležitějším faktorem. Dodavatelé IT, jako je společnost Fujitsu Siemens Computers, a organizace jako EPA (Environmental Protection Agency) proto již léta pracují na vývoji technologií vedoucích ke snížení spotřeby elektrické energie. Organizace EPA, která uděluje ocenění EnergyStar, v červenci 2007 uvedla v platnost mnohem přísnější kriteria pro získání tohoto označení. Tento krok je pro vývoj standardů efektivního využívání elektrické energie velmi důležitý. Kriteria EnergyStar V. 4.0 vyžadují efektivnější zdroje napájení s koeficientem až 80 %, což je o 20 % více než u běžných počítačů.

Nové modely ESPRIMO řady 5925 EPA od Fujitsu Siemens Computers tento požadavek splňují. Společnost Fujitsu Siemens Computers také nová profesionální PC dodává s přednastaveným úsporným režimem, který po 10 minutách nečinnosti vypne displej a po 15 minutách pevný disk. Po dvaceti minutách nečinnosti se do úsporného režimu přepne celý systém, po hodině přejde do režimu spánku.

Fujitsu Siemens Computers, přední evropský poskytovatel IT, má s vývojem a výrobou produktů šetrných k životnímu prostředí dlouhodobé zkušenosti. Společnost vydala první směrnice pro konstrukci výrobků šetrných k životnímu prostředí již v roce 1992. V roce 1993 představila první „Green PC“ s automatickou funkcí pro úsporu energie. První úsporné PC ESPRIMO spatřilo světlo světa v roce 2005 a již v červnu 2007 společnost představila první profesionální PC, které splňuje nová kriteria standardu Energy Star – jmenovitě PC ESPRIMO E5615 EPA.

Váš názor Další článek: BiTMICRO SSD s kapacitou 416 GB

Témata článku: Tichý provoz, Elektrická energie, Siemens, PC skříně, Nový standard, Fujitsu Siemens, Nejnovější model, PC, První minuta, První krok, První model


Určitě si přečtěte

Už desítky let se pokoušíme odposlouchávat mozek. Rusům se podařil kousek, ze kterého vám spadne brada

Už desítky let se pokoušíme odposlouchávat mozek. Rusům se podařil kousek, ze kterého vám spadne brada

** K odposlechu mozků používáme EEG ** To má ale žalostné informační rozlišení ** Rusům pomohla počítačová neuronová síť

Jakub Čížek | 29

Pojďme programovat elektroniku: Rádiový čip, který má skoro každá bezdrátová myš

Pojďme programovat elektroniku: Rádiový čip, který má skoro každá bezdrátová myš

** Bezdrátové myši řídí čip od Nordic Semiconductors ** Jeho rádiové vysílače si před lety oblíbila i komunita kutilů ** Dnes si je vyzkoušíme v praxi

Jakub Čížek | 9

Dnes nastal konec Windows 7. Ale nepropadejte panice, počítač vám nastartuje i zítra

Dnes nastal konec Windows 7. Ale nepropadejte panice, počítač vám nastartuje i zítra

** Dnes končí podpora Windows 7 a systém formálně umírá ** Co to ale znamená v praxi a bude mi PC fungovat i zítra? ** A mohu i v lednu 2020 zdarma přejít na Windows 10?

Jakub Čížek | 118

Nejlepší notebooky do 20 000 Kč. Tipy, co se dnes vyplatí koupit

Nejlepší notebooky do 20 000 Kč. Tipy, co se dnes vyplatí koupit

** S cenou do 20 tisíc lze vybrat solidní notebook na práci i hry ** Přenosné notebooky nabídnou i kovová těla a rychlý hardware ** Na hraní se hodí více peněz, ale na použitelný základ dvacet tisíc stačí

Tomáš Holčík, David Polesný | 49

Co všechno se spouští se startem Windows a proč by vás to mělo zajímat

Co všechno se spouští se startem Windows a proč by vás to mělo zajímat

** Společně s operačním systémem se spouští řada aplikací a služeb ** Mohou mít negativní dopad na celkovou dobu startu Windows ** Jak získat kontrolu nad automaticky spouštěnými programy?

Karel Kilián | 59Aktuální číslo časopisu Computer

Test 9 bezdrátových reproduktorů

Jak ovládnout Instagram

Test levných 27" herních monitorů

Jak se zbavit nepotřebných věcí na internetu