FSC představuje stylové a dostupné Tablet PC pro studenty

27. srpna 2008
Nvidia uvedla GeForce 9400 GT
FSC představuje stylové a dostupné Tablet PC pro studenty

Fujitsu Siemens Computers představuje zbrusu nový, plně vybavený model Tablet PC za doporučenou koncovou cenu od 27 900 Kč (bez DPH), a nabízí tak dostupnou volbu začátečníkům. LIFEBOOK T1010 a jeho speciální verze určená pro školy, LIFEBOOK T1010 EDU, dokazují, že nízká cena nemusí jít na úkor výkonu, a navíc nabízejí řadu funkcí, jež studentům velmi usnadní život. Dny nečitelných rukopisných poznámek, nudného studia z mikrofilmů a hodin strávených hledáním informací jsou sečteny. Dnešní studenti se mnohem častěji než kdykoliv dříve připojují k sítím a internetu – a počítač nebo notebook vnímají jako přirozenou pomůcku pro každodenní studium.

Skvělý 13,3“ displej s pasivním digitizérem zajišťuje pohodlnou práci s jakoukoliv aplikací. Obrazovka reaguje na dotyk, což ocení uživatelé, kteří tablet ovládají raději rukou než perem. Díky přirozenému způsobu vkládání dat – psaním nebo kreslením perem či dokonce prstem – představuje LIFEBOOK T1010 ideální nástroj pro menší děti, protože nevyžaduje předchozí znalost práce s myší nebo klávesnicí. Znamená to také, že LIFEBOOK T1010 lze využívat na základních školách při výuce dětí, které ještě neumějí psát a číst, nebo v rámci speciálního vzdělávání.

Dalším plusem pro školní výuku je automatické rozpoznávání rukopisu a možnost ukládání rukopisných poznámek. Složité matematické vzorce, poznámky, rukopisy, nákresy v PowerPointu, poznámky k PDF souborům nebo ručně načrtnuté myšlenkové mapy lze okamžitě ukládat v digitální podobě a později snadno znovu použít nebo zobrazit. Zbytečné štosy papíru, rozmazané poznámky a oslí uši jsou nyní historií.

Konvertibilní notebooky nabízejí speciální funkce na podporu efektivní práce v prostředí vzdělávacích zařízení. Například displej lze natáčet v obou směrech, což usnadňuje jeho použití při práci ve skupině a zajišťuje snadné ovládání.

Zavedení moderních notebooků do výuky ve třídě přináší mnoho možností. Několik studentů ze sportovního gymnázia v německém Magdeburgu se nedávno kvalifikovalo na olympijské hry v Pekingu. Přípravy a sportovní soustředění znamenaly, že zmeškají velkou část výuky. Díky nasazení Tablet PC od Fujitsu Siemens Computers se mladí olympionici mohli účastnit výuky na dálku a nepřišli o žádné znalosti.

Fujitsu Siemens Computers přikládá k modelu LIFEBOOK T1010 EDU množství softwarových doplňků, díky nimž se dokonale hodí pro prostředí vzdělávacích zařízení. Například programy xThink Calculator (plná verze) a MathJournal™ (30denní zkušební verze) přinášejí nový pohled na svět čísel, zatímco aplikace MagicDesktop (plná verze), geniální vzdělávací program pro děti, umožňuje mladším žákům učit se hrou a důkladně je připravuje na multimediální nároky budoucnosti.

LIFEBOOK T1010, vybavený nejnovější technologií procesorů Intel® Centrino® 2 nebo procesorem Intel® Celeron®, je výkonný i elegantní společník. Tento konvertibilní notebook se dodává v moderním bílém provedení s designovými doplňky, jako jsou například chromové panty víka. Pokud se uživatelům ledově bílá bude zdát příliš monotónní, mohou vzhled a styl svého Tablet PC změnit prostřednictvím široké řady designových skinů. Tyto skiny – vyvinuté společností DeinDesign – se vyrábějí z vysoce kvalitního individuálně tištěného vinylu, střiženého přesně na míru modelu LIFEBOOK T1010, a jsou připraveny k okamžitému použití. Díky hladkému povrchu a krycí vrstvě odolné vůči otěru jsou nejen elegantní, ale zároveň poskytují i ochranu před škrábanci a nečistotami.

Mladší cílová skupina, jíž je LIFEBOOK T1010 určen, oceňuje související nevšední doplňky. Fujitsu Siemens Computers proto dodává i módní batoh v designu sladěném s notebookem a malou, snadno ovladatelnou myš.

LIFEBOOK T5010 – volba pro náročnější

Fujitsu Siemens Computers v rámci řady LIFEBOOK T nabízí i high-endovou verzi pro náročnější uživatele, kteří touží po špičkovém přístroji. Model LIFEBOOK T5010 přináší množství funkcí, jež jsou velmi žádané v profesionálním prostředí, jako je například integrovaná podpora vysokorychlostních 3G sítí/UMTS pro plnou konektivitu nebo řada zabezpečovacích prvků: TPM modul, integrovaný snímač otisku prstů či čtečka karet SmartCard. V případě jakýchkoliv technických dotazů lze LIFEBOOK T5010 kdykoliv připojit ke vzdálené správě pomocí nejnovější technologie Intel® vPro. Díky hmotnosti pouhé 2 kg je LIFEBOOK T5010 jedním z nejlehčích plně vybavených Tablet PC na světě.

„Nová generace Tablet PC společnosti Fujitsu Siemens Computers opět podtrhuje její inovativní sílu lídra tohoto tržního segmentu,“ uvedl Andreas Thimmel, první viceprezident divize Volume Business společnosti Fujitsu Siemens Computers. „Řada LIFEBOOK T bere v potaz celou řadu požadavků našich uživatelů – ať už ze sféry profesionálů nebo začátečníků. Model LIFEBOOK T1010 vnímáme především jako důležitou investici v rámci našeho dlouhodobého úsilí v oblasti vzdělávání a zpřístupňování moderní IT pedagogům a studentům.“

LIFEBOOK T1010 bude v průběhu září dostupný u místních dodavatelů za doporučenou koncovoucenu od 27 900 Kč(bez DPH). Cena modelu LIFEBOOK T5010 začíná na 36 900 Kč (bez DPH).

Podrobné informace a technické údaje jsou dostupné on-line na adrese: www.fujitsu-siemens.cz/lifebook a na adrese www.fujitsu-siemens.com/press.

Snímky produktů najdete na našem média serveru na adrese www.fsc-mediaserver.com/ms/go.cfm?folderid=7648&jumpfactor=6 a www.fsc-mediaserver.com/ms/go.cfm?folderid=7695&jumpfactor=6.

Váš názor Další článek: Nvidia uvedla GeForce 9400 GT

Témata článku: Vinyl, Speciální verze, Plná verze, Vybavený model, Skin, SmartCard, Německá klávesnice, Nejnovější model, Doporučená verze, Tržní lídr, Panty, Fujitsu Siemens, Tablet PC, Speciální model, Nudný život, Notebook na Mall.cz


Určitě si přečtěte

Je lepší hrát na PC, či na konzolích? Nebo jsou i jiné možnosti?

Je lepší hrát na PC, či na konzolích? Nebo jsou i jiné možnosti?

** Jaké jsou výhody a nevýhody hraní na počítači? ** Co mají společného a v čem se liší Xbox One, PS4 a Switch? ** Na čem hrát, když nemáte výkonné PC ani konzoli?

Lukáš Václavík | 122

Zapomeňte na kometu, české nebe každý den křižují mnohem zajímavější kousky

Zapomeňte na kometu, české nebe každý den křižují mnohem zajímavější kousky

** České nebe každý den křižuje hromada exotických letounů ** Na populární mapě Flightradar24 je ale nenajdete ** Jsou to vojenské letouny USA, UK a NATO

Jakub Čížek | 37

Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co šíleného se objevilo na Street View

Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co šíleného se objevilo na Street View

Google stále fotí celý svět do své služby Street View. A novodobou zábavou je hledat v mapách Googlu vtipné záběry. Podívejte se na výběr nejlepších!

redakce | 2

Vyrobíme si falešný Mac mini za tisícovku. Stačí Raspberry Pi a 3D tiskárna

Vyrobíme si falešný Mac mini za tisícovku. Stačí Raspberry Pi a 3D tiskárna

** Vyzkoušíme Raspberry Pi 4 s iRaspbianem ** Operační systém vypadá skoro jako macOS ** Vše strčíme do vlastní stylové krabice

Jakub Čížek | 31


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest: nejlepší notebooky do 20 000 Kč

Test 8 levných IP kamer

Jak vybrat bezdrátová sluchátka

Testujeme Android 11