Ericsson: V roce 2017 bude mít 85 % obyvatel rychlý mobilní internet

Ericsson: V roce 2017 bude mít 85 % obyvatel rychlý mobilní internet

·Ericsson uveřejnil svou druhou Zprávu o stavu trhů a datového provozu – zaostřeno na propojenou společnost, která uvádí, že do roku 2017 bude 85 % světové populace pokryto sítěmi třetí generace.

·V roce 2017 bude 50 % obyvatel světa pokryto sítěmi čtvrté generace.

·Odhadujeme, že v roce 2017 dosáhne počet uživatelů chytrých telefonů 3 miliard.

·V prvním čtvrtletí roku 2012 dosáhl počet mobilních připojení 6,2 miliardy a během daného čtvrtletí vzrostl o nových 170 milionů mobilních připojení.

·Do konce roku 2017 vzroste objem globálního datového provozu 15krát.

Pro řadu lidí v různých částech světa bude mobilní telefon jediným prostředkem přístupu na internet.Podle druhé Zprávy o stavu trhů a datového provozu Ericssonu (burza NASDAQ: ERIC) – zaostřeno na propojenou společnost, 85 % světové populace získá do roku 2017 přístup k internetu prostřednictvím sítí třetí generace a počet mobilních připojení dosáhne počtu téměř devíti miliard, ve srovnání s šesti miliardami ke konci roku 2011.O výše zmíněný růst se zaslouží i připojení sloužící ke komunikaci mezi zařízeními.

Počty mobilního vysokorychlostního připojení mezitím v roce 2017 dle odhadu dosáhnou pěti miliard, ve srovnání s jednou miliardou ke konci roku 2011.

Douglas Gilstrap, první viceprezident a ředitel pro strategie Ericssonu, prohlašuje:„V dnešní době lidé považují přístup k internetu za nezbytnou součást každého zařízení.Tento přístup má za následek rostoucí poptávku po mobilním vysokorychlostním připojení a růst objemu datového provozu.Mobilní operátoři si tuto obchodní příležitost uvědomují a snaží se zmíněný růst usnadnit a zajistit dobrou uživatelskou zkušenost prostřednictvím vysokokapacitních sítí s vysokou rychlostí přenosu dat.V současnosti je přibližně 75 % sítí HSPA po celém světě modernizováno, aby ve špičce dosahovalo rychlosti 7,2 Mb za vteřinu nebo vyšší, a 40 % sítí bylo modernizováno na rychlost 21 Mb za vteřinu.“

Ericsson ve své zprávě rovněž předpovídá, že do roku 2017 bude polovina světové populace pokryta sítěmi čtvrté generace/LTE.Počty uživatelů chytrých telefonů dosáhnou v roce 2017 přibližně tří miliard, ve srovnání se 700 miliony v roce 2011.

Celkový objem mobilního datového provozu i nadále poroste – mezi prvním čtvrtletím 2011 a prvním čtvrtletím 2012 se objem datového provozu zdvojnásobil, především díky sledování videa.Chytré telefony rovněž jsou a i nadále budou klíčovou hnací silou datového provozu.

V období let 2011 až 2017 vzroste objem mobilního datového provozu 15krát.Údaje uveřejněné ve zprávě rovněž poukazují na rozdíly mezi zeměmi a regiony.V případě růstu počtu mobilního internetového připojení byla zemí s největším počtem připojení v prvním čtvrtletí roku 2012 Čína – 39 milionů, následovaná Indií s 25 miliony.V asijsko-pacifickém regionu celkem vzniklo 93 milionů připojení, následováno Afrikou s 30 miliony.

Hlavním setrvalým trendem, který zpráva odhalila, je skutečnost, že vše dostává mobilní podobu.Za tímto vývojem stojí zejména rostoucí poptávka občanů po připojení kdykoliv a odkudkoliv a využití videa, cloudových služeb a internetu, avšak i připojení pro vzájemnou komunikaci mezi zařízeními.

Další článek: Pozor na nákupy z Číny, místo disku mohou být jen šrouby

Témata článku: Propojené zařízení, Vteřina, Třetí svět, První generace, Douglas, Mobilní síť, První rok, Ericsson, Chytré mobilní telefony, Mobilní telefony z číny, Třetí čtvrtletí, Chytrý telefon, Druhá generace, Čtvrtá generace, Nejprodávanější mobilní telefony na Mall.cz


Určitě si přečtěte

Antivir zdarma: 8 bezplatných řešení, která zatočí s havětí v počítači

Antivir zdarma: 8 bezplatných řešení, která zatočí s havětí v počítači

** Součástí Windows 10 je integrovaný antivirový program. Stačí to? ** Představíme vám sedm aplikací na boj proti virům a malwaru ** Všechny jsou k dispozici zdarma a některé ani nemusíte instalovat

Karel Kilián | 26

HTTPS byl pouze první krok. Chrome zavádí DoH, tedy šifrované DNS. Dopady mohou být obrovské

HTTPS byl pouze první krok. Chrome zavádí DoH, tedy šifrované DNS. Dopady mohou být obrovské

** Šifrovaný web je dnes už samozřejmost ** Jeden díl skládačky ale ještě chybí – DNS ** Firefox už začal a teď se na šifrované DNS chystá i Chrome

Jakub Čížek | 92Aktuální číslo časopisu Computer

Speciál o přechodu na DVB-T2

Velký test herních myší

Super fotky i z levného mobilu

Jak snadno upravit PDF