FALCON aneb „Nastav a zapomeň“ se dá nazvat nová bezpečnostní platforma pro domácí uživatele

Praha, McAfee, Inc. (NYSE: MFE), vedoucí společnost v oblasti bezpečnosti, oznámila, že brzy uvolní první plně integrovanou platformu bezpečnostních služeb pro spotřebitele s kódovým označením „Falcon“. Nová bezpečnostní platforma McAfee nabídne kompletní ochranu prostřednictvím nejnovějších produktů McAfee, jež zahrnují příští generaci antiviru, antispywaru a revoluční proaktivní technologie „sledování hrozeb“. Kromě toho prodělala tato platforma zásadní změnu své architektury, tak aby byla jediným přístupovým bodem, který spotřebitelům slouží ke snadné správě bezpečnostních produktů McAfee. Tato služba, vyvíjená více než 12 měsíců v utajení, bude mít svůj debut letos v létě, a spotřebitelům dá na výběr z komplexních balíčků bezpečnostních služeb.
FALCON aneb „Nastav a zapomeň“ se dá nazvat nová bezpečnostní platforma pro domácí uživatele

Ochrana „Nastav a zapomeň“
McAfee začala poprvé nabízet zabezpečení formou služby v roce 1999. Tato integrovaná ochrana je ideální pro ty spotřebitele, kteří ji chtějí „nastavit a zapomenout“, protože prakticky nevyžaduje žádnou obsluhu. Například: 1) automatické aktualizace proti novým virům, novému malwaru a potenciálně nevyžádaným programům jsou dodávány denně (nebo častěji, když je potřeba). 2) nové úrovně ochrany jsou poskytovány po dobu trvání předplatného. 3) všechny aktualizace a nové bezpečnostní technologie se stahují na pozadí – nemají vliv na práci uživatele. 4) předplatné je možné obnovovat automaticky, aby byla stále zajištěna ochrana.

Správa bezpečnostních služeb pomocí jediného kliknutí
S novým McAfee SecurityCenter, prvním ovládacím panelem v oboru, který McAfee představil v roce 2001, mohou spotřebitelé řídit všechny aspekty své bezpečnosti v jediném menu. Tyto aktivity zahrnují sledování bezpečnostního statutu počítače, kontrolu aktualizací proti nově objeveným virům, malwaru a dalším hrozbám a opravu potenciálních problémů s bezpečností pomocí jediného tlačítka.

Kvalitní ochrana především
V McAfee Security Center, který rovněž spotřebitele informuje o nejnovějších bezpečnostních upozorněních, se překrývají nejaktuálnější a nejkvalitnější technologie McAfee střežící počítač před viry, spywarem, hackery a spamem díky novým a inovativním technologiím pro ochranu uživatelů před phishingovými podvody, zero-hour útoky, „syndromem pomalého PC“ a ztrátou dat. Kromě toho tato služba zdvihne laťku pro proaktivní ochranu, protože se v ní snoubí sofistikovaný výzkum s technologickými inovacemi ve prospěch ochrany zákazníků před současnými největšími problémy, zahrnujícími krádeže identit, hybridní hrozby a skryté technologie. McAfee například využije SystemGuards – technologii založenou na chování – která bude sledovat počítače zákazníka za účelem odhalení zvláštního chování, signalizujícího viry, spyware nebo aktivitu hackerů. McAfee X-Ray pro Windows detekuje a bude ničit rootkity (soubor nástrojů používaných pro získání přístupu do počítačového systému) a další škodlivé aplikace, které se skrývají před Windows a dalšími antivirovými programy.

Posun od PC k ochraně sítě
Dnes si mnoho zákazníků zřizuje domácí sítě a roste také počet domácích bezdrátových sítí. Uvedením Falconu McAfee navazuje na svou ochranu bezdrátových domácích sítí a poskytuje uživatelům snadný způsob, jak sledovat bezpečnostní status dalších systémů na svých domácích sítích. Produkty McAfee nabízejí uživatelům obrázek jejich sítě a dávají jim možnost sledovat detaily a na dálku opravovat potenciální bezpečnostní problémy. McAfee se vypořádává se zmatkem, kterému mnoho zákazníků čelí při sestavování zabezpečených Wi-Fi sítí, protože usnadňuje zapojení a sledování PC, tiskáren a dalších síťových zařízení.

Sledování šité na míru požadavkům zákazníků
Pochopení počítačové bezpečnosti je pro uživatele mnohdy složité a vede ke zmatkům, proto Falcon nabízí jak základní pohled pro zákazníky, kteří chtějí všeobecný dohled nad bezpečností svého PC, tak pokročilý pohled, který umožňuje zkušenějším uživatelům sledovat a jemně vyladit bezpečnostní nastavení. Tyto pohledy jsou přístupné prostřednictvím McAfee SecurityCenter.

O společnosti McAfee, Inc. 
Společnost McAfee, Inc.,  vedoucí společnost v oblasti bezpečnosti, Dodává proaktivní osvědčená řešení a služby, které chrání systémy a sítě na celém světě. McAfee díky svým bezkonkurenčním odborným znalostem a zaměřením na inovace umožňuje domácím uživatelům, firmám, veřejné správě a providerům blokovat útoky, předcházet poruchám, a průběžně sledovat a zdokonalovat jejich bezpečnost. www.mcafee.com

Váš názor Další článek: Intel nabízí přídavnou PCI kartu pro VoIP s běžným telefonem

Témata článku: Windows, Bezpečnost, Zero, Jediná síť, Nová aktualizace, Ochrana, Veřejná Wi-fi, Systém předplatného, Domácí síť, Bezpečnostní služba, Pokročilý výzkum

Aktuální číslo časopisu Computer

Zachraňte nefunkční Windows

Jak nakupovat a prodávat kryptoměny

Otestovali jsme konvertibilní notebooky

Velký test 14 herních myší