Firmy jsou nejvíce spokojeny s internetem od UPC

Firmy jsou nejvíce spokojeny s internetem od UPC

Internet Fiber Power od UPC je ze všech dostupných internetových nabídek pro firmy ten nejoblíbenější. Preferují ho zejména IT společnosti a společnosti působící ve službách. UPC má také ze všech provozovatelů internetu ty nejvěrnější firemní zákazníky. A co je nejdůležitější, společnost si se svým internetem pro firmy vydobyla na tomto segmentu trhu pozici třetího největšího provozovatele. V Praze je pak UPC již na druhém místě. Internetové služby firmám přitom UPC oficiálně nabízí teprve šest měsíců – od června minulého roku.

Tyto a další informace přináší studie „Internet v českých firmách“ od analytické agentury Digimark. Studie vychází z dat kvantitativního výzkumu, který má mnohaletou tradici a který byl uskutečněn v listopadu a prosinci 2009. Zúčastnilo se ho 1964 respondentů z řad firem působících v České republice. Společnost UPC si, stejně jako jiné společnosti, výsledky výzkumu od agentury pouze kupuje a není jeho zadavatelem. Získává tak skutečně objektivní pohled na sebe i na konkurenci.

Studie konstatuje, že:

  • S internetovými službami poskytovatele je v součtu spokojeno 96% firemních zákazníků UPC, což je v porovnání s ostatními provozovateli internetu nejvíce. Společnost v roce 2009 zaznamenala významný nárůst „zcela spokojených“ firem.
  • UPC je třetí nejvýznamnější poskytovatel internetového připojení firmám, přičemž v Praze patří UPC již druhé místo. UPC je také druhým největším poskytovatelem internetu pro firmy v oboru IT a služeb.
  • Nejvěrnější klienty mají provozovatelé internetu přes kabelové televize a optické sítě, u nichž 93% firemních zákazníků neuvažuje o jejich změně. Mezi těmito provozovateli si pak nejlépe si stojí UPC. Přibližně 92% jeho zákazníků neplánuje změnu ISP.

UPC v současné době nabízí firmám služby Internet Talent (10Mb internet, včetně 2 telefonních linek, zdarma statická IP adresa a bezpečnostní balíček s možností připojit až 5 počítačů), Internet Master (symetrický 2Mb internet s možností připojit až 10 počítačů, zdarma statická IP adresa a bezpečnostní balíček), Fiber Power Business 50/5 (50Mb internet, zdarma 1 pevná IP adresa a bezpečnostní balíček) a Fiber Power Business 100/10(100Mb internet, zdarma 1 pevná IP adresa a bezpečnostní balíček). UPC v tomto roce zvažuje zavést další novou nabídku.

Další článek: Podoba Windows 8 má být kompletně odlišná od současných Windows

Témata článku: Firemní zákazník, Analytická firma, Třetí firma, UPC televize, Bezpečnostní společnost, Talent, Bezpečnostní služba, Televize na Mall.cz


Určitě si přečtěte

10 novinek Androidu 10, které vás budou bavit

10 novinek Androidu 10, které vás budou bavit

Jan Láska, Vladislav Kluska | 28

Už desítky let se pokoušíme odposlouchávat mozek. Rusům se podařil kousek, ze kterého vám spadne brada

Už desítky let se pokoušíme odposlouchávat mozek. Rusům se podařil kousek, ze kterého vám spadne brada

** K odposlechu mozků používáme EEG ** To má ale žalostné informační rozlišení ** Rusům pomohla počítačová neuronová síť

Jakub Čížek | 28

Podívejte se, jak vypadá mikrofon nebo blecha pod elektronovým mikroskopem

Podívejte se, jak vypadá mikrofon nebo blecha pod elektronovým mikroskopem

** Z Brna pochází třetina světové produkce elektronových mikroskopů ** První československý kus vyrobila Tesla už v 50. letech ** Dnes na ni navazuje třeba brněnský Tescan

Jakub Čížek | 19


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest 20 procesorů

Srovnání 15 True Wireless sluchátek

Vyplatí se tisknout fotografie doma?

Vybíráme nejlepší základní desky