Forpsi investuje do další modernizace svého datacentra

Forpsi investuje do další modernizace svého datacentra

Společnost INTERNET CZ, a.s. zahájila v těchto dnech úpravy a další modernizaci svého datacentra, které sídlí v jihočeské vesničce Ktiš. Datové centrum největšího tuzemského poskytovatele internetových služeb známého pod značkou FORPSI čekají během následujících týdnů změny zaměřené na navýšení kapacity síťové infrastruktury. Do konce roku by pak měla být ukončena i výstavba vlastní trafostanice.Celková plánovaná výše investic je více jak 5 mil. Kč.

„Díky rychle rostoucím nárokům na provoz sítě, a také s ohledem na plánované zavedení nových služeb na podzim, jsme se rozhodli upgradovat celou síťovou infrastrukturu,“ říká ředitel INTERNET CZ, a.s. Erich Syrovátka.

Již dnes si datacentrum s internetovým světem denně vymění více než 7 terabytů dat. To spolu s rychle rostoucí potřebou výměny dat interních systémů vede k přechodu jádra infrastruktury v datacentru na optickou síť.

Klepněte pro větší obrázek

„S upgradem infrastruktury je samozřejmě spojena i vyšší spolehlivost, bezpečnost a odolnost vůči různým útokům typu DDoS (Distributed denial of service),“ uvádí Syrovátka a dodává: technologie, které nyní využíváme, budou nahrazeny nejnovějšími, výkonnějšími verzemi od našich současných dodavatelů DELL a Cisco.“

Do konce roku pak čeká datacentrum ještě jedna zásadní změna – výstavba a zprovoznění vlastní trafostanice se dvěma transformátory o výkonu 1000 kVA. Jeho výkon by tak stačil např. zásobovatproudem 3 obce velikosti Ktiše nebo větší výrobní závod. Trafostanice bude provozovaným technologiím poskytovat dostatek výkonu se značnou rezervou pro přidávání dalších serverů.

Aktuální číslo časopisu Computer

Otestovali jsme 5 HDR 4K televizorů

Jak natáčet video zrcadlovkou

Vytvořte si chytrou domácnost

Radíme s koupí počítačového zdroje