Etnetera vytvořila pro O2 nový portál O2 Videotéka

Společnost Etnetera a.s., přední česká společnost, která vytváří weby, vytvořila pro svého klienta, operátora O2, nový portál pro půjčování a sledování filmů O2 Videotéka www.o2tv.cz/videoteka. Uživatelé si zde mohou od dubna legálně zapůjčit a sledovat atraktivní filmy včetně novinek ve streamované podobě, v první fázi na počítačích, noteboocích a chytrých televizích Samsung, později však i na tabletech a chytrých mobilních telefonech a chytrých televizích dalších výrobců. Nový portál přináší zajímavou možnost zhlédnout atraktivní filmové novinky nejen pro zákazníky O2TV, ale všem uživatelům internetu.

Za malý poplatek zaplacený přes tzv. Platební SMS nebo pravidelné vyúčtování za služby operátora je nyní možné po dobu 48 hodin zhlédnout vybraný film (v aktuální nabídce je až tisíc snímků) včetně nejnovějších filmových novinek a kasovních trháků. Starší filmy začínají na 30 Kč, poslední novinky stojí 55 Kč na 48 hodin. Počet zhlédnutí filmu není nijak omezen a v průběhu každého měsíce přibude přibližně 30 nových titulů. O2 Videotéka nabízí nejen české filmy, ale i snímky z produkce hlavních hollywoodských studií, jakými jsou The Walt Disney Company Limited, Warner Bros Entertainment Inc., Sony Pictures Television International nebo Universal Studios International B.V.

„Dříve mohli filmy z naší videotéky sledovat pouze zákazníci digitální televize O2 TV. Díky online službě O2 Videotéka dokážeme přinést filmovou zábavu úplně všem a za mnohem nižší cenu, než kolik stojí lístek do kina,“ říká Branislav Valo, marketingový manažer O2TV.

Po dobu vývoje portálu se vývojáři Etnetery potýkali s několika výzvami, které vzešly hlavně z potřeby se integrovat s několika různými platformami. Jednalo se především o interní systémy společnosti Telefónica, které zprostředkovávají platby a SSO přihlášení. Dále o klíčovou platformu českého dodavatele nangu.tv, která zprostředkovává obsah i pro O2TV a je tedy držitelem veškerého streamovaného materiálu opatřeného DRM pro pozdější přehrání pomocí Silverlight přehrávače na samotném portálu. Portál, který se podařilo postavit je v podstatě sjednocující prvek využívající služeb několika platforem, opatřený přehledným uživatelským rozhraním, ve kterém se dá pohodlně listovat nebo vyhledávat jako v online katalogu. Seznam všech filmů doplňují ilustrační obrázky a videoukázky. Dále proběhla celá řada dalších drobných integrací, např. s již existujícím a běžícím CMS jNetPublish, ze kterého je poskytován web O2.CZ.

Pro vývoj byl použit moderní webový framework Play společně s programovacím jazykem Scala, na kterém staví svá řešení např. Twitter nebo FourSquare. V oblasti uložení dat pak portál využívá MongoDB a Redis. Celé řešení tak zajistí komfortní a plynulé procházení katalogu filmů pro všechny i při velmi vysokých zátěžích. "Pro nás to byl rozhodně velmi zajímavý projekt a velká výzva, díky které jsme se posunuli zase o něco dál," říká Josef Sojka ze společnosti Etnetera.

Další článek: Další možnost, kde sledovat legálně filmy na webu: O2 videotéka

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , ,