ESET vydává šestou generaci svých produktů pro domácnosti

ESET vydává šestou generaci svých produktů pro domácnosti

Společnost ESET, která se věnuje ochraně před internetovými hrozbami, vydává nové verze svých vlajkových produktů – ESET Smart Security 6 a ESET NOD32 Antivirus 6. ESET Smart Security 6 nabízí kompletní ochranu v prostředí internetu, zatímco ESET NOD32 Antivirus 6 představuje výkonné antivirové řešení. Nová generace produktů pro domácnosti přináší díky vylepšenému skenovacímu jádru lepší detekci infiltrace, kvalitnější odstraňování hrozeb a rychlejší skenování počítače.

„Proti malwaru bojuje v ESETu několik generací vývojářů a výzkumníků už 25 let. Toto know-how nám pomohlo nejen vylepšit stávající technologie, ale také představit úplně nové funkce jako Anti-Theft nebo vylepšený anti-phishingový modul,“ vysvětluje Palo Luka, technologický ředitel společnosti ESET.

Funkce Anti-Theft pomáhá lokalizovat ukradený nebo ztracený notebook a umožňuje také monitorovat jeho aktivitu. Samostatný anti-phishingový modul přináší komplexní ochranu před krádeží digitální identity. V první vlně v listopadu 2012 bude verze 6 uvedena na trh v České republice, na Slovensku, v Rusku a na Ukrajině.

Produkty ESET Smart Security 6 a ESET NOD32 Antivirus 6 jsou certifikovány pro operační systém Windows 8.

„Náš výzkum a vývoj poskytl cenné informace a napomohl dokončit další produktovou řadu zaměřenou na koncové zákazníky. Nasloucháme potřebám našich uživatelů, kteří volali po funkci Anti-Theft a anti-phishingové ochraně a označili je za klíčový požadavek,“ říká Richard Marko, generální ředitel společnosti ESET.

Podle celosvětového výzkumu Online Security Brand Tracker Survey* je ochrana před phishingovými webovými stránkami zásadní pro 68 % dotázaných uživatelů. Ochrana před krádeží dat je považována v antivirových programech za třetí nejdůležitější funkcionalitu. Funkce Anti-Theft byla se 48 % hlasů jednou z nejpopulárnějších vzhledem k možnosti mazání a zamykání uložených dat v případě, že je notebook ztracen nebo ukraden. Anti-Theft dokáže ztracené zařízení i lokalizovat. Výzkum také ukázal, že velká část uživatelů, celosvětově okolo 80 %, cítí potřebu chránit na cestách svá data a zařízení, jejichž prostřednictvím se připojují na internet.

V nejnovějším anti-phishingovém testu AV-Comparatives** byl ESET Smart Security 6 označen za jeden z nejefektivnějších produktů na trhu, když zablokoval téměř 94 % hrozeb. Doplňkový anti-phishingový modul ve verzi 6 obsahuje rozšířenou databázi phishingových stránek a také prověřené phishingové stránky, které mohou uživatelé hlásit na http://phishing.eset.com.

Klepněte pro větší obrázek

„Nechceme, aby naši zákazníci platili navíc za něco, co považujeme za nedělitelnou součást osobní bezpečnosti. Jsme jednou z prvních antivirových firem, která místo nabídky samostatné aplikace začlenila funkci Anti-Theft přímo do produktu, a to bez navýšení ceny,“ dodává Ignacio Sbampato, obchodní ředitel firmy ESET.

Vybrané funkce a výhody ESET Smart Security 6

Anti-Theft – Automaticky monitoruje ztracená zařízení a pomocí Wi-Fi signálu zobrazuje jejich pozici na mapě, pokud se připojí na internet.

Anti-Phishing modul – Chrání uživatele před pokusy o získání citlivých informací, jako jsou uživatelská jména, hesla nebo údaje o bankovních a kreditních kartách, nebo před falešnými stránkami, které se snaží o sběr soukromých informací.

Osobní Firewall – Brání nepovolaným uživatelům připojit se k počítači a zneužít osobní data. Uživatel může bez obav navštěvovat e-shopy, internetové bankovnictví a sociální sítě.

Rodičovská kontrola – Pomáhá chránit děti před různými kategoriemi obsahu na internetu v závislosti na jejich věku.

Vybrané funkce a výhody ESET NOD32 Antivirus 6 i ESET Smart Security 6

Antivirus a Antispyware – Nabízí proaktivní ochranu před všemi typy online/offline hrozeb a chrání před malwarem šířícím se mezi uživateli.

Skenování na bázi technologie Cloud – Zrychluje skenování pomocí whitelistingu bezpečných souborů na základě databáze ESET.

Skenování během stahování souborů – Snižuje čas potřebný k přístupu k souboru díky skenování během procesu stahování.

Více informací o produktech a kompletní seznam funkcí a výhod najdete na www.eset.cz

Další článek: Wozniak vystoupil na TEDx, kritizoval iTunes a cloud srovnával s bankou

Témata článku: Antivirus, ESET, Brand, Vybraný soubor, Dotázaný uživatel, Samostatná stránka, Smart, Brandy

Aktuální číslo časopisu Computer

Zachraňte nefunkční Windows

Jak nakupovat a prodávat kryptoměny

Otestovali jsme konvertibilní notebooky

Velký test 14 herních myší