Exkluzivní multifunkční Brother v Čechách

Značka Brother je v Čechách spojována především s elektronickými psacími stroji, u hospodyněk pak se stroji šicími. Již několik let se však tento výrobce uchází též o přízeň majitelů osobních počítačů a faxových čísel. Faxy, černobílé i barevné tiskárny a multifunkční zařízení Brother pokrývají potřeby malých domácích kanceláří i velkých firem. Brother též před nedávnou dobou vzbudil pozornost barevnou laserovou tiskárnou "za pár tisíc".
Exkluzivní multifunkční Brother v Čechách

Nyní se o přízeň českého zákazníka uchází exkluzivní multifunkční centrum Brother MFC 9850. Toto zařízení pod svou elegantní kapotou skrývá tiskárnu, barevný plochý skener, kopírku a fax. Všechny tyto segmenty lze využívat samostatně, nechat je spolupracovat, řídit je z počítače nebo jako oddělený stroj ovládat z přehledného panelu. Brother je značka kvality a spolehlivosti a tak jsou všechna zařízení této značky, včetně MFC 9850 homologována.

U multifunkčních zařízení řady výrobců bývá zvykem na některé části "šetřit", ale Brother MFC 9850 je výborně vyvážené centrum. Faxovací část pracuje na rychlosti 14 400 b/s s kompresemi MH, MR, MMR a JBIG a paměť přístroje pojme 250 stran a 132 telefonních čísel. Samozřejmostí je odložené vysílání a další funkce. Kopírka je vybavena podavačem dokumentů (na 50 listů) a podporuje zvětšení/zmenšení v rozsahu 25 až 400 procent. Tisk kopií probíhá rychlostí 12 stran za minutu v rozlišení 300 x 600 dpi a 256 stupních šedi, papír dodává podavač s kapacitou 250 listů. Tyto parametry již předznamenávají výkon samotné laserové tiskové části, jediná změna při tisku z počítače je rozlišení až 600 x 600 dpi a libovolné odstíny šedi. Při připojení k počítači prostřednictvím paralelního Centronics či USB rozhraní je dále možné využívat barevný CCD skener s podavačem, pracující v rozlišení až 1200 x 1200 dpi.

Multifunkční centrum Brother MFC 9850 je plně ovladatelné z počítače, skenovací část podporuje standardní rozhraní TWAIN. Kromě propojovacího a napájecího kabelu dostane uživatel veškeré ovladače, faxovací program Easy Fax a program pro rozpoznávání textu Fine Reader OCR. Cena tohoto kompletu je 43 533 Kč (včetně DPH) a velmi nízké náklady na tisku určuje cena kapacitního toneru (na 6 000 stran při 5% pokrytí), která činí 3 282 Kč (opět vč. DPH).

 

BROTHER INTERNATIONAL CORPORATION
Společnost Brother se zabývá plně integrovaným prodejem, marketingem, službami, výrobou a výzkumem, přičemž vedení společnosti sídlí v japonském městě Nagoya a po celém světě vlastní desítky místních zastoupení a výrobních závodů. Podíl klíčových segmentů na celosvětovém obratu společnosti je: 53 % informatika a zpracování dokumentů, 17,5 % domácí zařízení, 14,5 % strojní zařízení a systémy. Obrat společnosti Brother Industries, Ltd. činil ve fiskálním roce 2000 více jak 309 mil. USD, přičemž 53 % tvořila oblast informačních technologií a zpracování dokumentů, 18 % technika do domácnosti a 15 % šicí stroje a systémy, ostatní služby a zboží 14 %.

Značku Brother začala používat roku 1928 firma Yasui Sewing Machine Co. vyrábějící průmyslové šicí stroje. Ta posléze přešla pod Nippon Sewing Machine a dnes spadá pod Brother Industries Ltd.

Několik zajímavostí z historie: v roce 1958 Brother vstoupil do Evropy, r. 1971 byla zahájena výroba první vysokorychlostní jehličkové tiskárny, r. 1984 jsou psací stroje Brother jmenovány oficiálními psacími stroji Olympijských her v Los Angeles, r. 1987 byla zahájena výroba laserových tiskáren a faxů, r.1992 výroba inkoustových tiskáren, r. 1994 byl vyroben 30miliontý psací stroj, r. 1996 začal Brother sponzorovat tým Formule 1, r. 1999 pak byl vyroben 10miliontý fax Brother a v roce 2000 byl prodán 30miliontý domácí šicí stroj.

Další informace naleznete na stránkách www.brother.com a www.brother.cz .

Váš názor Další článek: Apple opravila nefunkčnost QuickTime v IE

Témata článku: Kopírky, Brother, Fine, MMR, Nippon, Multifunkční zařízení, Psací stroje, Faxy, Tiskárny multifunkční, Brother tiskárny, Celosvětové pokrytí, Stroj


Určitě si přečtěte

10 novinek Androidu 10, které vás budou bavit

10 novinek Androidu 10, které vás budou bavit

Jan Láska, Vladislav Kluska | 28

Pojďme programovat elektroniku: Rádiový čip, který má skoro každá bezdrátová myš

Pojďme programovat elektroniku: Rádiový čip, který má skoro každá bezdrátová myš

** Bezdrátové myši řídí čip od Nordic Semiconductors ** Jeho rádiové vysílače si před lety oblíbila i komunita kutilů ** Dnes si je vyzkoušíme v praxi

Jakub Čížek | 9

Nové iPhony, hodinky a další novinky Applu: Zase bude za co utrácet

Nové iPhony, hodinky a další novinky Applu: Zase bude za co utrácet

Dnes proběhla další velká prezentační akce Applu, na které došlo k odhalení nových iPhonů a dalších novinek. Událost jsme sledovali online, a tak se můžete podívat na chronologický zápis těch nejdůležitějších informací.

David Polesný | 136


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest: 20 powerbank s USB-C

Test: mobily do 3 500 Kč

Radíme s výběrem routeru

Tipy na nejlepší vánoční dárky