EXPLORER zahájí registrace evropských domén

Společnost EXPLORER, akreditovaný registrátor domén .EU, oznamuje, že v úterý 15. listopadu 2005 začne přijímat žádosti o registrace domén .EU. Jedná se jak o registrace pro období Sunrise Period (zahajovací období), tak pro období volných registrací. Zájemci o webhosting mají navíc možnost získat .EU doménu zdarma.
EXPLORER zahájí registrace evropských domén

Praha 11. listopadu 2005 – Zahájení registrace na portálu www.EvropskaDomena.cz, přinese zájemcům o .EU domény řadu výhod. Jednou z nich bude, vzhledem k termínu spuštění, možnost doménu objednat, uhradit a připravit si potřebnou dokumentaci ještě před termínem, kdy registrace oficiálně spustí organizace EURid. Dále možnost využít službu odeslání dokumentace přes registrátora a také kompletní informace o všech fázích registrace a nutných krocích. Zájemcům, kteří využili bezplatné předregistrace na www.EvropskaDomena.cz bude formulář pro potvrzení registrace zpřístupněn přednostně. Možnost bezplatné předregistrace bude v blízké době z internetových stránek registrátora odstraněna. Všichni, kteří si objednají webhosting u společnosti Explorer získají navíc .EU doménu zdarma.

 

Registrátor, společnost EXPLORER, a.s. nabídne na  adrese www.EvropskaDomena.cz registraci do následujících fází registrace:

 • 1. fáze Sunrise Period – v této fázi je možné registrovat pouze plné názvy státních a veřejných institucí a jejich akronymů; územní názvy pod správou veřejných institucí; registrované ochranné a obchodní známky. Tato fáze bude organizací EURid zahájena 7.prosince 2005 v 11:00 CET a bude trvat po dobu dvou měsíců do 6. února 2006.
 • 2. fáze Sunrise Period – tato fáze nabízí možnosti registrace jak dle 1. fáze, tak pro  obchodní jména/názvy společnosti, produktu; názvy chráněných uměleckých děl; názvy výrobků a služeb; neregistrované ochranné známky; známá jména; příjmení a jména. Druhá fáze bude zahájena 7. února 2006 a bude trvat po dobu dvou měsíců do 6. dubna 2006.
 • Volná registracetato fáze se týká všech zájemců o registraci .EU domény, kteří splňují základní podmínky:
  • podnikatelé a firmy, kteří mají své sídlo v členské zemi EU
  • organizace založená v členské zemi EU
  • osoby s trvalým pobytem na území členské země EU

Volná registrace bude zahájena 7. dubna 2006.

 

Společnost EXPLORER nabízí dodatečné služby k registracím domén .EU:

 • Elektronické odeslání dokumentace - službou se rozumí přijetí dokumentace nutné pro 1. a 2. fázi Sunrise od žadatele o registraci domény, její převedení do digitální formy (scan) a odeslání elektronickou cestou ověřovateli (PriceWaterhouseCoopers Belgium), který bude nárok posuzovat.
 • Webhosting - místo pro www stránky. Explorer nabízí širokou škálu balíčků služeb pro umístění www stránek, bezpečný email chráněný antivirem a filtrem nevyžádané pošty (antispam), podporu skriptovacích jazyků, databází nebo elektronických obchodů.
 • Vedeni DNS – DNS, nebo-li jmenné servery jsou nezbytnou technickou součástí pro fungování domény. Pro doménu .EU může zájemce využít vlastní DNS servery, případně může použít servery registrátora.

 

V rámci informačního portálu www.EvropskaDomena.cz zveřejnila společnost EXPLORER  v minulých dnech ceník registrací .EU domén.

Váš názor Další článek: Nezáplatovaná Windows ohrožuje nový červ

Témata článku: Sunrise, Fáze, Umělecký filtr

Aktuální číslo časopisu Computer

Zachraňte nefunkční Windows

Jak nakupovat a prodávat kryptoměny

Otestovali jsme konvertibilní notebooky

Velký test 14 herních myší