ESET se v Česku roste, otevřel nové sídlo

9. července 2009
HomePack3000: Vše pro vaši domácnost
ESET se v Česku roste, otevřel nové sídlo

ESET, jeden z největších výrobců bezpečnostního softwaru na světě, pokračuje v Česku v expanzi. Lokální pobočka otevřela nové prostory v pražských Holešovicích, nabírá nové zaměstnance a chce se stát jedničkou na českém trhu.

Nové sídlo Eset software se nachází v komplexu Classic 7 na Praze 7, kde česká pobočka ESETu využívá 800 m2 sedmého patra budovy C. „Důvodem k přestěhování byl rychlý růst společnosti v posledních dvou letech a kapacita původních prostor v Karlíně nám jednoduše přestala stačit,“ říká Juraj Ferenc, ředitel společnosti Eset software.

Slovenská společnost ESET distribuuje svoje produkty v Česku prostřednictvím 100% vlastněné firmy Eset software, která byla založena v roce 2001 a v loňském roce utržila více než 213 mil. Kč. V Česku letos ESET plánuje zvýšit tržby o 30 % a posílit svoji pozici u korporátních zákazníků. „Navzdory celosvětové recesi jsme letos investovali prostředky do marketingových aktivit (například roadshow ESET Antivirová ambulance, televizní kampaň ESET Smart Security 4) a komunikace směrem k naší partnerské síti, která tvoří až 65 % obratů,“ dodává Jaroslav Fabián, marketingový ředitel Eset software.

Podíl na trhu bezpečnostních produktů v ČR dle online průzkumu výzkumné agentury United Consultants stoupl ESETu na aktuálních 28 % v segmentu domácností.V segmentu firemních zákazníků má ESET v Česku dle CAPI průzkumu agentury Median (duben 2009) podíl 33,4. Produkty ESET používá v ČR více než 1,2 milionu uživatelů.

Konsolidovaně společnost ESET v roce 2008 vykázala čistý zisk po zdanění ve výši 938,4 (mil. Kč) při tržbách 1,402 (mld. Kč).

ESET je producentem bezpečnostních řešení ESET NOD32 Antivirus a ESET Smart Security, jejich čtvrtou generaci představil letos na jaře. Firma patří dle žebříčku Deloitte Technology Fast 500 mezi nejrychleji rostoucí technologické společnosti v regionu Evropy, Blízkého východu a Afriky. ESET má sídlo v Bratislavě, pobočky v Praze, v Krakově, v Bristolu, Buenos Aires, San Diegu a je reprezentována ve více než 180 zemích světa. Produkty ESET obdržely řadu ocenění, ESET NOD32 Antivirus je nejvíce oceňovaným antivirovým programem nezávislou autoritou, renomovaným magazínem Virus Bulletin.

Další článek: HomePack3000: Vše pro vaši domácnost

Témata článku: Antivirus, ESET, Buenos Aires, San Diego, Median, Renomovaný výrobce, Bristol, Deloitte, Původní zaměstnanec, United, Nová kampaň, Čtvrtá generace, Holešovice, Bratislava, Diego, Ambulance, Sedmá generace, Antivirová společnost, Classic

Aktuální číslo časopisu Computer

Zachraňte nefunkční Windows

Jak nakupovat a prodávat kryptoměny

Otestovali jsme konvertibilní notebooky

Velký test 14 herních myší