Fujitsu Siemens aktualizuje svůj OS pro mainframy BS2000/OSD

Fujitsu Siemens aktualizuje svůj OS pro mainframy BS2000/OSD

Na své konferenci BS2000/OSD Mainframe Summit 2008 společnost Fujitsu Siemens Computers představila osmou verzi svého operačního systému pro BS2000/OSD mainframy. Mezi klíčové výhody pro uživatele patří zjednodušené řízení systému a vyšší podpora chodu bez uživatelských zásahů, včetně tak zásadních funkcí, jako je podpora nových podnikových serverů řady SQ, rozšířené a vylepšené možnosti integrace úložišť a dalších inovací umožňujících rychlejší zálohování dat. Implementace všech inovací, které nová verze operačního systému přináší, byla provedena v souladu s mezinárodními normami, s ohledem na základní požadavek návrhářů systému BS2000, který žádá, aby uživatelé mohli těžit z veškerého pokroku technologií moderní IT infrastruktury, aniž by ztráceli spolehlivost a vysoký transakční výkon BS2000 mainframů. Pilotní fáze bude zahájena na konci roku 2008; uvedení oficiální verze pro zákazníky je naplánováno na březen 2009.

Kromě serverů řady S a SX podporuje nová verze operačního systému také nové podnikové servery řady SQ, které jsou postaveny na špičkových procesorech Intel. Verze BS2000/OSD V8.0 je projevem politiky otevřených standardů, kterou vývojáři Fujitsu Siemens Computers v Mnichově sledují již několik let. Podpora sady POSIXových standardů (Portable Operating System Interface) vytváří základ pro volnější strategii, která uživatelům umožní transparentní přístup k souborovému systému BS2000 z jakékoli otevřené platformy pomocí internetového protokolu NFS (Network File System).

Verze V8.0 dokonale integruje páskové jednotky LTO-4 a zahrnuje podporu pro funkci šifrování jednotek LTO-4 (Linear Tape Open je standard páskových jednotek a kazet). Navíc byla provedena optimalizace I/O propustnosti pro pevné disky, což zajišťuje vysokorychlostní přístup k současným on-line a nearline periferním zařízením. Operační systém nyní také umožňuje lepší integraci nových systémů FibreCAT CX společnosti EMC. Společnost Fujitsu Siemens Computers navíc představila množství funkcí, které zjednoduší práci se systémem: Jednotlivé komponenty systému a uživatelský software budou například moci snáze e-mailové zprávy o provozu systému.

Technologie pro moderní datová centra, které ochrání vaše investice i do budoucna

„S osmou verzí našeho operačního systému pro BS2000/OSD mainframy budou zákazníci moci těžit z technologie navržené pro potřeby moderních infrastruktur datových center, která obstojí i v budoucnosti,“ uvedl Josef Reger, CTO společnosti Fujitsu Siemens Computers. „Možnosti systému typické pro mainframy, jako je vysoký transakční výkon, škálovatelnost, vysoká dostupnost a schopnost překonávat výpadky, zajišťují hladký a spolehlivý běh procesů v dynamických datových centrech.“

Váš názor | Yahoo! Mail nově na doménách rocketmail.com a ymail.com

Témata článku: Software, Moderní komponenta, Podniková funkce, Podniková řada, Moderní technologie, Nový standard, Zásadní inovace, Fujitsu Siemens, Podniková verze, Tape

Aktuální číslo časopisu Computer

Zachraňte nefunkční Windows

Jak nakupovat a prodávat kryptoměny

Otestovali jsme konvertibilní notebooky

Velký test 14 herních myší