FSP Group / Fortron certifikoval již dvě stovky svých zdrojů v programu 80PLUS

FSP Group / Fortron certifikoval již dvě stovky svých zdrojů v programu 80PLUS

FSP Group, výrobce počítačových zdrojů značky Fortron, pokořila hranici dvou set modelů certifikovaných v programu 80PLUS. Tento americký inovační program, jehož cílem je podporovat nasazování energeticky efektivních počítačových zdrojů a počítačů do praxe, označuje zdroje, které jsou energeticky úsporné, čímž mj. šetří peníze svým uživatelům.

Certifikace 80PLUS se liší jednotlivě podle efektivity zdroje. Ta se měří ve třech výkonových stupních zatíženosti – při 20% zatížení, 50% zatížení a 100% zatížení. Protože se ale 100% zatížení v praxi příliš často nevyskytuje a navíc není po technologické stránce tak obtížné při něm dosáhnout vysoké efektivity, je hlavním stupněm zatížení 50 %.

Základní úroveň 80PLUS je na trhu již standardem. Efektivita takto označeného zdroje při provozu na 50 % výkonu činí 80 %. Bronzová certifikace se vyznačuje 85% efektivitou, a v současné době se na trhu objevuje čím dál častěji. Novinkou pro běžný trh je certifikace stříbrná, označující 88% efektivitu. Certifikace zlatá je pak zatím doménou exkluzivních produktů a její efektivita dosahuje 90 %.

FSP Group má v základní certifikaci 80PLUS certifikováno 86 zdrojů, v bronzové 100, ve stříbrné 17 a ve zlaté pak dva modely.

Nejbližší konkurent, který se co do počtu certifikovaných počítačových zdrojů umístil na 2. místě, disponuje 112 certifikovanými zdroji.
 

Témata článku: Počítačový zdroj, Počítačový model, Zdroje

Aktuální číslo časopisu Computer

Otestovali jsme 5 HDR 4K televizorů

Jak natáčet video zrcadlovkou

Vytvořte si chytrou domácnost

Radíme s koupí počítačového zdroje