FORPSI vstoupila do skupiny ARUBA, největší italské hostingové společnosti

23. září 2005
Tele2: my prodáváme slušně!
FORPSI (http://www.forpsi.com) se dne 2.9.2005 stalo členem italské skupiny ARUBA (http://www.aruba.it), která se v minulých měsících rozhodovala o vstupu na český trh. Pro svou další expanzi si vybrala právě FORPSI, vedoucí webhostingovou společnost v České republice a Slovenské republice, která je zároveň více než 2 roky jednoznačně nejrychleji rostoucí webhostingovou společností v tomto regionu.
FORPSI vstoupila do skupiny ARUBA, největší italské hostingové společnosti

 

ARUBA zahájila svou činnost na italském trhu s doménami a webhostingem koncem 90. let a za dobu své existence se stala předním světovým poskytovatelem webhostingových a serverhostingových služeb. ARUBA je v současné době vyhodnocována jako druhý největší světový poskytovatel aktivních webhostingů na platformě Windows, který má dominantní pozici v Itálii a prodává úspěsně své služby i v řadě anglicky a španělsky mluvících zemích.

 

Aruba se bude zejména z počátku soustředit na vylepšení stávajících technologií, instalaci nejmodernějších systémů a rozšíření nabídky služeb poskytovaných v právě dokončovaném datacentru FORPSI s kapacitou 4.000 serverů (http://www.forpsi.com/?page=dc). Po dokončení technologických změn bude pak následovat další kapacitní rozšíření tohoto jihočeského datacentra v obci Ktiš, které bude od října připojeno novou vlastní dvojitou optickou linkou k páteřní síti Internetu. 

 

ARUBA ve svém vlastním datacentru (http://webfarm.aruba.it/index_eng.asp)  v italském městě Arezzo poskytuje v současné době služby pro více než 600.000 domén, což je pro srovnání třikrát více než činí objem celého českého webhostingového trhu. Datacentrum ARUBA má kapacitu 10.000 serverů. Díky bohatým zkušenostem a přínosu špičkového know-how lze v budoucnu očekávat výrazný růst FORPSI, které se tak stane základnou pro středoevropské a východoevropské trhy skupiny ARUBA.

 

O FORPSI

Pod obchodní značkou FORPSI je sdruženo několik českých i zahraničních firem, které společně nabízí produkty a kompletní řešení v oblasti webhostingu, serverhostingu, registrace domén a připojení k Internetu. V některých svých oborech, zejména v oblasti poskytování webhostingu a registrace domén, zaujímají první místo v České a Slovenské republice. Hlavním členem skupiny je společnost P.E.S. consulting, s.r.o., která již více než 6 let provozuje webhostingové služby a v rámci ČR a SR má v tomto oboru dominantní postavení a je dlouhodobě nejrychleji rostoucí společností. Na českém trhu, v rámci skupiny FORPSI, dále působí společnost INTERNET CZ, a.s., která nabízí různá serverhostingová řešení a zároveň již několik let aktivně působí v připojování domácností a firem do sítě Internet prostřednictvím technologií Wi-Fi a ADSL. INTERNET CZ, a.s., dále poskytuje služby připojení k internetu pro větší firmy a regionální ISP.

 

O ARUBA

Skupinu ARUBA tvořily před akvizicí FORPSI čtyři společnosti vystupující pod svými obchodními jmény: Aruba, 9Net, Tol a Widestore. Historicky nejstarším a hlavním obchodním jménem skupiny je Aruba, která v roce 2004 koupila uvedené konkurenční společnosti. Celá skupina je v soukromém vlastnictví a stojí na pevných finančních základech. Jednotlivé společnosti skupiny operují na rozdílných úrovních trhu sdíleného a dedikovaného hostingu, housingu a trhu dedikovaných serverů, čímž umožňují pokrýt celý rozsah trhu od Home/SOHO po podniková řešení ad hoc.

Kromě již uvedených služeb nabízí ARUBA dial-up konektivitu, xDSL, reklamu, propagaci webových stránek, fotoalbum a tisk fotografií, sms, mobilní gprs konektivitu a další.

 

Ve skupině ARUBA pracuje přibližně 150 odborných zaměstnanců (technici, zákaznická podpora, management).

 

Další informace o ARUBA, S.p.A. můžete naleznout na následujících adresách:


http://www.aruba.it/default.asp?pag_1=chi_siamo

http://www.aruba.it/default.asp?pag_1=chi_siamo_aruba

http://webfarm.aruba.it/index_eng.asp

Témata článku: Internet, Blue, Webhosting

Aktuální číslo časopisu Computer

Bojujeme proti Fake News

Dva velké testy: fotoaparáty a NASy

Co musíte vědět o změně evropského roamingu

Radíme s výběrem základní desky