Fractal se počtvrté umístil ve Fast 50, e-Fractal poprvé.

27. října 2004
CDMA je na jihu Moravy
Podvečerní vyhlášení výsledků soutěže Fast50, pořádané společností Deloitte přineslo již počtvrté v řadě umístění společnosti Fractal s.r.o., jedné z nejdynamičtěji se vyvíjejících technologických firem na českém trhu. V žebříčku Rising Star pro růstové technologické společnosti s dobou fungování kratší než 5 let se na 14. místě umístila i dceřiná společnost e-Fractal s.r.o.
Fractal se počtvrté umístil ve Fast 50, e-Fractal poprvé.

Každoroční vyhlašování žebříčku pro nejrychleji rostoucí technologické společnosti ve střední a východní Evropě Fast50 přineslo již čtvrté ocenění v řadě pro společnost Fractal s.r.o., tentokrát se umístila na 21. místě. Společnost dlouhodobě působí na trhu e-commerce, vyvíjí a provozuje on-line systémy v cestovním ruchu a v letošním roce upevňuje svou pozici převážně v oblasti business travel, kam přináší nejnovější trendy v automatizované obsluze zákazníka a transparentnost procesů jako hlavní zdroj úspor nákladu na straně zákazníka.

E-Fractal s.r.o. jako stoprocentní dceřiná společnost, která vznikla vyčleněním výzkumného a vývojového centra do samostatného subjektu v roce 2001 se poprvé objevila v žebříčku Fat50 také a to v kategorii Rising Star.

 

„Ocenění pro obě společnosti nás motivuje k pokračování v nastavené strategii. Ukázalo se, že naše aktivity v oblasti e-commerce nejsou ojedinělým úspěchem, ale že významný růst společnosti, financovaný pouze z interních zdrojů, může být za určitých podmínek fungující model i v jiných oblastech,“ uvedl Ing. Jiří Berger, M.B.A. – generální ředitel společnosti Fractal a výkonný ředitel společnosti e-Fractal. „I v současném konkurenčním prostředí prokázal náš tým své kvality založené na kreativitě, vysoké kvalitě služeb a schopnosti prosadit nové myšlenky,“ doplnil.

 

„Po letošním ocenění v soutěži Creative Mobile Award a zcela čerstvé nominaci na cenu evropské informační společnosti IST-Prize je umístění v žebříčku Fast50 pozitivní zprávou pro všechny klienty a partnery naší společnosti,“ prohlásila Kamila Pobudová – která má na starosti externí komunikaci společnosti e-Fractal. „I po téměř čtyřech letech růstu vidíme vysoký potenciál k budoucí akceleraci společnosti a pronikání do dalších oblastí v oblastech tvorby a dodávky systémů pro telekomunikace a automatizace procesů,“ dodala.

 

e-Fractal

Společnost e-Fractal s.r.o. byla založena v roce 2001 jako 100% dceřiná společnost společnosti Fractal s.r.o., významné společnosti působící v oblasti podnikání na internetu. Cílem založení bylo oddělení technologické části společnosti a střediska pro výzkum a vývoj do samostatného právního subjektu. Po necelém roce působení na poli vývoje software získala společnost e-Fractal významnou globální vývojářskou zakázku od společnosti Microsoft Corporation (Redmond, USA) při vývoji Lotus Notes Connectoru pro Mobile Information Server. Mezi její klienty patří střední a velké společnosti z oblasti telekomunikací, IT služeb a státní správy a to jak v České republice, tak v zahraničí. Jedním z nejrychleji se rozrůstajících projektů je projekt obousměrného SMS messagingu SMS Touch, propojující počítačové aplikace s mobilními telefony. Společnost nabízí při vývoji systémů metodologii extrémního programování a objektové technologie společností Cincom a Gemstone Systems.

 

Fractal

Společnost Fractal s.r.o. byla založena v roce 1995 jako česká společnost. V roce 2000 vstoupila do oblasti e-commerce a zahájila on-line prodej letenek na adrese letenky.fractal.cz. Firma se stala akreditovanou agenturou mezinárodní asociace IATA a zavedla souběžně dva rezervační systémy včetně tisku letenek. Společnost Fractal se v letech 2001, 2002 a 2003 umístila ve „Fast 50“ mezi nejrychleji rostoucími technologickými společnostmi ve střední a východní Evropě. Současně se v roce 2001, 2002 a 2003 umístila i v soutěži Fast 500 Europe, kterou pořádá společnost Deloitte and Touche, jako žebříček nejrychleji rostoucích technologických společností v celé Evropě.

Váš názor Další článek: CDMA je na jihu Moravy

Témata článku: Microsoft, Technologický vývoj, Technologická společnost, Fractal, Prize, Mba, Rising, E-Commerce


Určitě si přečtěte

Co je to 5G a proč technický šéf T-Mobile US varuje před přílišným optimismem

Co je to 5G a proč technický šéf T-Mobile US varuje před přílišným optimismem

** Občas to vypadá, že 5G vyřeší úplně všechny problémy světa ** Zrychlí internet, pokryje venkov, umožní svět IoT ** Technický šéf amerického T-Mobilu před tímto pohledem varuje

Jakub Čížek | 29

Elon Musk: kupovat si jiné auto než Tesla je bláznovství, chystáme velké věci

Elon Musk: kupovat si jiné auto než Tesla je bláznovství, chystáme velké věci

** Tesla uspořádala prezentaci pro investory na téma autonomního řízení ** Zveřejnila podrobnosti o vlastním neuročipu i autonomní technologii ** Příští rok chce spustit vlastní platformu samořídicích sdílených aut

Karel Javůrek | 102Aktuální číslo časopisu Computer

Velký test Wi-Fi mesh

Nejlepší hodinky pro všechny aktivity

Důležité aplikace na cesty

Jak streamovat video na Twitch