FLAG ATLANTIC-1 – zahájení instalace na moři

Úspěšné položení pobřežních kabelů v Cornwallu ve Velké Británii
FLAG ATLANTIC-1 – zahájení instalace na moři
Londýn, 25. září 2000 - Společnost FLAG Atlantic-1 (FA-1), joint venture (s podíly 50:50) společností FLAG Telecom (NASDAQ: FTHL) a Global TeleSystems, Inc (NYSE: GTS), dnes oznámila, že se podařilo úspěšně položit pobřežní kabely z nosných lodí v Porthcurnu a ve Whitesands Bay v Cornwallu ve Velké Británii. Jedná se o důležitý mezník, který vymezuje zahájení další fáze, instalace na moři a o první krok na cestě k připojení do Francie a – přes Atlantik – i do Spojených států amerických.

Kabelový systém FA-1 představuje podmořské a pozemní kabelové vedení, se zdvojenou kapacitou řádu terabitů za sekundu, propojující New York, Londýn a Paříž. Při jeho budování se daří dodržovat jak časový plán, tak i rozpočet. První fáze, poskytování nechráněných služeb, se plánuje na první čtvrtletí roku 2001. Plnou funkčnost, včetně zajištění dat redundantním spojením, má systém dosáhnout do konce června roku 2001.

Evropská pobřežní stanice, v níž se mají podmořské kabely bezešvým napojením propojit s pozemní meziměstskou sítí, byla dokončena pode plánu a byla zde zahájena instalace silnoproudé napájecí části.

Ed McCormack, ředitel společnosti FLAG Atlantic-1, a zároveň finanční ředitel společnosti FLAG Telecom, k tomu řekl: “S potěšením můžeme konstatovat, že stavba systému FA-1 pokračuje podle plánu. Projekt je na nejlepší cestě k tomu, aby bylo v nadcházejících šesti měsících možné zahájit jeho komerční využití. Jde o první systém svého druhu, s kapacitou řádu terabitů za sekundu, propojující starý a nový kontinent pod vodami Atlantiku. Již v této době přesahuje objem objednávek od budoucích zákazníků 800 milionů USD. Systém FA-1 je projektován tak, aby využil rostoucího potenciálu na transatlantickém trhu, díky kterému jde o jednu z největších a nejdůležitějších datových tras v dnešním světě."

Steve Andrews, ředitel společnosti FLAG Atlantic-1 a president společnosti GTS Trans Oceanic, dodává: “Systém FA-1 splnil, a v některých ohledech dokonce předčil očekávání společnosti GTS, pokud jde o časový harmonogram, rozpočet i o možnosti, jež společnosti GTS nabízí pro připojení širokopásmových služeb elektronického obchodování v Evropě a připojení do USA páteřní sítí prvního řádu. ”

O systému FLAG Atlantic-1

Společnosti GTS a FLAG Telecom společně budují první transatlantický terabitový systém na světě – jeho kabely vzájemně propojí New York, Londýn a Paříž a poskytnou i hladké připojení k řadě dalších měst v Evropě, USA i v dalších zemích na Středním východě a v tichomořské oblasti Asie.

Celá transoceánská síť se bude skládat ze tří automaticky se opravujících, vysoce kapacitních okruhů se zdvojeným pozemním vyústěním, kde se hladce připojí na celoevropskou internetovou optickou síť GTS, s celkovou délkou tras 17 500 km, a také na stávající kabelový systém FLAG, který trasou dlouhou přes 28 000 km propojuje Velkou Británii s Japonskem a zároveň nabízí spojení typu "od dveří ke dveřím" pro téměř všechna větší obchodní střediska na světě.

Systém FA-1 bude k přenosu digitálních informací využívat laserového světla a technologie Dense Wavelength Division Multiplexing (DWDM), která mnohonásobně zvyšuje kapacitu kabelů. Každý z použitých kabelů tak bude schopen přenášet více než dva biliony bitů (2.4 Tbps datového nebo internetového provozu); díky tomu půjde o velmi odolný systém bez kritických poruchových bodů.

O společnosti FLAG Telecom

Společnost FLAG Telecom je přední společností poskytující v globálním měřítku propojení dalším poskytovatelům a inovační výrobky a služby pro mezinárodní komunitu poskytovatelů (ASP a ISP), v rámci mezinárodní dítě s podporou pro nové generace optických sítí. Kabel "FLAG Europe-Asia", který propojuje Velkou Británii s Japonskem, se komerčně využívá již od listopadu roku 1997. V současnosti je ve výstavbě první transatlantický terabitový systém FLAG Atlantic-1, který má být uveden do provozu v prvním čtvrtletí roku 2001. Další systém, FLAG Pacific-1, je nejdelší - v současnosti oznámený - systém založený na technologii DWDM. Ten by měl začít sloužit v roce 2002.

Telekomunikace patří k nejrychleji se rozvíjejícím oborům současnosti. Společnost FLAG Telecom má dobrou výchozí pozici k tomu, aby se stala světovou jedničkou v jednom z kritických segmentů tohoto trhu. V roce 2002 by měla kabelová síť společnosti FLAG Telecom na špičkové technické úrovni propojit 64 500 km dlouhou trasu z New Yorku přes Atlantik do Londýna a Paříže, a dále do všech hlavních evropských obchodních středisek, přes Středomoří a Střední východ do Afriky a Asie, z Tokia přes Tichý oceán do internetových středisek ve Vancouveru, Seattlu, San Francisku a Los Angeles.

Rychle rostoucí divize síťových služeb společnosti FLAG Telecom se opírá o tuto jedinečnou síť a uvádí na trh řadu širokopásmových služeb a služeb s přidanou hodnotou, která oslovuje poskytovatele obsahu a připojení po celém světě.

www.flagtelecom.com

O společnosti GTS

GTS je přední telekomunikační operátor poskytující integrovanou, cenově zvýhodněnou nabídkou širokopásmových hlasových, datových a internetových služeb.

Společnost GTS vznikla spojením tří telekomunikačních firem - Dattel, GTS Czech Net a GTS INEC v únoru 2000.Dattel a.s. přinesla metropolitní optickou síť, licenci na poskytování veřejných telefonních služeb a propojovací smlouvu s dominantním operátorem. Firma GTS Czech Net poskytla neveřejnou telekomunikační síť, licencí naposkytování hlasových služeb pro CUG a pan-evropskou síť. GTS INEC byl předním českým ISP s regionální působností, díky kterému GTS nabízí bezkonkurenční národní (NIX) a mezinárodní konektivitu ( EBONE).Hlavním cílem společnosti GTS je nabídnout zákazníkům jedinečnou kombinaci služeb a připravit se tak na vstup na liberalizovaný telekomunikační trh. Společnost je plně vlastněna firmou GTS Czech Inc.

O společnosti GTS Inc.

Global TeleSystems poskytuje své služby podnikům a poskytovatelům spojení ve 20 evropských zemích. Poskytuje jim pestrou nabídku širokopásmových služeb, připojení na Internet a hlasových služeb.GTS provozuje první, a v současné době též největší celoevropskou širokopásmovou optickou síť, jejíž body přítomnosti (PoP) se nacházejí ve více než 50 evropských městech a jejíž délka přesahuje 17 000 km GTS navíc oznámila plány na výstavbu moderního transatlantického systému FLAG Atlantic﷓1, využívajícího duální kabel. GTS rozšiřuje svou hlavní síť v řadě nejvýznamnějších evropských velkoměst prostřednictvím městských sítí CEN. Hlavní sídlo skupiny GTS je v USA, Washingtonu, její evropská centrála je v Londýně, a zastoupení GTS je možné najít ve více než 80 evropských městech.

Váš názor Další článek: Fujifilm MX-2900Z - Technické parametry

Témata článku: Internet, Kabelové spojení, Tichý provoz, Pobřežní město, Kabel, New York, Vancouver, Flag, První společnost, První služba, Evropský systém, Dlouhý rok, Trans, Atlantic, Paříž, Obchodní plán, Telecom, Seattle, Denso, Dveře, Londýn, York


Určitě si přečtěte

Wi-Fi 6 konečně začíná dostávat smysl. Poradíme, jak ji využít

Wi-Fi 6 konečně začíná dostávat smysl. Poradíme, jak ji využít

** Na trh míří první levné Wi-Fi 6 routery ** Nabídka zařízení, zejména notebooků, každý den roste ** Poradíme, jak nejlépe přejít s domácností na Wi-Fi 6

Tomáš Holčík | 28

Hesla jsou zlo. Hackeři napáchali tolik škody právě proto, že vůbec existují

Hesla jsou zlo. Hackeři napáchali tolik škody právě proto, že vůbec existují

** Nikdo si je nepamatuje ** Žádné není zcela bezpečné ** Nejlepší by bylo je prostě zrušit

Jakub Čížek | 63

Nové iPhony, hodinky a další novinky Applu: Zase bude za co utrácet

Nové iPhony, hodinky a další novinky Applu: Zase bude za co utrácet

Dnes proběhla další velká prezentační akce Applu, na které došlo k odhalení nových iPhonů a dalších novinek. Událost jsme sledovali online, a tak se můžete podívat na chronologický zápis těch nejdůležitějších informací.

David Polesný | 136

Starý smartphone nemusí skončit v koši. 10 způsobů, jak ho ještě můžete využít

Starý smartphone nemusí skončit v koši. 10 způsobů, jak ho ještě můžete využít

** Co dělat s vysloužilým chytrým telefonem? Neházejte ho do koše! ** Našli jsme pro vás deset možností, jak ho prakticky využít ** I stará zařízení tak mohou být užitečná

Karel Kilián | 48

Jak funguje kontroverzní program, který ženám krade plavky. Mají se čeho bát?

Jak funguje kontroverzní program, který ženám krade plavky. Mají se čeho bát?

** Strojové učení ještě nepřitáhlo takový zájem jako na začátku prázdnin ** Ne, umělá inteligence nenašla lék na rakovinu ** Naučila se svlékat ženy nejen z plavek

Jakub Čížek | 35


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest: 20 powerbank s USB-C

Test: mobily do 3 500 Kč

Radíme s výběrem routeru

Tipy na nejlepší vánoční dárky