France Telecom zvolila směrovače Cisco

26. února 1999
CNET kupuje WinFiles
Společnost France Telecom zvolila gigabitové přepínací směrovače Cisco 12000 GSR, aby vyhověla obrovskému nárůstu provozu na síti Internet.
France Telecom zvolila směrovače Cisco
Společnost France Telecom zvolila gigabitové přepínací směrovače Cisco 12000 GSR, aby vyhověla obrovskému nárůstu provozu na síti Internet

Společnost France Telecom, vedoucí poskytovatel přístupu k síti Internet a služeb s přidanou hodnotou pro podnikatelskou sféru ve Francii, výrazně posílí instalací gigabitových přepínacích směrovačů řady Cisco 12000 GPS (Gigabit Switch Router) svou národní IP síť RAIN. Vysoký růst vlastního provozu na síti Internet (v roce 1998 vzrostl o 330 %), vede společnost France Telecom k vybudování robustní, vysokorychlostní sítě pro 21. století. Nasazení směrovačů Cisco 12000 GSR umožní společnosti France Telecom poskytnout dostatečnou šířku pásma a vysokou výkonnost vyhovující očekávaným rostoucím požadavkům aplikací založených na protokolu IP.

V současné době se v IP síti RAIN přenáší měsíčně více než 40 Terabytů dat. Směrovače řady Cisco 12000 GSR zvládnou tento objem díky technologii přenosu Packet Over SONET STM-1 (155 Mb/s) a v blízké budoucnosti STM-4 (622 Mb/s). Aby bylo možno síť průběžně přizpůsobovat požadavkům zákazníků, má v sobě zabudovanou možnost přechodu na STM-16 (2,4 Gb/s) s technologií D-WDM. Společnost France Telecom u směrovačů Cisco 12000 GSR vysoce hodnotila redundanci GRP. Výsledky ukázaly, že přepínač Cisco 12000 GSR je přepínací směrovač třídy Carrier-Class s plnou redundancí (zpracování, přepínací matice, napájení, ventilátor) schopný provozu technologií otevřené OC-48 s možností vývoje na OC-192.

Řada Cisco 12000 doplňuje v síti IP RAIN již používané směrovače řady Cisco 7500 a rozšiřuje tak dlouhodobé investice společnosti France Telecom do technologií Cisco. Oba používané modely využívají operační systém Cisco IOS™ s bohatými službami, zajišťujícími vysoký výkon a dokonalé řízení provozu a podporujícími třídy služeb IP (CoS Class of Services) s nejmodernější implementací protokolu BGP (BGP je páteřní směrovací protokol sítě Internet).

“Směrovače řady Cisco 12000 GSR vyhovují exponenciálně rostoucím požadavkům na kvalitu služeb a šířku pásma, se kterými se denně setkáváme” řekl Patrick Puges, vice prezident, divize Technical Design and Engineering, Business Solutions and Data Networks. “Umístěním směrovačů řady Cisco 12000 GSR v naší páteřní síti zajišťujeme s předstihem vývoj služeb špičkové úrovně „New World“ a dává našim zákazníkům příležitost vyzkoušet tyto výhody již nyní. Společnosti France Telecom a Cisco jsou hrdé na to, že jejich spolupráce přináší na trh exkluzivní síťové služby rychleji než konkurence.”

Poznámka vice prezidenta společnosti Cisco Petera Lomase, Service Provider Operations, EMEA: “Příprava na budoucí směry vysoké výkonnosti sítí právě nyní je základem úspěchu poskytovatelů služeb Internetu. Rozhodnutí společnosti France Telecom využívat vizi „New World“ sítí založených na protokolu IP zajišťuje, že vyhoví rychle rostoucím požadavkům aplikací založených na IP. Současně vytváří základ pro poskytování zlepšených a diferencovaných služeb v budoucnosti.”

O divizi Business Solutions and Data Networks společnosti France Telecom
Společnost France Telecom je vedoucí světovou společností v oblasti datových přenosů a služeb s přidanou hodnotou. Za své postavení vděčí svému porozumění trhu a kvalitě technických a obchodních týmů, které již 20 let uspokojují potřeby globální podnikatelské sféry. Schopnost rozvoje mezinárodních aktivit společnosti France Telecom byla posílena v lednu 1996 založením společného podniku joint venture GlobalOne se společnostmi Deutsche Telekom a Sprint.

Divize Business Solutions and Data Networks poskytuje služby a datové sítě v rámci Corporate Branch společnosti France Telecom: datové sítě, Intranet, Internet, Extranet, propojení Lan-Lan, datové a hlasové síťové služby. Má 13 000 stálých zákazníků a jejich síť denně využívá více než 11 milionů lidí. Měsíčně se přenáší 80 000 gigabytů dat.

Společnost Cisco Systems
Společnost Cisco Systems, Inc. (NASDAQ: CSCO) je vedoucí světovou společností zabývající se problematikou sítí v rámci celosvětové sítě Internet. Novinky a informace naleznete na adrese: http://www.cisco.com.

Gigabitový přepínací směrovač Cisco 12000
Gigabitový přepínací směrovač Cisco's 12000 zajišťuje přepínání a směrování v síti Internet s rychlostí v řádu gigabity za sekundu. Přepínač Cisco 12000 GSR poskytuje přizpůsobitelné předávání IP a výkonnost třídy Carrier-class. Umožňuje růst vysokorychlostních páteřních IP sítí k využití technologií OC-12 (622 Mb/s) a OC-48 (2.4 Gb/s). Technologie GSR zajistí v blízké době výkonnost OC-192 (9.6 Gb/s). Splněním standardů pro zařízení třídy Carrier-compliant a vysokou redundancí je řada Cisco 12000 určena právě pro zajištění vysoké spolehlivosti požadované poskytovateli služeb na vysokorychlostních sítích.
Váš názor Další článek: CNET kupuje WinFiles

Témata článku: Internet, Vice, Sprint, Gigabit, Vysoká výkonnost, Exkluzivní aplikace, Sonet, Carrier, Seti, Cisco, Vysoká hodnota, Síťový provoz, Telecom, Vysoká třída


Určitě si přečtěte

Google dosáhl revolučního milníku v kvantové nadvládě. IBM ale nesouhlasí

Google dosáhl revolučního milníku v kvantové nadvládě. IBM ale nesouhlasí

** Google představil nový kvantový čip s 53 qubity ** Oznámil, že díky němu lidstvo poprvé dosáhlo kvantové nadvlády ** IBM toto tvrzení zlehčuje

Karel Javůrek | 15

Bývalý zaměstnanec Nokie vysvětluje, proč telefony s Windows Phone neuspěly

Bývalý zaměstnanec Nokie vysvětluje, proč telefony s Windows Phone neuspěly

** Za neúspěchem Microsoftu v mobilech stojí i Windows 8 ** Microsoft pozdě naskočil do rozjetého vlaku ** Uživatelé neměli zásadní důvody, proč přejít

Karel Kilián | 136

Pojďme programovat elektroniku: České chytré zásuvky Netio pro kutily i firmy

Pojďme programovat elektroniku: České chytré zásuvky Netio pro kutily i firmy

** Wi-Fi zásuvky nevyrábí pouze Čína ** Vyzkoušeli jsme českou Netio PowerCable ** Je přímo určená pro vývojáře, má totiž jednoduché JSON API

Jakub Čížek | 43

Kdyby měli železničáři tento superpočítač za 99 dolarů, nepotřebovali by lasery

Kdyby měli železničáři tento superpočítač za 99 dolarů, nepotřebovali by lasery

** Nejmodernější český železniční tunel je prošpikovaný technologiemi ** Za tři tisíce koupíte počítač, který je překoná ** Seznamte se s Nvidia Jetson Nano

Jakub Čížek | 50


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest 20 procesorů

Srovnání 15 True Wireless sluchátek

Vyplatí se tisknout fotografie doma?

Vybíráme nejlepší základní desky