Exact spěchá malým a středním podnikům na pomoc v boji s oslabenou ekonomikou

Exact spěchá malým a středním podnikům na pomoc v boji s oslabenou ekonomikou

Společnost Exact Software, která je předním poskytovatelem integrovaných řešení ERP, zareagovala velmi rychle na to, co analytici nazývají šířící se globální recesí.Tato nadnárodní softwarová společnost přináší 'řešení Exact pro nesnadné časy' - soubor řešení, která nejen pomáhají rozkvětu malých a středních podniků v kolísající ekonomice, ale také prudkému zvýšení jejich dlouhodobé výkonnosti.Tato koncepce je postavena na nedávných zjištěních takových konzultačních firem jako je McKinsey, která uvádí, že IT řešení je možné použít ke 'zvýraznění a úpravě několika málo činností, které mohou přinést nepoměrně větší míru hodnoty' (Managing IT in a downturn. Beyond cost cutting /Řízení IT při poklesu. Více než hledání nákladových úspor/, McKinsey, 2008).

„Když udeří recese, je zpřísnění výdajových kritérií přirozenou reakcí. Naše řešení jsou vypracována tak, aby podnikům pomohla inteligentně a rychle snížit náklady a zefektivnit procesy, čímž jim usnadní překonání nepříznivých podmínek a zároveň umožní neustálé zlepšování jejich efektivity,“ uvedl Roland Rott, generální ředitel EMEA.

Společnost Exact věří, že lze v bouřlivém ekonomickém klima nejlépe obstát použijeme-li strategii o třech bodech: zlepšit peněžní tok, snížit náklady a získat plnou kontrolu nad podnikem.Zaměření řešení Exactu pro obtížné časy tedy společnostem pomáhá tuto strategii realizovat a svižně zlepšit jejich finanční pozici tím, že optimalizují škálu klíčových podnikových procesů, a to včetně účtů pohledávek, závazků a skladového hospodářství.

„Chceme společnostem ušetřit čas a peníze automatizací procesů, zajištěním kontinuálního přehledu o zákaznických objednávkách a platbách v reálném čase a zlepšením peněžního toku prostřednictvím urychlené fakturace a nižšího počtu pohledávek. Jedná se o základní obchodní koncept a z naší zkušenosti víme, že funguje,“ uvedl Roland Rott.

Podle Exactu jsou jejich řešení schopna optimalizovat celý postup pohledávek, a to od objednávky až po obdržení platby, vedoucí tak k časovým úsporám, nižšímu riziku, lepším peněžním tokům a zajištění velmi důležitého přehledu o podniku v reálném čase. Týká se to například automatizace a integrace procesů do jediného systému, který zákazníkům usnadní objednávání, společnosti kontrolu plateb a lepší prostředky pro vyhodnocování úvěrového stavu zákazníků a snížení nedobytných pohledávek.

Dále Exact uvádí, že je schopen zefektivnit proces nákupu až po platby, čímž firmám pomůže získat kontrolu nad náklady, zlepšit peněžní tok a zlepšit tak celkovou přehlednost. Týká se to např. usměrnění vedlejších výdajů, nákladů a nákupních limitů, optimalizace schvalování faktur a odstranění nezbytnosti produkovat papírové kopie faktur, které by pak byly zakládány v několika odděleních.

Pro výrobní a stavební podniky, stejně tak jako pro velkoobchod, vytvořil Exact řešení skladového hospodářství a logistiky, jež jsou zaměřena na přesnější řízení skladového hospodářství a spolehlivé dodávky.Nižší hladiny zásob znamenají nižší náklady a společnosti jsou díky spolehlivějším dodávkám schopny vytvořit se svými odběrateli důvěrnější vztahy a stimulovat tak opakované objednávky – klíčový zdroj zisku v obtížné době.

Společnost Exact tvrdí, že je díky svým čtyřiadvacetiletým zkušenostem na globálním softwarovém trhu v optimální pozici, aby rozuměla výzvám, jimž dnes malé a střední podniky čelí.Společnost Exact dokázala růst i navzdory několika recesím a tak se její filozofie ‚čiň jak sám kážeš‘ odráží i v řešeních nastavených na úspory nákladů, jejichž cílem je pomoci společnostem šetřit čas, získat přehled o podniku v reálném čase, snížit riziko a optimalizovat peněžní toky – a to bez ohledu na to, jak až bouřlivé je ekonomické klima.

O společnosti Exact

Společnost Exact Software byla založena v roce 1984 a stala se jedním z předních světových poskytovatelů podnikových softwarových řešení.Její integrovaná řešení obsahují tradiční plánování podnikových zdrojů (ERP – Enterprise Resource Planning), ale i taková související řešení jako je například řízení lidských zdrojů (HRM – Human Resource Management), řízení vztahů se zákazníky (CRM – Customer Relationship Management), řízení výkonnosti podniku (CPM – Corporate Performance Management), projektový management a elektronické workflow.

Sídlo společnosti Exact se nachází v nizozemském Delftu a má zastoupení v Evropě, na Středním východě, v Severní, Střední a Jižní Americe, Asii, Austrálii i Africe.Exact zaměstnává zhruba 2750 lidí, má pobočky ve více než čtyřiceti zemích a její řešení jsou k dostání ve čtyřiceti jazycích. V současnosti obsluhuje zákazníky ve více než 125ti zemích. Exact Holding N.V. je kótována na burze Euronext Amsterdam od června 1999.

Váš názor Další článek: Gmail má další novinku. Brání v odesílání e-mailů

Témata článku: Beyond, Reálný čas, Amsterdam, Resource, Časový limit, Roland, Delft, Objednávání, Překonání, Austrálie

Aktuální číslo časopisu Computer

Zachraňte nefunkční Windows

Jak nakupovat a prodávat kryptoměny

Otestovali jsme konvertibilní notebooky

Velký test 14 herních myší