Fragaria představuje nový komplexní auditorský systém pro správu celé auditorské agendy

Společnost Fragaria přichází na český trh s auditorským systémem šitým na míru menším a středním auditorským společnostem.
Fragaria představuje nový komplexní auditorský systém pro správu celé auditorské agendy

Praha, 18. říjen 2005 – Společnost Fragaria přichází na trh s novým komplexním auditorským systémem Faust pro správu celé auditorské agendy menších a středních auditorských společností. Vývoj softwaru byl konzultován a realizován za pomoci přední auditorské společnosti a reaguje tak na reálné požadavky trhu.

Díky své moderní vícevrstvé architektuře poskytuje svým uživatelům neustálý přehled nejen o stavu celé zakázky, nýbrž i o výsledcích jednotlivých dílčích auditorských testů. Aplikace pokrývá všechny základní procesy programu auditu, počínaje vedením spisu auditora, přes zpracování výsledků auditorských testů až po vydání téměř všech typů auditorských zpráv od klasických ročních uzávěrek až po speciální stanoviska auditora. Součástí je i možnost automatického sestavení základních výkazů účetní závěrky (rozvaha, výkaz zisku a ztrát, výkaz cash flow apod.) v souladu s českými účetními standardy, i standardy EU (IFRS apod.).

Modul účetní databáze je připraven pro import účetních dat, a to ze všech účetních programů pracujících na datových bázích. Modul má rovněž prakticky neomezenou kapacitu a databáze tak není limitována maximálním počtem řádků, jako je tomu například u MS Excel. Výrazné urychlení vytváření nových projektů zajišťuje možnost sdílení nastavení mezi jednotlivými zakázkami. Každý zákazník si tak může nastavit vzorový projekt dle svých potřeb, který poté může využívat jako šablonu.
 
„Naší snahou bylo vyvinout systém, který by byl přívětivý pro co nejvíce uživatelů. Je obecně známo, že někomu se lépe pracuje s Windows, jinému zase s Linuxem. Díky tomu, že systém FAUST není vázán na jedno konkrétní systémové prostředí, je tak kompatibilní se všemi těmito běžnými operačními systémy,“ dodal Martin Bílek, technický ředitel společnosti Fragaria.

Jednou z hlavních priorit vývoje systému byla samozřejmě i bezpečnost dat a dokumentů. Systém je
navržen tak, že zaručuje omezený přístup na základě oprávnění, ale i přesně vedenou historii ke každému dokumentu či informaci zadané do systému. Toto vše by mělo pomoci zamezit tolik obávanému úniku informací, ztrátě dat i nemožnosti zjištění odpovědnosti.

Přístup uživatelů k serverové aplikaci FAUST je zajištěn přes standardní rozhraní pomocí webového prohlížeče. Systém lze velmi intuitivním a snadným způsobem ovládat ze kteréhokoliv počítače připojeného do příslušné sítě, správnou konfigurací lze zajistit přístup i přes extranet, tedy mimo firmu.

 
O společnosti Fragaria
Fragaria, s.r.o. vznikla začátkem roku 1993 a specializovala se výhradně na nákup a prodej zboží. Od roku 2000 byl nastartován proces transformace firmy, byly provedeny rozsáhlé investice do vývoje a školení pracovníků v oblasti ekonomických a manažerských systémů pro středně velké podnikatelské subjekty v nejrůznějších oborech (finance, ekonomické služby, strategické řízení a management, strojírenství, cestovní ruch, bytová a nebytová výstavba). V současné době firma dokončila realizaci komplexního auditorského systému pro správu celkové auditorské agendy (FAUST). Mezi další významné projekty patří vícevrstvá aplikace pro cestovní kanceláře a agentury FACE. Jedná se o rezervační, informační a prodejní systém, který zajišťuje veškeré operace od tvorby nabídky produktů, přes založení konta zákazníka po kompletní rezervační protokoly.

Témata článku: Prohlížeče, Bezpečnost, Neomezený přístup, Rozsáhlá snaha, Flow, Komplexní projekt, Prodejní výsledek, Celkový únik, Rozsáhlý audit, Cash, Auditor

Aktuální číslo časopisu Computer

Otestovali jsme 5 HDR 4K televizorů

Jak natáčet video zrcadlovkou

Vytvořte si chytrou domácnost

Radíme s koupí počítačového zdroje