ESET získal ocenění „2011 Best Usability“ od AV-TESTu

ESET získal ocenění „2011 Best Usability“ od AV-TESTu

Společnost ESET získala ocenění “2011 Best Usability” (“Nejlepší použitelnost”) od přední mezinárodní nezávislé instituce AV-TEST, která se zabývá antivirovým výzkumem a poskytuje služby v oblasti IT bezpečnosti. Produkt ESET Smart Security 5 získal ocenění “Best Usability” zásluhou nízkého počtu falešných poplachů a také nízkého zatížení výkonu systému.

AV-TEST oceňuje antivirové produkty, které nastavují moderní standardy v oblasti IT bezpečnosti, a zároveň přispívají k prevenci v oblasti datové komunikace. Ocenění “Best Usability” se uděluje bezpečnostnímu softwaru, jenž má nejnižší vliv na výkon systému. Produkty byly testovány s ohledem na průměrné zpomalení počítače při každodenním používání, počet falešných poplachů, falešných varování a falešných blokování některých akcí, a to při stahování, instalaci nebo používání legálního softwaru.

„Z produktů pro koncové uživatele, které jsme testovali v roce 2011, se žádný ani nepřiblížil vysokému skóre v kategorii použitelnost, jehož dosáhl ESET Smart Security,” sdělil Andreas Marx, generální ředitel společnosti AV-TEST.

“2011 Best Usability Award” je další z řady odborných ocenění, která ESET v poslední době získal. Dále šlo o 71. zisk ocenění “VB100”, jež uděluje testovací organizace Virus Bulletin. Produkt ESET NOD32 Antivirus drží světový rekord v počtu ocenění VB100 Award mezi všemi výrobci bezpečnostních řešení, a aktuálně má na kontě 50 po sobě jdoucích ocenění. ESET také získal ocenění “2011 Top Rated Product” (“Nejlépe hodnocený produkt”), “Best Overall Speed 2011” (“Nejlepší celková rychlost”) a šesté hodnocení “Advanced+” v testování výkonu organizace AV-Comparatives.

„Těší nás, že AV-TEST ocenil použitelnost našeho produktu,” řekl Richard Marko, generální ředitel ESETu. “Vždy bylo naším cílem vytvářet produkty s výbornou ochranou a zároveň nízkou zátěží systému. Toto ocenění ukazuje, že se nám to daří.”

Témata článku: Antivirus, ESET, Nejlepší antivirus, Celková bezpečnost, Nízký výkon, Best, Nízký počet

Aktuální číslo časopisu Computer

Otestovali jsme 5 HDR 4K televizorů

Jak natáčet video zrcadlovkou

Vytvořte si chytrou domácnost

Radíme s koupí počítačového zdroje