Forpsi překonalo hranici 200 tis. registrovaných .cz domén

Forpsi překonalo hranici 200 tis. registrovaných .cz domén

Největší tuzemský poskytovatel domén a webhostingu INTERNET CZ, a.s. zaznamenal v květnu rekordní dvoustou tisící registraci domény s koncovkou .CZ. FORPSI má v současné době ve své správě celkem cca 310 000 domén, z nichž téměř 2/3 jsou domény s koncovkou .CZ. Podíl ostatních domén s dalšími koncovkami potom tvoří .gTLD (generické nadnárodní) cca 56.000, .eu cca 41.200, .sk cca 13.100 a ostatní .ccTLD (národní domény včetně exotických) cca 400 registrací. Celkově by v České republice do konce roku mohlo být registrováno milion .CZ domén. Největší zastoupení mezičeskými doménami mají firemní stránky (41%).

Majitelem „jubilejní“ domény (martingutman.cz) se stal pan Martin Gutman. Jako bonus ke své roční registraci získává bezplatnou správu domény u FORPSI po dobu dalších 9 let a webhosting včetně doplňků pro danou doménu dle vlastního výběru v hodnotě 5000 Kč.

Běžná cena za roční registraci .CZ domény je 140 Kč bez DPH. Nyní se dá u FORPSI pořídit za 90 Kč bez DPH. „Přestože by cena při registraci a volbě webhostingového poskytovatele měla být až druhotným kritériem, rozhodli jsme během kampaně poskytnout zákazníkům speciální zvýhodněnou cenovou nabídku,“ uvádí ředitel společnosti Erich Syrovátka. Tím hlavním důvodem zákazníka pro výběr registrátora by podle něj měly být dlouholeté zkušenosti, technologické zázemí a stabilita poskytovatele internetových služeb.

Reklamní kampaň FORPSI na podporu prodeje .CZ domén probíhá od začátku května. Její nedílnou součástí je i spotřebitelská soutěž v období od 1.5. do 30.10.2012, v níž mohou uživatelé registrující nové domény získat atraktivní počítačové sestavy DELL.

INTERNET CZ, a.s.

Společnost INTERNET CZ, a.s. působí na trhu pod značkou FORPSI od roku 2002 a patří k největším poskytovatelům internetových služeb v České republice. Sídlo společnosti se nachází v jihočeské obci Ktiš v okrese Prachatice, kde má vybudované datacentrum s nejmodernějším technickým vybavením a zabezpečením a také vlastním připojením k páteřní internetové síti prostřednictvím optického vlákna. Společnost zaměstnává více jak 50 pracovníků.

INTERNET CZ, a.s. je členem profesních sdružení NIC z.s.p.o. a NIX z.s.p.o. a patří k akreditovaným registrátorům .CZ domén (200 tisíc registrovaných domén) a .EU domén. Značka FORPSI je synonymem kvalitních internetových služeb a svým prostřednictvím nabízí registraci více než šedesáti různých typů doménových jmen.

Témata článku: Webhosting, Reklamní doplněk, Speciální sestava, Rekordní podíl

Aktuální číslo časopisu Computer

Velký test NVMe a SATA SSD

Máte slabý signál
Wi-Fi? Poradíme!

Jak umělá inteligence opravuje fotky

Kupujete dron? Ty levné se nevyplatí