FARO a Autodesk spolupracují na integraci podpory mračen bodů do aplikace AutoCAD 2011

FARO a Autodesk spolupracují na integraci podpory mračen bodů do aplikace AutoCAD 2011

AutoCAD Plant 3D and FARO Laser Scanner Photon jsou preferovaným softwarem a hardwarem pro modelování výrobních zařízení

Společnosti Autodesk, světový lídr v oblasti 3D návrhového, konstrukčního a animačního softwaru, a FARO, přední světový poskytovatel přenosných měřicích a zobrazovacích řešení, oznámily spolupráci na přímé integraci dat mračen bodů do aplikace AutoCAD 2011. Společnosti FARO a Autodesk rovněž uzavřely dohodu, na jejímž základě bude FARO propagovat AutoCAD Plant 3D jako svoji preferovanou aplikaci pro 3D modelování výrobních zařízení v segmentu procesní výroby.

Autodesk navíc ohlásil, že FARO Laser Scanner Photon bude preferovaným hardwarem pro zachycování výrobních závodů formou mračen bodů do aplikace AutoCAD Plant 3D.

Díky technické a vývojové spolupráci umožňuje AutoCAD 2011 přímý import binárních nasnímaných dat z aplikace FARO Scene, která slouží ke zpracování snímků ze zařízení FARO Laser Scanner. Uvedení specializované platformy pro mračna bodů, která se hladce integruje s aplikací AutoCAD, umožní zákazníkům zvládat více než kdy předtím. AutoCAD 2011 podporuje až 2 miliardy nasnímaných bodů a se zdokonalenými nástroji pro 3D modelování lze při jejich použití dosáhnout extrémně vysokého výkonu.

„Zákazníci, kteří čím dál častěji používají laserové skenery, pochopitelně poptávají možnost přímého importu a podporu velkých mračen bodů v aplikaci AutoCAD,“ řekl Gonzalo Martinez, ředitel strategického výzkumu společnosti Autodesk. „V uplynulém roce jsme úzce spolupracovali se společností FARO, která nám pomohla s návrhem této funkce a poskytla rozhodující zpětnou vazbu pro přímou integraci dat mračen bodů. Jsme nadšeni, že teď můžeme tuto funkčnost nabídnout zákazníkům.“

Technologie a vyspělá řešení společností Autodesk a FARO pomáhají zákazníkům zkracovat pracovní procesy. Možnost importovat binární skenovaná data přímo do aplikace AutoCAD 2011 umožňuje uživatelům daleko účinnější 3D modelování. Uživatelé přístroje FARO Laser Scanner mohou přenášet shromážděná data přímo do aplikace AutoCAD 2011, takže odpadá nutnost používat neutrální, avšak objemově náročný souborový formát.

Integrace podpory mračen bodů do aplikace AutoCAD 2011 podstatně urychlí zákazníkům v procesním a energetickém průmyslu proces konverze reálných informací na 3D modely. Aplikace AutoCAD Plant 3D, postavená na platformě AutoCAD, přináší osvědčené výhody modelově založeného navrhování do běžných projektů návrhu výrobních závodů. Její funkčnost byla specificky vytvořena pro návrh, modelování a dokumentaci výrobních závodů.

„Autodesk a FARO sdílejí vizi širšího zpřístupňování technologií, jsme proto hrdí na naši úspěšnou spolupráci na vývoji funkčnosti, která naši společným zákazníkům skutečně usnadní každodenní práci na návrzích a pomůže jim dosáhnout výrazné úspory času,“ řekl Jay Freeland, generální ředitel a prezident společnosti FARO Technologies. „Jsme také rádi, že jsme rozšířili náš společný vztah o volbu aplikace AutoCAD Plant 3D jako naší preferované modelovací aplikace pro zařízení ve zpracovatelském průmyslu. Jsme přesvědčeni, že naši zákazníci ocení její snadné ovládání a globální dostupnost.“

Témata článku: Import, Přímá volba, Scanner, Zachycování, Měřicí přístroj, Body

Aktuální číslo časopisu Computer

Otestovali jsme 5 HDR 4K televizorů

Jak natáčet video zrcadlovkou

Vytvořte si chytrou domácnost

Radíme s koupí počítačového zdroje