ESRI představuje nový program pro vývojáře

ESRI Developer Network poskytuje vývojářům zdroje pro tvorbu řešení se začleněnou technologií GIS. Společnost ESRI oznamuje uvedení programu EDN (ESRI Developer Network) na trh. EDN je program s ročním předplatným, v jehož rámci mají přihlášení vývojáři přístup ke všem zdrojům nutným pro tvorbu řešení, která budou používat technologii ESRI, a to jak pro desktopové, tak pro serverové prostředí.
ESRI představuje nový program pro vývojáře

Hlavním smyslem programu EDN je vybavit vývojáře nejnovějšími GIS nástroji a zdroji, jejichž využití umožní zvýšit produktivitu práce a zároveň snížit náklady na vývoj komplexního GIS na platformě systému ArcGIS. Přihlásit se do programu EDN mohou všichni vývojáři, nejen obchodní partneři ESRI.

„Stávající vývojářské produkty ESRI nám umožňují vytvářet uživatelské „vertikální“ aplikace a nadstavby podle přání zákazníků, ale uvedení programu EDN zvýší naši konkurenceschopnost,“ říká Jim Tochterman, vice president oddělení pro výzkum a rozvoj společnosti Bradshaw Consulting Services. „EDN zlepší dostupnost vývojářských produktů pro naše vývojové pracovníky a značně rozšíří možnosti interního testování produktů bez navýšení rozpočtu pro vývoj. EDN nám navíc umožní vytvářet aplikace i v oblastech, jejichž vývoj byl pro nás dosud finančně neúnosný, např. vývoj aplikací ArcGIS Serveru,“ pokračuje Tochtermann.

Program EDN zahrnuje:
- softwarové knihovny pro vývoj a testování aplikací (ArcGIS Server, ArcIMS, ArcSDE, ArcWeb Services, ArcGIS Engine Developer Kit)
- webovou stránku pro vývojáře ESRI a členy EDN programu, která bude soustřeďovat vše, co může zajímat vývojáře ArcGIS
- komplexní systém podpory (dokumentace knihoven, index nápovědy a vyhledávání, vzorky kódů, objektové modely)

Další informace o programu EDN najdete na www.esri.com/edn.

ARCDATA PRAHA, s.r.o. je firma plně specializovaná na technologie a služby v oblasti geografických informačních systémů. Je autorizovaným distributorem firem ESRI, Inc., největšího světového výrobce GIS, dále systémů firmy Leica Geosystems a kompresních programů firmy Lizardtech, Inc. v České republice. Poskytuje kompletní nabídku software, hardware a služeb včetně geografických databází a dat dálkového průzkumu Země.

Bližší informace: tel.: 224 190  511

Váš názor Další článek: Blokovat volání přes internet je v USA nežádoucí

Témata článku: Software, Hardware, Leica


Určitě si přečtěte

Jak funguje kontroverzní program, který ženám krade plavky. Mají se čeho bát?

Jak funguje kontroverzní program, který ženám krade plavky. Mají se čeho bát?

** Strojové učení ještě nepřitáhlo takový zájem jako na začátku prázdnin ** Ne, umělá inteligence nenašla lék na rakovinu ** Naučila se svlékat ženy nejen z plavek

Jakub Čížek | 34

Pojďme programovat elektroniku: České chytré zásuvky Netio pro kutily i firmy

Pojďme programovat elektroniku: České chytré zásuvky Netio pro kutily i firmy

** Wi-Fi zásuvky nevyrábí pouze Čína ** Vyzkoušeli jsme českou Netio PowerCable ** Je přímo určená pro vývojáře, má totiž jednoduché JSON API

Jakub Čížek | 42

16 tipů a vychytávek, se kterými dokonale ovládnete komunitní navigaci Waze

16 tipů a vychytávek, se kterými dokonale ovládnete komunitní navigaci Waze

** Waze není jen navigace – je to i sociální síť s dopravními informacemi ** Mobilní aplikace skýtá široké možnosti nastavení ** Vybrali jsme pro vás 16 nejzajímavějších tipů a triků

Karel Kilián | 48Aktuální číslo časopisu Computer

Speciál o přechodu na DVB-T2

Velký test herních myší

Super fotky i z levného mobilu

Jak snadno upravit PDF