FSC zvyšuje výkon serverů s novými procesory SPARC64

Nové 450 MHz procesory SPARC64 GP potvrzují, že servery PRIMEPOWER jsou význačným nástrojem pro e-business.
FSC zvyšuje výkon serverů s novými procesory SPARC64
Mnichov/Německo - Zavedením nových 450 MHz procesorů SPARC64 GP společnost Fujitsu Siemens Computers dále zvýšila výkon svých unixových serverů řady PRIMEPOWER, čímž zavedla nový standard pro podniková výpočetní střediska na bázi operačního systému Solaris. Nové modely 200, 400 a 600 středního výkonu jsou přizpůsobeny infrastrukturám pro prostorově optimalizovaná výpočetní střediska, kde je neustále nedostatek místa. Servery kategorie Enterprise s modely 800, 1000 a 2000 nabízejí skvělou rozšiřitelnost a výkon, které jsou založeny na technologii 450 MHz procesorů a na architektuře až 64 SMP. Tyto servery využívají výkonných procesorů SPARC64 GP, flexibilitu unixového operačního systému Solaris a dosahují v této třídě serverů špičkové spolehlivosti, vysokého výkonu, rozšiřitelnosti a dostupnosti. Organizacím, kde jsou tyto servery nasazeny v infrastrukturách IT tím poskytují vynikající nástroj pro provoz e-businessu.

Podnikové servery PRIMEPOWER poskytují nejvyšší úroveň RAS (Reliability, Availability, Serviceability / spolehlivost, dostupnost, snadný servis) na tomto segmentu trhu. Tím se stávají skvělou platformou pro náročné aplikace, kde jsou základními požadavky vysoký výkon a vysoká dostupnost systému. Nový server PRIMEPOWER 800 lze osadit až 16 procesory. Proto se velmi dobře hodí pro nasazení jako cenově výhodná alternativa pro konsolidaci serverů, e-commerce, a pro zpracování rozsáhlých aplikací. Nový model 1000 lze osadit až 32 procesory a byl navržen pro konsolidaci serverů střední velikosti, e-commerce a rozsáhlejší aplikace. Nejvýkonnější z nové řady, model 2000, který lze rozšířit až na 64 procesorů, je určen pro konsolidaci serverů, pro aplikace typu data warehouse (datové sklady) a pro trh ASP (Application Services Providing / poskytování aplikačních služeb), kde se vyžaduje sofistikované dynamické přerozdělování systému na více částí (dynamic partitioning), společně s výkonností, která je jinak vlastní sálovým počítačům (mainframům). Model PRIMEPOWER 2000 nabízí opravdový výkon a vysokou dostupnost mainframu s úrovněmi pětidevítkové dostupnosti, tj. až 99,999 procenta. Všechny výše uvedené nové modely podnikových serverů PRIMEPOWER jsou dostupné od října 2000.

Na poli serverů středního výkonu vstoupil vývoj serverů PRIMEPOWER do nového segmentu trhu. Nový model PRIMEPOWER 400N je serverovým uzlem, který lze osadit až čtyřmi procesory. Tento server je určen k zástavbě do 19palcové technologické skříně (rack) a je skvělou platformou pro internetové služby, kde se požaduje stupňování výkonu. Aby bylo možno tyto vzrůstající požadavky po výkonu naplnit, lze snadno přidat další serverové uzly. Tento nový model PRIMEPOWER 400 je také vybaven deseti pozicemi sběrnice PCI pro ty zákazníky, kteří potřebují aplikace vyžadující vyšší propustnost vstupů / výstupů. Výkonnější model pod označením 600 je osmiprocesorový server s 12 pozicemi PCI a byl navržen jako cenově výhodný server vstupní úrovně pro výpočetní střediska. Oba systémy jsou k dispozici jak pro skříň, tak v kancelářském provedení. Nové modely serverů PRIMEPOWER středního výkonu jsou dostupné s 300 MHz procesory od října 2000, se 400/450 MHz procesory od ledna 2001.

„Šest našich nových podnikových serverů PRIMEPOWER je vybaveno nejrychlejší sběrnicovou technologií na světě, společně s nejnovějšími procesory SPARC. Proto poskytují nabídku znamenající jedinečnou hodnotu pro rostoucí počet podnikových zákazníků z oddělení IT, kteří požadují zvýšení výkonu svých systémů, aby mohli podpořit své náročné aplikace e-businessu,“ komentoval Dr. Joseph Reger, viceprezident společnosti Fujitsu Siemens Computers pro strategický marketing, a dodal: „Současní zákazníci budou schopni aktualizovat své stávající servery řady PRIMEPOWER tak, aby mohli vytěžit z nových 450MHz procesorů maximum. Budeme pokračovat ve stupňování standardu výkonu Unixu. Zároveň chceme udržet tento značný pokrok i začátkem roku 2001, kdy uvedeme 128procesorovou verzi našeho modelu PRIMEPOWER 2000.“

Nové podnikové servery řady PRIMEPOWER čerpají z expertní znalosti společnosti Fujitsu Siemens Computers z prostředí výpočetních středisek, kde vystupují klíčové požadavky: vysoká propustnost vnitřního propojení, vysoký výkon vstupně/výstupního subsystému PCI, nejvyšší úroveň podpory RAS včetně CPU, sledování výkonu a teploty systému, ochrana datových cest pomocí ECC a automatická rekonfigurace systému, která má za úkol deaktivovat jakékoliv moduly, jež se nacházejí v poruchovém stavu a zajistit pokračování v provozu po nové aktivaci systému. Servery PRIMEPOWER rovněž nabízejí rozsáhlé možnosti rozdělení systému na více logických částí (partitions). Server PRIMEPOWER 2000 lze například rozdělit až na 15 různých částí (partitions). Dynamické rozdělení tohoto systému na více částí bude možné s náběhem operačního systému Solaris 8, který bude dostupný od prvního čtvrtletí 2001.

Procesor SPARC GP 450 - vedoucí poměr cena/výkon

Nové podnikové servery řady PRIMEPOWER jsou osazovány nejnovější 450MHz verzí procesorů SPARC64 GP RISC, jež jsou 100% binárně kompatibilní, a které - díky svému inovativnímu návrhu, vykonávání příkazů a větší kapacitě vyrovnávací paměti cache - překonávají nejvyšší výkon při nižší pracovní frekvenci. Mezi klíčové přínosy procesorů SPARC64 GP patří vysoký poměr vykonaných strojových instrukcí na nižší počet hodinových cyklů a také vylepšené prvky RAS, jako například zabezpečení ECC pro vyrovnávací paměti cache jak první, tak druhé úrovně. Kromě zvýšené hodinové frekvence jsou nové čipy 450 MHz procesorů navrženy s 25 miliony tranzistorů, 0,18 mikronovou technologií, dvojnásobnou velikostí vyrovnávací paměti cache první úrovně a s optimalizovanou metodou předvídání větvění instrukcí.

Společnost Fujitsu Siemens Computers v současné době nabízí nejvýkonnější a extrémně přizpůsobitelné unixové servery pracující pod operačním systémem Solaris. Podporují veškeré požadavky kladené na infrastrukturu nastupujících implementací pro prostředí e-businessu a Internetu. Společnost Fujitsu Siemens Computers má jedinečnou pozici v tom, jakým způsobem dává svým zákazníkům opravdové možnosti volby pro podniková výpočetní střediska. Společně se svojí zkušeností z této oblasti je také nejlepším způsobem vybavena k tomu, aby svým zákazníkům poskytla rozšiřitelné infrastruktury světové třídy, schopné se začlenit do nejnovější technologie e-businessu a využívat výhod technologií serverů a prostředků hromadného ukládání dat (storage) v IT.

Váš názor Další článek: Týden: Novinky Intelu, čas pro rekapitulaci

Témata článku: Vysoká úroveň, Nastupující segment, Nový systém, Výpočetní výkon, Nejnovější technologie, Solaris, Nejvyšší úroveň, Vysoká třída, Podniková část, Úroveň, Nový model, Nový procesor, Nová řada, Střední třída, Podniková řada, Skvělá pozice, Výkon, Vysoký výkon, Nejnovější model, Nejvyšší výkon


Určitě si přečtěteAktuální číslo časopisu Computer

Speciál o přechodu na DVB-T2

Velký test herních myší

Super fotky i z levného mobilu

Jak snadno upravit PDF