Finanční výsledky SAP AG za rok 2004

Celkové tržby se zvýšily o 7 % na 7,5 miliardy euro. Při konst. měnových kurzech o 10%.
Finanční výsledky SAP AG za rok 2004

Walldorf/Praha, 26. ledna 2005 – Společnost SAP AG, největší globální dodavatel aplikačního softwaru, dnes ohlásila své finanční výsledky za čtvrtý kvartál loňského roku a za celý rok 2004. Za celý loňský rok dosáhla společnost tržeb ve výši 7,5 miliard euro, což je o 7 % více než v roce 2003 (7,0 miliardy). Při konstantních měnových kurzech by došlo ke 10% nárůstu. Čistý zisk za celý rok 2004 se zvýšil na 1,3 miliardy euro (2004: 1,1 miliardy), což je o 22 % více. Tržby ze softwarových licencí narostly o 10 % na 2,4 miliardy euro (2003: 2,1 miliardy euro). V roce 2005 společnost očekává  zhruba 10-12% nárůst tržeb ze softwarových  licencí v porovnání s rokem 2004.

 

V samotném čtvrtém čtvrtletí tržby činily 2,4 miliardy euro, což představuje 8% zvýšení oproti stejnému období 2003 (+12 % při stejných měnových kurzech). Tržby ze softwarových licencí dosáhly v tomto čtvrtletí 1 miliardy euro, tj. o 8 % více v porovnání s 931 miliony euro dosaženými ve čtvrtém čtvrtletí 2003 (+11 % při stejných měnových kurzech). Podíl SAP AG  se na globálním trhu velkých dodavatelů podnikového softwaru (dle definice v originální zprávě) zvýšil na 57 % v uplynulém kvartále  oproti 53 % na konci roku 2003.

 

K zajímavým projektům se ve čtvrtém čtvrtletí zařadily např. projekty pro Duke University, EarthLink, Limited Brands a U.S. Customs and Border Protection v USA; Danisco, Deutsche Börse, European Commission a Schneider Electric v oblasti EMEA; a Air New Zealand, Fuji Photo Film, Mitsubishi, a Oil India v regionu Asie-Pacific.

 

I v loňském roce společnost pokračovala v úspěšném průniku na trh malých a středně velkých společností (SMB). Ke konci roku 2004 bylo globálně registrováno více než 6 000 zákazníků řešení mySAP All-in-One a přes 5 300 zákazníků SAP Business One.

 

V České republice firma SAP opět zvýšila své tržby a zůstala i v minulém roce dominantním dodavatelem podnikových řešení s podílem na trhu přesahujícím 50 % (podle společnosti IDC). V roce 2004 společnost SAP ČR získala více než 40 nových zákazníků, přičemž koncem roku registrovala celkově téměř 700 instalací u více než 400 zákazníků. Ke konci roku využívalo software SAP již 9 z 10 největších českých společností a podíl zákazníků SAP z žebříčku TOP 100 největších českých podniků se vloni zvýšil na 64 %. 

 

Největším novým zákazníkem SAP ČR se vloni stala společnost ČEZ, a.s., která v rámci rozsáhlého projektu implementuje ucelené řešení mySAP Business Suite pro komplexní řízení společnosti. Po dokončení tohoto projektu bude ČEZ s pomocí softwaru SAP řídit obchodní aktivity jak v mateřské společnosti, tak ve svých distribučních firmách v České republice a v zahraničí.

 

V říjnu 2004 firma SAP ČR uvedla na český trh produkt SAP Business One určený pro malé až středně velké společnosti a již ke konci roku 2004 registrovala 14 partnerů. V oblasti řešení mySAP All-in-One  společnost SAP nadále pokračovala v úspěšném rozvoji své nabídky pro společnosti střední velikosti, když k dispozici je nyní celkem 16 odvětvových řešení od 11 partnerů SAP ČR.  K novým zákazníkům mySAP All-in-One se vloni například zařadily společnosti ALIKA, CB LEASING, GOLEM - velkoobchod nápoji, První brněnská strojírna Třebíč, SIKO KOUPELNY, Teplárna Písek,  Teplárna Tábor, Wood & Paper a řada dalších.

 

V prosinci 2004 bylo rovněž otevřeno SAP Shared  Services Centrum zřízené k optimalizaci interních administrativních služeb v SAP pro oblast Evropy. Pro tuto investici v ČR se společnost SAP rozhodla na základě vyspělého lokálního ekonomického prostředí a vysoké kvalifikace českých pracovníků.

 

O SAP

V České republice má společnost SAP celkem 180 zaměstnanců a dodává podnikové informační systémy od roku 1992. V současnosti je v ČR zákazníky SAP více než 400 podniků. Svá řešení dodává již 64 společnostem z aktuálního žebříčku Czech TOP 100.  Mezi největší zákazníky patří, Aliachem,  Česká pojišťovna, Česká spořitelna, Český Telecom, ČEZ, Eurotel Praha, ISPAT NOVÁ HUŤ, Léčiva, Ministerstvo zemědělství ČR, Sazka, Škoda Auto, T-Mobile Czech Republic, Transgas a další. Do segmentu malých a středně velkých společností (SMB) vstoupila firma SAP ČR  s řešeními mySAP All-in-One a SAP Business One. SMB řešení od SAP využívá v současnosti stále více českých společností jako např. MB Leasing, FAST, Raab Karcher Staviva, SIKO Koupelny, Wood & Paper, ALIKA a další.

 

Celkově více než 26 150 společností ve 120 zemích světa využívá na 88 700 softwarových systémů SAP. Společnost SAP působí kromě České republiky ve více než 50 zemích a zaměstnává přes 32 000 pracovníků.

 

Kontakt: Ivan Boroš

                Marketing Manager

                SAP ČR, spol. s r.o.

                ivan.boros@sap.com

                http://www.sap.com/cz/  

 

Váš názor Další článek: Sun spustil program OpenSolaris a daroval komunitě 1670 patentů

Témata článku: Finanční výsledky, Největší projekt, All In One, Woody, Největší podíl, Golem, Wood, Fuji, Paper, Mitsubishi Electric, Schneider, New Zealand, Pacific, Malý podíl, Leasing


Určitě si přečtěte

10 novinek Androidu 10, které vás budou bavit

10 novinek Androidu 10, které vás budou bavit

Jan Láska, Vladislav Kluska | 28

Antivir zdarma: 8 bezplatných řešení, která zatočí s havětí v počítači

Antivir zdarma: 8 bezplatných řešení, která zatočí s havětí v počítači

** Součástí Windows 10 je integrovaný antivirový program. Stačí to? ** Představíme vám sedm aplikací na boj proti virům a malwaru ** Všechny jsou k dispozici zdarma a některé ani nemusíte instalovat

Karel Kilián | 30

Pojďme programovat elektroniku: České chytré zásuvky Netio pro kutily i firmy

Pojďme programovat elektroniku: České chytré zásuvky Netio pro kutily i firmy

** Wi-Fi zásuvky nevyrábí pouze Čína ** Vyzkoušeli jsme českou Netio PowerCable ** Je přímo určená pro vývojáře, má totiž jednoduché JSON API

Jakub Čížek | 43

20 tipů a triků pro Gmail: Užitečné maličkosti, které zefektivní práci s e-maily

20 tipů a triků pro Gmail: Užitečné maličkosti, které zefektivní práci s e-maily

** V Gmailu je řada užitečných funkcí, které možná všechny neznáte ** Odeslání mailu můžete například pozdržet či naplánovat na později ** Nad Gmailem můžete mít s několika triky daleko lepší kontrolu

Karel Kilián | 25

Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co šíleného se objevilo na Street View

Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co šíleného se objevilo na Street View

Google stále fotí celý svět do své služby Street View. A novodobou zábavou je hledat v mapách Googlu vtipné záběry. Podívejte se na výběr nejlepších!

redakce | 6


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest 20 procesorů

Srovnání 15 True Wireless sluchátek

Vyplatí se tisknout fotografie doma?

Vybíráme nejlepší základní desky