Fujitsu je dodavatelem vládního cloudu ve Velké Británii

26. března 2012
Egypt bude blokovat internetové porno
Fujitsu je dodavatelem vládního cloudu ve Velké Británii

Společnost Fujitsu byla vybrána jako dodavatel služeb v rámci všech čtyř částí vládního projektu G-Cloud v hodnotě 60 milionů liber. Tyto části – infrastruktura jako služba (IaaS), platforma jako služba (PaaS), software jako služba (SaaS) a specializované cloudové služby – budou jednotlivým vládním subjektům dodávány prostřednictvím přelomového konceptu CloudStore.

CloudStore je online tržiště, které obsahuje seznam a hodnocení dodavatelů cloud computingu pro budoucí poskytování služeb ve veřejném sektoru. Tento dynamický obchod s aplikacemi a projekt G-Cloud umožní subjektům veřejného sektoru snížit náklady, neboť si budou moci kdykoli sjednat služby některého z 257 poskytovatelů bez nutnosti podepisování obsáhlých smluv. CloudStore a G-Cloud budou v provozu po šestiměsíční zkušební dobu, aby bylo možné posoudit poptávku po službách ze strany úřadů státní správy a ověřit schopnosti dodavatelů.

„Fujitsu má v současné době více než rok ostrého provozu svého vlastního řešení Fujitsu Public Cloud a na letošním CeBITu v Hannoveru jsme představili ostrou verzi našeho Business Solutions Store, chcete-li tržiště business aplikací dostupného z cloudu Fujitsu. Na rozdíl od mnoha konkurentů máme bohaté zkušenosti z desítek implementací a v současné době spravujeme cloud řešení více než 170 zákazníkům v regionu CEMEA&I (Evropské státy a Indie),“ říká Leoš Stehlík, vedoucí evropského expertního týmu pro privátní cloudy společnosti Fujitsu Technology Solutions.

„Zapojení do projektu G-Cloud je vyvrcholením špičkové práce, kterou společnost Fujitsu ve veřejném sektoru odvádí. Jako zavedený poskytovatel služeb pro vládní subjekty rozumíme tlaku, kterému tyto organizace čelí při snižování nákladů a hledání ekonomických řešení,“ uvedl Nigel Kirby-Green, generální ředitel společnosti Fujitsu UK & Ireland pro veřejný sektor.

„Vzhledem k naší široké nabídce inovativních zabezpečených cloudových služeb, které zahrnují privátní, veřejná i hybridní cloudová řešení, můžeme úřadům státní správy kromě úspory nákladů zajistit také potřebnou flexibilitu. Díky partnerství s různými malými a středními firmami a ostatními poskytovateli cloudových služeb, jako je například Salesforce.com, můžeme do tohoto projektu přispět další přidanou hodnotou a zajistit tak větší výběr a flexibilitu,“ doplnil Kirby-Green.
 

Témata článku: Veřejná služba, Hannover, Ostrý provoz, Bohatá zkušenost, Green, Ireland

Aktuální číslo časopisu Computer

Otestovali jsme 5 HDR 4K televizorů

Jak natáčet video zrcadlovkou

Vytvořte si chytrou domácnost

Radíme s koupí počítačového zdroje