Evropská komise ocenila filtrační produkt Safe Eyes společnosti McAfee

Evropská komise ocenila filtrační produkt Safe Eyes společnosti McAfee

Služba InternetSafety.com, která je nyní součástí společnosti McAfee, oznámila, že nástroj rodičovské kontroly McAfee® Safe Eyes® získal nejvyšší hodnocení v analýze Evropské komise. Posuzováno bylo přitom 29 filtračních programů určených pro děti do 10 let. Žebříček vznikl na základě hodnocení funkčnosti, efektivity, použitelnosti a bezpečnosti jednotlivých produktů. Studie Benchmarking of parental control tools for the online protection of children (Hodnocení nástrojů rodičovské kontroly pro ochranu dětí on-line) byla financována Evropskou komisí v rámci Programu pro bezpečnější Internet.Software Safe Eyes umožňuje rodičům blokovat nežádoucí webové stránky pomocí 35 kategorií, s použitím seznamů adres (URL) nebo klíčových slov. Blacklist se automaticky aktualizuje každý den. SafeEyes nabízí také ochranu před nežádoucím on-line televizním vysíláním nebo filmy.

Výše zmíněná funkce je založena na standardním hodnocení používaném ve filmovém průmyslu. V nástroj Safe Eyes lze nastavit také plán používání Internetu, blokovat nebo zaznamenávat chat nebo zprávy v programech instant messaging nebo oznámit, pokud by se v příspěvcích publikovaných na Facebooku a dalších sociálních sítích objevily předdefinované fráze.

Safe Eyes funguje spolu s Firefoxem, Internet Explorerem, Chrome i Safari. Verze Safe Eyes Mobile je prvním filtračním nástrojem, který podporuje i webové prohlížeče pro Apple iPhone, iPhone 3G, iPod Touch a iPad.

Roční předplatné služby Safe Eyes (www.safeeyes.com) stojí 49,95 dolarů. V jeho rámci lze řídit až 3 počítače (PC nebo Mac) a každému dítěti zvolit jiné nastavení. Tato nastavení lze dále přizpůsobovat. Mobilní verze (www.safeeyesmobile.com) je k dispozici prostřednictvím obchodu iPhone App Stor v ceně 19,99 dolarů na telefon.

Text studie Benchmarking of parental control tools for the online protection of children ve formátu PDF ke k dispozici na webu.

Témata článku: Eyes, Safe, Benchmarking, Tools, Blacklist, iPhone 3G, iPod Touch, Online Chat, Apple iPod Touch

Aktuální číslo časopisu Computer

Bojujeme proti Fake News

Dva velké testy: fotoaparáty a NASy

Co musíte vědět o změně evropského roamingu

Radíme s výběrem základní desky