ESET získal 75. ocenění VB100, má jich nejvíce ze všech výrobců

ESET, lídr v proaktivní ochraně před internetovými hrozbami, získal 75. ocenění VB100 od nezávislé organizace Virus Bulletin, která se zabývá testováním bezpečnostního softwaru. Produkt ESET NOD32 Antivirus je držitelem nejvíce ocenění VB100 ze všech antivirových řešení na trhu.

ESET NOD32 Antivirus 5 byl testován v prostředí Windows 7 a dosáhl výborných výsledků ve všech kategoriích. „ESET stále drží sérii úspěchů v testování VB100 a u jeho současné produktové řady se jen vzácně setkáme s problémy,“ uvádí Virus Bulletin ve své poslední zprávě. Ocenění VB jsou v antivirovém oboru vysoce ceněny pro své přísné testovací metody, neboť zde není žádný vstupní poplatek a opakované testování není povoleno.

„75. ocenění VB100 je pro ESET opravdovým milníkem a přichází 14 let poté, co jsme získali naše první ocenění s NOD32 1.00. Tehdy to byl pro NOD32 skvělý start. Nyní je toto ocenění důkazem stability a spolehlivosti naší technologie a týmové práce,“ říká Richard Marko, generální ředitel společnosti ESET.

„I když se taková ocenění od ESETu automaticky očekávají, zesilující tlak na jejich získávání vyžaduje čím dál větší úsilí a pečlivou práci,“ dodává Juraj Malcho, ředitel firmy ESET pro výzkum a vývoj.

ESET se navíc stal partnerem organizace Virus Bulletin na každoroční konferenci VB, která se koná za účasti uznávaných odborníků antivirového průmyslu. Letošní ročník hostil americký Dallas.

Výzkumníci ESETu na akci prezentovali následující studie:

·Současné komplexní hrozby a jejich vítězství nad forenzními metodami – Aleksandr Matrosov, ESET Senior Malware výzkumník a Eugene Rodionov, ESET malware výzkumník, diskutovali o krocích, které je třeba podniknout k prolomení sebeobranných mechanismů, lokalizaci skrytých úložišť na pevném disku a čtení holých dat.

·BYOD:(B)rought (Y)our (O)wn (D)estruction? – Righard Zwienenberg, výzkumný pracovník ESETu, nastínil seznam kladů a záporů trendu BYOD, které by zaměstnanci a instituce měly zvážit. Posluchači se také dozvěděli, která zařízení jsou považována za nebezpečná a která nikoli.

·Dorkbot: lov zombies v Latinské Americe – Pablo Ramos, specialista výzkumu pro Latinskou Ameriku, hovořil o nejnebezpečnějších škodlivých kódech v roce 2011 v Latinské Americe, komentoval rozdíly v aktivitě Win32/Dorkbot v Jižní Americe a zbytku světa včetně trendů, které se týkají používání internetu, sociálních médií a vzdělávání uživatelů.

·Malware a paní Malaprop: co zákazníci opravdu vědí o antivirech (sponzorská prezentace) – Stephen Cobb, ESET North America Security Evangelist, zveřejnil výsledky svého nezávislého průzkumu mezi počítačovými uživateli, který se zaměřoval na otázky týkající se malware. Jeho cílem bylo lépe porozumět tomu, jak lidé vnímají počítačové hrozby.

·Gataka: bankovní trojský kůň připraven ke vzletu? – Jean-Ian Boutin, ESET Canada Malware výzkumník, prezentoval objev bankovního trojského koně, jeho vnitřní strukturu a podobnost s jiným známým bankovním trojanem Win32/SpyEye. Oba mimo jiné sdílejí stejnou webinject syntaxi konfiguračního souboru.

·ACAD/Medre: průmyslová špionáž v Latinské Americe: Róbert Lipovský, lídr ESET Security Intelligence Team a Sebastian Bortnik, ESET Latin America Education & Research Manager, představili sérii událostí týkající se hrozby ACAD/Medre, malwaru útočícího na soubory populárního software na tvorbu výkresů. Případová studie komentovala zlomové momenty případu od začátku výzkumu až do jeho konce: objevení hrozby, způsob, jakým byla analyzována, hlavní funkce kódu a celkový způsob útoku.

·Můj počítač má 32 539 chyb: jak opravdu fungují podvody telefonické podpory – David Harley, ESET Senior Research Fellow spolu s Martijnem Grootenem (Virus Bulletin), Stevenem Burnem (Malwarebytes), Craigem Johnstonem (nezávislý výzkumník), zhodnotili dopad činnosti podvodníků předstírajících příslušnost k technické podpoře Windows. Této hrozbě se dostává v bezpečnostním průmyslu málo pozornosti navzdory tomu, že je stálým zdrojem příjmů podvodníků a její propracovanost se zvyšuje.

·Kybernetická válka: realita, nebo zbraň masového strašení: Andrew Lee, generální ředitel ESET pro Severní Ameriku, představil svůj nekonformí a kontroverzní pohled na moderní malware. Ve svém bloku odpověděl i na řadu důležitých otázek položených jeho vlastním výzkumem.

Další článek: Školní sešit.cz: E-sešity do škol a investice 4 miliony

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , , ,