Finanční výsledky společnosti Xerox předčily očekávání

Xerox Corporation (NYSE: XRX) oznámila hospodářské výsledky za čtvrté čtvrtletí. Výsledky předčily očekávání, celkový nárůst byl ovlivněn silným zájmem o barevné systémy, o digitální kancelářské produkty a také důslednou kontrolou nákladů.
Finanční výsledky společnosti Xerox  předčily očekávání

Společnost oznámila hospodářské výsledky za čtvrté čtvrtletí roku 2003 s výnosem 22 centů za akcii, včetně 3 centů, díky positivnímu efektu ze snížení výše rezerv .

„Snížení výdajů společnosti Xerox přineslo příznivé výsledky hospodaření ve čtvrtém čtvrtletí,” uvedla Anne M. Mulcahy, Xerox chairman a chief executive officer. „Rok 2003 pro Xerox – tento rok završují úspěšně výsledky hospodaření ve čtvrtém čtvrtletí – je to pozitivní důkaz, že závazky a hodnoty společnosti Xerox jdou ruku v ruce se zákazníkem a že úspora nákladů přináší své užitky.” 

Investice do technologií podpořily prodej zařízení

Prodej zařízení ve čtvrtém čtvrtletí zaznamenal nárůst o 11 %, včetně 7% nárůstu z kurzovních operací. Kolem 60 % z celkového prodeje zařízení činil prodej zařízení produktů, které byly uvedeny na trh během minulých dvou let, což znamená velkou návratnost investic. Celkový příjem ve čtvrtém čtvrtletí činil 4,3 mld. USD, o proti stejnému období roku 2002 to znamená 1% nárůst, včetně 6% nárůstu z kurzovních operací. Růst příjmů byl nepříznivě ovlivněn poklesem prodejních příjmů ze starší analogové technologie a odchodem ze segmentu office/home office.

Celkové příjmy za čtvrté čtvrtletí v zaměření na rychle rostoucí oblasti – digitální kancelář, digitální produkce a služby s přidanou hodnotou – tyto oblasti zaznamenaly 10% meziroční nárůst a nyní představují 73 % z příjmů společnosti. Xerox také zaznamenal významný pokrok v oblasti rozvíjejících se trhů, které zaznamenaly 1% nárůst a 21% nárůst příjmu z prodeje zařízení.

Příjmy ze segmentu barevných produktů ve čtvrtém čtvrtletí zaznamenaly nárůst o 20 %. Tento segment je pro Xerox klíčový, i z pohledu post-prodejního zisku z nárůstu objemu stránek vytištěných na barevných systémech Xerox.

„Ve čtvrtém čtvrtletí se našimi zákazníky stali například Office Depot, Microsoft, United Technologies, Bechtel a Owens Corning. Výše jmenované společnosti jsou jen zlomkem z celkového počtu velkých společností, které se spoléhají na technologie a služby společnosti Xerox, které jim přinášejí výkonnější workflow, nižší náklady a vyšší kvalitu document managementu,” dodala Anne M. Mulcahy. 

Nový směr v oblasti tisku

Xerox díky svému obchodnímu modelu v produkční oblasti umožňuje komerčním tiskárnám a společnostem zabývajícím se dokumenty přejít z offsetu na více dynamický digitální svět.

Počet instalací produkčních barevných produktů narostl o 19 %, tento nárůst byl výrazně ovlivněn silným prodejem digitálních barevných produkčních systémů Xerox DocuColor 6060 a DocuColor iGen3, které byly v říjnu uvedeny na trh. Rok 2003 byl prvním celým rokem, kdy byl iGen3 plně dostupný na trhu. iGen3 byl ze strany zákazníků velice příznivě přijat, po celém světe bylo zaznamenáno 34 instalací. Společnost Progressive Impressions International, celosvětový vývojář v oblasti technologie marketingových řešení, včetně vývoje aplikací tisku „one-to-one“, minulý měsíc objednala 6 kusů systému iGen3 – do dnešního dne jde o největší dodávku tohoto stroje.

Počet instalací černobílých tiskáren vzrostl o 22 %, primárně podpořen velkým zájmem o lehký digitální produkční sytém Xerox 2101 a částečným poklesem instalací offsetu v produkčním tisku. 

Digitalice kanceláře

Xerox v minulém roce téměř zdvojnásobil své portfolio digitálních kancelářských systémů a nyní má celosvětovou řadu, která se může pyšnit velkým množstvím ocenění.

Počet instalací černobílých kancelářských systémů zaznamenal ve čtvrtém čtvrtletí 22% nárůst, zájem o tyto systémy byl podnítěn cenovou politikou v oblasti digitálních kopírek a multifunkčních zařízení. Instalace kancelářských barevných multifunkčních zařízení vzrostla o 25 % a segment kancelářských barevných tiskáren zaznamenal 30% nárůst, hlavně díky úspěchu barevných systémů DocuColor 3535, WorkCentre 24, WorkCentre Pro 32 a WorkCentre Pro 40 a barevných tiskáren Phaser 7300 a

Phaser 8200.

Inovace Xeroxu

Xerox vydá samostatné oznámení pro širší přehled svého portfolia systémů a služeb jak v oblasti kancelářské, tak v oblasti produkční. 

O našich nových nabídkách bude na trhu slyšet, zaujmou pozornost našich zákazníků a vrátí naše konkurenty na zem,” uvedla Anne M. Mulcahy.

Provozní úspory

Díky úsporám a flexibilnímu obchodnímu modelu přináší Xerox pozitivní výsledky hospodaření, ve čtvrtém čtvrtletí činila hrubá marže 42,5 %. Obchodní, administrativní a všeobecné výdaje klesly na

23 mil. USD, v porovnání se čtvrtým čtvrtletím roku 2002 to znamená 2% pokles, včetně nepříznivého dopadu 4% nárůstu z kurzovních operací.

Ve čtvrtém čtvrtletí Xerox vykázal provozní cash flow ve výši 1 mld. USD a celková výše peněžní bilance společnosti činila 2,5 mld. USD.

K prvnímu čtvrtletí letošního roku Anne M. Mulcahy uvedla: „Předpokládáme stálý, pozitivní výkon díky vývoji nových technologií, který výrazně podpoří prodej zařízení. Komerční tisková centra, která využívají systémy Xerox s cílem rozšířit své obchodní aktivity do kanceláří všech velikostí a která se mohou spolehnout na naše produktivní řešení,  inovativní technologie a znalost problematiky správy dokumentů, budou i nadále zaručovat silné výsledky našim kapitálovým účastníkům.”

Výsledky za rok 2003

V roce 2003, Xerox oznámil:

·         Čistý výnos 360 mil. USD, nebo 36 centů za akcii, včetně předchozího oznámení 17 centů na soudní poplatky a 5 centů za zbývající neautorizované poplatky spojené s ukončeným úvěrem v roce 2002.

·         Příjem z prodeje zařízení činil 4,3 mld. USD, o proti 4 mld. USD v roce 2002 to znamená nárůst o

      7 %, včetně 6% nárůstu z kurzovních operací.

·         Celkový příjem činil 15,7 mld USD. Oproti výši příjmu v roce 2002, který činil 15,8 mld. USD, to znamená v roce 2003 pokles o jedno procento.

·         Snížení pohledávek na 3 mld. USD.

·         Provozní cash flow ve výši 1,9 mld. USD.

·         Celková výše peněžní bilance na konci roku činila 2,5 mld. USD

 

-XXX-

 

Xerox Czech Republic prodává na našem trhu publikační tiskové systémy, černobílé a plnobarevné multifunkční kopírovací stroje s faxy a tiskárnami, velkoformátové stroje a tiskárny, stejně jako software pro document management. Ke všem strojům dodává Xerox i spotřební materiál a poskytuje kompletní servis a údržbu. Do nabídky firmy rovněž patří celá škála služeb od pronájmu strojů až po sofistikovaný outsourcing. Outsourcingu se věnuje celá samostatná divize XBS (Xerox Business Services).

 

Xerox Europe, která je evropským zastoupením 6. největší světové společnosti zabývající se informačními technologiemi Xerox Corporation nabízí na celém území Evropy výrobky, řešení a služby značky Xerox. Posláním společnosti Xerox je nabízet zákazníkům uživatelsky jednoduchá řešení která spojují svět papírových a digitálních dokumentů a prostřednictvím sdílení poznatků zvyšují produktivitu podnikání.

Více informací o firmě Xerox naleznete na adrese www.xerox.cz.

Váš názor Další článek: Ceny Intelu od února: slevy až o třetinu

Témata článku: Microsoft, Finanční výsledky, Xerox, Prodejní výsledek, Office Depot, Celkový příjem, Celý stroj, Depot, Cent


Určitě si přečtěte

Nové iPhony, hodinky a další novinky Applu: Zase bude za co utrácet

Nové iPhony, hodinky a další novinky Applu: Zase bude za co utrácet

Dnes proběhla další velká prezentační akce Applu, na které došlo k odhalení nových iPhonů a dalších novinek. Událost jsme sledovali online, a tak se můžete podívat na chronologický zápis těch nejdůležitějších informací.

David Polesný | 136

Zorin OS 15: Vyzkoušejte další hezký a nenáročný linux pro mamku a taťku

Zorin OS 15: Vyzkoušejte další hezký a nenáročný linux pro mamku a taťku

** Ačkoliv je grafických linuxů plný internet, stále vládnou Windows ** Jeden z nich se jmenuje Zorin OS a nedávno se dočkal aktualizace ** Dělají jej dva kluci z Irska a je fakt hezký

Jakub Čížek | 115

Nejlepší notebooky do 10 000 korun: Co koupit a čemu se raději vyhnout

Nejlepší notebooky do 10 000 korun: Co koupit a čemu se raději vyhnout

** Do deseti tisíc korun lze dnes koupit slušné notebooky ** V nabídce ale i tak převládají zastaralé a pomalé modely ** Poradíme, jak dobře vybrat i s omezeným rozpočtem

David Polesný | 98


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest 20 procesorů

Srovnání 15 True Wireless sluchátek

Vyplatí se tisknout fotografie doma?

Vybíráme nejlepší základní desky