Evropská komise vybrala HP jako dodavatele serverů pro kritické aplikace

Evropská komise vybrala HP jako dodavatele serverů pro kritické aplikace

PRAHA, 13. března 2013 – Společnost HP oznámila, že zvítězila ve veřejném výběrovém řízení DIGIT/R2/PO/2011/038 – Datové mainframové servery III, vyhlášeném Evropskou komisí. HP se tak stalo dodavatelem serverů řady HP Integrity a dalších souvisejících produktů pro zpracování klíčových úloh v institucích a orgánech řady členských zemí Evropské unie, kterými jsou zejména náročné databázově orientované aplikace a další stěžejní prostředí IT.

V rámci podmínek uzavřené rámcové smlouvy (DI/07120) budou zúčastněné instituce, agentury a orgány Evropské unie (EU) moci kupovat nové servery HP Integrity, postavené na procesorech Intel® Itanium® a systému HP-UX 11i v3.

Jedním z povinných kroků technického vyhodnocení bylo provedení výkonových testů v testovacím centru HP pro region EMEA (Evropa, Střední východ a Afrika) v německém Böblingenu. Podle zadaných kritérií, uvedených v podmínkách veřejného řízení, představuje nabídka HP nejlepší poměr mezi kvalitou a cenou.

„Aktuální trendy v oblasti cloudových řešení, big data a mobility způsobují, že nároky na dostupnost a spolehlivost serverů se neustále rozvíjejí a rostou,“ řekl Ric Lewis, vicepresident a prozatímní generální ředitel divize HP Business Critical Systems.„Servery HP Integrity vybavené operačním systémem HP-UX umožní zadavateli s jistotou pokračovat v dalším zprovoznění jeho kritických úloh a aplikací, a plnit tak vysoké požadavky, které jsou na ně kladeny z hlediska spolehlivosti, výkonu a účinnosti.“(1)

Kromě severů pro kritické aplikace HP Integrity bude HP dodávat také související zařízení, včetně softwaru. Divize HP Technology Services dodá služby a podporu, včetně údržby a dalších profesionálních služeb.

Servery HP Integrity a operační systém HP-UX jsou součástí HP konvergované infrastruktury, která zjednodušuje a unifikuje IT prostředí. HP konvergovaná infrastruktura představuje sdílené, modulární portfolio systémů, které bylo navrženo tak, aby plnilo nároky na vysokou dostupnost, škálovatelnost a odolnosti proti poruchám, jež na něj kladou nejnáročnější podnikové úlohy.

Servery HP Integrity budou postupně použity v IT infrastruktuře Evropské komise a Evropského parlamentu v Bruselu a Lucemburku, a také v IT prostředí Společného výzkumného centra Evropské komise (Joint Research Centre, JRC) v Belgii, Německu, Itálii, Nizozemsku a Španělsku. Serverové systémy HP Integrity pro kritické aplikace budou využívat i další instituce v různých členských zemích EU.

O společnosti HP

HP vytváří nové příležitosti pro uplatnění technologií, které významně ovlivňují jednotlivce, firmy, státní správu a celou společnost. Portfolio největší technologické firmy světa, které zahrnuje špičkové produkty z oblasti tiskových řešení, osobní výpočetní techniky, softwaru, služeb a IT infrastruktury, je pečlivě vyvíjeno pro řešení problémů zákazníků. Více informací o společnosti HP (NYSE: HPQ) je k dispozici na webu www.hp.cz.

(1) Tento názor vyjadřuje přesvědčení společnosti HP a nepředstavují oficiální stanovisko Evropské komise.

Další článek: Vyclone automaticky sestříhá hromadu videí z jednoho místa

Témata článku: Evropská komise, JRC, Brusel, Sever, Lewis, Nizozemsko, Evropský systém, Náročné prostředí, Vysoká odolnost


Určitě si přečtěte

Starý smartphone nemusí skončit v koši. 10 způsobů, jak ho ještě můžete využít

Starý smartphone nemusí skončit v koši. 10 způsobů, jak ho ještě můžete využít

** Co dělat s vysloužilým chytrým telefonem? Neházejte ho do koše! ** Našli jsme pro vás deset možností, jak ho prakticky využít ** I stará zařízení tak mohou být užitečná

Karel Kilián | 47

Nové iPhony, hodinky a další novinky Applu: Zase bude za co utrácet

Nové iPhony, hodinky a další novinky Applu: Zase bude za co utrácet

Dnes proběhla další velká prezentační akce Applu, na které došlo k odhalení nových iPhonů a dalších novinek. Událost jsme sledovali online, a tak se můžete podívat na chronologický zápis těch nejdůležitějších informací.

David Polesný | 136Aktuální číslo časopisu Computer

Speciál o přechodu na DVB-T2

Velký test herních myší

Super fotky i z levného mobilu

Jak snadno upravit PDF