eReading.cz chystá novou čtečku, další inovace a expanzi

eReading.cz chystá novou čtečku, další inovace a expanzi

Po první lokalizované čtečce určené pro český trh uvede portál eReading.cz na počátku července novou generaci, která nabídne až třikrát vyšší výkon oproti předchozí verzi. Nový hardware bude totiž pohánět výkonnější procesor s dvojnásobnou frekvencí 800 Mhz.

S novou generací čtečky se také spustí služba „Periodika do čtečky“. Čtečka bude přímo zprostředkovávat vždy aktuální zpravodajství podle vlastního výběru. „Aktuálnost zpráv zaručí nově vytvořená technologie, která bude generovat vždy ten nejnovější dostupný obsah pro každou čtečku individuálně v moment jejího připojení k internetu,“ zdůrazňuje Martin Lipert spoluzakladatel portálu eReading.cz.

Funkce „Periodika do čtečky“ je součástí inovovaného firmwaru, který zároveň umožňuje nakupovat elektronické knihy přímo prostřednictvím tohoto zařízení. Podle statistik eReading.cz již nakupuje elektronické knihy přes čtečku 60 % zákazníků a zároveň utrácejí až o 20 % více než ostatní čtenáři.

Portál eReading.cz ze svého portfolia téměř vyřadil ochranu e-knih Adobe DRM, a nyní je tak 98 % katalogu (resp. téměř 2000 e-knih) bez DRM ochrany (s výjimkou nakladatelství Grada). „Domníváme se, že v podmínkách světového trhu zastává DRM ochrana pouze funkci ochrany vlastního byznysu, jde tedy o nástroj protekcionizmu. V českých podmínkách však nedává úplně smysl, na malém trhu je naopak potřeba spolupracovat a držet se otevřených standardů,“ říká Martin Lipert.

Díky odstranění DRM z většiny e-knih portál eReading.cz může zásadně rozšířit podporu formátu MOBI, a tím nabídnout kompletní obsah bez DRM i pro čtečky Kindle.

V rámci rozšiřování svých aktivit eReading.cz expanduje také na maďarský trh díky uzavření strategického partnerství s jedním ze tří největších knižních distributorů – Bookline.hu.
V počátku maďarský portál, jehož spuštění se připravuje na 6. 6. 2012 pod doménou www.ekonyv.hu, nabídne 1 500 e-knih.

Literární soutěž s eReading.cz pro diabetiky

Portál podpoří literární soutěž „Příběhy z cukru“ pro lidi s onemocněním diabetes, kterých je v České republice na 800 000. Diabetici mohou do soutěže pořádané Diabetickou asociací ČR poslat své životní příběhy. Jedenáct nejlepších autorů bude odměněno čtečkou eReading.cz
a soubor těchto děl vyjde jako elektronická kniha. Do čela poroty usedne Rudolf Křesťan Ondřej Neff a další. Více informací o soutěži, která bude oficiálně spuštěna 5. 6. 2012, naleznete na www.rok1.cz.

Další článek: Zavádění IPv6 na českých úřadech? Tristní a smutná situace

Témata článku: Mobi, Moment, Elektronická kniha, Příběh, Předchozí výběr


Určitě si přečtěte

Zorin OS 15: Vyzkoušejte další hezký a nenáročný linux pro mamku a taťku

Zorin OS 15: Vyzkoušejte další hezký a nenáročný linux pro mamku a taťku

** Ačkoliv je grafických linuxů plný internet, stále vládnou Windows ** Jeden z nich se jmenuje Zorin OS a nedávno se dočkal aktualizace ** Dělají jej dva kluci z Irska a je fakt hezký

Jakub Čížek | 114

Zranitelnost platebních karet Visa umožňuje zločincům obejít limit při bezkontaktních platbách

Zranitelnost platebních karet Visa umožňuje zločincům obejít limit při bezkontaktních platbách

** Odborníci přišli na to, jak obejít limit bezkontaktních plateb ** Stačí zařízení, ovlivňující komunikaci mezi kartou a terminálem ** Stahují se nad bezkontaktními platbami mračna?

Karel Kilián | 79

Nové iPhony, hodinky a další novinky Applu: Zase bude za co utrácet

Nové iPhony, hodinky a další novinky Applu: Zase bude za co utrácet

Dnes proběhla další velká prezentační akce Applu, na které došlo k odhalení nových iPhonů a dalších novinek. Událost jsme sledovali online, a tak se můžete podívat na chronologický zápis těch nejdůležitějších informací.

David Polesný | 136

16 tipů a vychytávek, se kterými dokonale ovládnete komunitní navigaci Waze

16 tipů a vychytávek, se kterými dokonale ovládnete komunitní navigaci Waze

** Waze není jen navigace – je to i sociální síť s dopravními informacemi ** Mobilní aplikace skýtá široké možnosti nastavení ** Vybrali jsme pro vás 16 nejzajímavějších tipů a triků

Karel Kilián | 48

Windows 10 po čtyřech letech: Jsou populární, ale stále je to šílený kočkopes

Windows 10 po čtyřech letech: Jsou populární, ale stále je to šílený kočkopes

** Windows 10 tu jsou už čtyři roky, první verze dorazila 29. 7. 2015 ** Desítky měly nahradit neúspěšnou řadu Windows 8.x ** I po letech však systém budí emoce a zůstává kočkopsem

Jakub Čížek | 111Aktuální číslo časopisu Computer

Speciál o přechodu na DVB-T2

Velký test herních myší

Super fotky i z levného mobilu

Jak snadno upravit PDF