eReading.cz chystá novou čtečku, další inovace a expanzi

eReading.cz chystá novou čtečku, další inovace a expanzi

Po první lokalizované čtečce určené pro český trh uvede portál eReading.cz na počátku července novou generaci, která nabídne až třikrát vyšší výkon oproti předchozí verzi. Nový hardware bude totiž pohánět výkonnější procesor s dvojnásobnou frekvencí 800 Mhz.

S novou generací čtečky se také spustí služba „Periodika do čtečky“. Čtečka bude přímo zprostředkovávat vždy aktuální zpravodajství podle vlastního výběru. „Aktuálnost zpráv zaručí nově vytvořená technologie, která bude generovat vždy ten nejnovější dostupný obsah pro každou čtečku individuálně v moment jejího připojení k internetu,“ zdůrazňuje Martin Lipert spoluzakladatel portálu eReading.cz.

Funkce „Periodika do čtečky“ je součástí inovovaného firmwaru, který zároveň umožňuje nakupovat elektronické knihy přímo prostřednictvím tohoto zařízení. Podle statistik eReading.cz již nakupuje elektronické knihy přes čtečku 60 % zákazníků a zároveň utrácejí až o 20 % více než ostatní čtenáři.

Portál eReading.cz ze svého portfolia téměř vyřadil ochranu e-knih Adobe DRM, a nyní je tak 98 % katalogu (resp. téměř 2000 e-knih) bez DRM ochrany (s výjimkou nakladatelství Grada). „Domníváme se, že v podmínkách světového trhu zastává DRM ochrana pouze funkci ochrany vlastního byznysu, jde tedy o nástroj protekcionizmu. V českých podmínkách však nedává úplně smysl, na malém trhu je naopak potřeba spolupracovat a držet se otevřených standardů,“ říká Martin Lipert.

Díky odstranění DRM z většiny e-knih portál eReading.cz může zásadně rozšířit podporu formátu MOBI, a tím nabídnout kompletní obsah bez DRM i pro čtečky Kindle.

V rámci rozšiřování svých aktivit eReading.cz expanduje také na maďarský trh díky uzavření strategického partnerství s jedním ze tří největších knižních distributorů – Bookline.hu.
V počátku maďarský portál, jehož spuštění se připravuje na 6. 6. 2012 pod doménou www.ekonyv.hu, nabídne 1 500 e-knih.

Literární soutěž s eReading.cz pro diabetiky

Portál podpoří literární soutěž „Příběhy z cukru“ pro lidi s onemocněním diabetes, kterých je v České republice na 800 000. Diabetici mohou do soutěže pořádané Diabetickou asociací ČR poslat své životní příběhy. Jedenáct nejlepších autorů bude odměněno čtečkou eReading.cz
a soubor těchto děl vyjde jako elektronická kniha. Do čela poroty usedne Rudolf Křesťan Ondřej Neff a další. Více informací o soutěži, která bude oficiálně spuštěna 5. 6. 2012, naleznete na www.rok1.cz.

Témata článku: Předchozí výběr, Příběh, Elektronická kniha, Mobi, Moment

Aktuální číslo časopisu Computer

Otestovali jsme 5 HDR 4K televizorů

Jak natáčet video zrcadlovkou

Vytvořte si chytrou domácnost

Radíme s koupí počítačového zdroje