EPSON Stylus Photo 2100

EPSON přichází s novým digitálním řešením fototisku pro profesionály
EPSON Stylus Photo 2100

Praha, 4/ 6/ 2002 - Se svou novou tiskárnou EPSON Stylus Photo 2100 posunuje EPSON měřítka v oblasti profesionálního fototisku. Nástupce modelu EPSON Stylus Photo 2000P je určen především pro ambiciózní fotografy a grafiky. Vysoká kvalita tisku zajišťuje, díky obzvlášť velkému počtu reprodukovatelných barev a optimální stálobarevnosti na světle, široké možnosti použití. EPSON Stylus Photo 2100 se honosí četnými vynikajícími vlastnostmi: light black jako dodatečná sedmá barva, velkokapacitní inkoustové náplně, přímý tisk na CD, automatické střihací zařízení (autocutter) pro papír v kotoučích a velmi moderní možnosti připojení na USB 2.0 a firewire rozhraní. A navíc jistě překvapí i svou rychlostí, protože je více než dvakrát rychlejší než jeho předchůdce. EPSON Stylus Photo 2100 lze koupit od června 2002 za cenu 25.990,- Kč včetně DPH*.

 

Sedm barev pro vynikající kvalitu fototisku

 

EPSON Stylus Photo 2100 je díky maximálnímu rozlišení 2 880 x 1 440 dpi ideálním digitálním řešením tisku pro zkušené fotografy amatéry i profesionály. Obsahuje navíc dodatečnou sedmou barvu: light black, odstín šedé, který zlepšuje barevné odstupňování. Především v oblasti černé a bílé zajišťuje light black optimální, neutrální barevnou reprodukci.

EPSON, jako první výrobce fototiskáren, také přichází se dvěma rozdílnými černými inkousty na koncepci vyměnitelných typů inkoustu, aby bylo možné vyhovět požadavkům a chování povrchu u různých médií. Uživatel si může vybrat mezi standardní černou, obsaženou v základní nabídce, a volitelnou matnou černou, která byla vyvinuta speciálně pro potisk na matném povrchu.

Díky softwaru EPSON Grey Balancer, efektivnímu kalibračnímu nástroji, nabízí EPSON Stylus Photo 2100 nové možnosti jemného ladění: tóny šedé lze znázornit od studené přes neutrální až teplý tón.

 

Nová inkoustová sada garantuje vysoký výkon tisku

 

Nová inkoustová sada UltraChrome obsahuje rychleschnoucí, pigmentový inkoust s novou formulí pro větší barevný rozsah a lepší barevnou stálost na světle dosahující až 80 let** (v závislosti na použitém médiu). Pigmentové inkousty jsou umístěny v sedmi samostatných inkoustových náplních (individual ink), které zajišťují efektivní výsledek dokonce i při velkém objemu tisku.

Všechny inkoustové náplně jsou vybaveny čipem EPSON Intellidge Chip k uložení přesného stavu zásoby inkoustu do paměti. Každou jednotlivou barvu lze podle potřeby vyměnit a později znovu použít. Čip také rozezná, zda se používá standardní černá nebo matný černý inkoust. Tím je zaručen obzvlášť vysoký a přitom finančně úsporný tiskový výkon.

 

Četné používání médií v různém systémovém prostředí

 

EPSON Stylus Photo 2100 je skutečně mnohostranná tiskárna - potisknout lze fotografická média s nejrůznějšími povrchy. Například: Fotografové zasílají své fotografie často formou kompaktního disku (CD), EPSON Stylus Photo 2100 tiskne přímo na CD a umožňuje tak individuální vzhled disku pro každého zákazníka.

Při tisku několika fotografií je velkou výhodou autocutter. Toto automatické střihací zařízení pro tisk na papír v kotoučích - vybavené integrovaným záchytným košem - umožňuje rychlý tisk jednotlivých fotografií i tisk panoramatického obrazu.

Do tiskárny lze vkládat kotouče papíru i jednotlivé listy současně. Uživatel může velmi jednoduše volit mezi oběma zdroji papíru. Bezokrajový tisk na jednotlivé archy papíru o tloušťce až 1,3 milimetrů a na papír v kotoučích činí z EPSON Stylus Photo 2100 skvělého pomocníka pro profesionály.

Flexibilní možnosti připojení EPSON Stylus Photo 2100 k Mac a PC zajišťují vedle paralelního portu také vysokorychlostní rozhraní jako USB 2.0 a firewire (IEEE1394). Volitelný EPSON StylusRIP garantuje navíc kompatibilitu k Adobeä Postscriptä.

 

*) prodejní doporučená včetně DPH.

 

**) Podmínky testu stálosti na světle:

Papír:                                          EPSON Archival Matte Paper

Světelný zdroj:                             fluoreskující světlo

Intenzita:                                      70.000 lux

Teplota:                                       24°C

Vlhkost vzduchu:                          60% RH

Skleněná vrstva:                          2 mm, křemenné sklo

Kritérium úbytku barvy:                 Čisté YMC, 30 % ztráty od optické hustoty = 1

Výpočet doby vyvěšení:              Celkové osvětlení (500 lux x 10 hod. x 365 dnů = 1 rok)

 

Tento test stálosti na světle je simulací úbytku barvy v interiérových podmínkách pod fluoreskujícím světlem za sklem. Tyto údaje byly vypočteny na základě "EPSON Accelerated Test" a neznamenají, že EPSON garantuje nějaké časové údaje. Vedle světla ovlivňují stabilitu barvy také další faktory (např. ozón, teplota a vlhkost vzduchu), které nebylo možné v tomto testu zohlednit. Inkousty EPSON ColorFastTM mají zvýšenou odolnost proti těmto faktorům, především proti světlu. Test vyvinula a provedla společnost EPSON.

 

V případě zájmu o další informace, prosím, kontaktujte:

 

intent, Public Relations

Jana Fábryová

Barrandova 409,  Praha 4 – Modřany

Tel.: +420-2-252 73 863

Fax: +420-2-417 69 923

Mobil: +420-732-46 18 80

e-mail: Jana.Fabryova@intent.cz

intent, Public Relations

Romana Tillová

Barrandova 409,  Praha 4 – Modřany

Tel.: +420-2-252 73 864

Fax: +420-2-417 69 923

Mobil: +420-604-23 93 04

e-mail: Romana.Tillova@intent.cz

 

Společnost EPSON Deutschland GmbH se sídlem v Düsseldorfu a obratem více než 500 milionů EUR (ve fiskálním roce 2000/2001) je jednou z předních firem nabízejících produkty a řešení v oblasti tisku a digitálního zpracování obrazu. K sortimentu produktů patří inkoustové tryskové, laserové a jehličkové tiskárny, digitální fotoaparáty, skenery, kombinované přístroje a multimediální projektory. Oblasti Industrial Systems Division a Factory Automation Division rozšiřují tento sortiment ještě o pokladní tiskárny a systémy a o precizní roboty. Společnost EPSON Deutschland patří k SEIKO EPSON CORPORATION a odpovídá za prodejní síť v Německu, státech Beneluxu, Švýcarsku, Rakousku a velkých částech střední a východní Evropy. K úspěchu firmy EPSON Deutschland GmbH přispívá velkou měrou vysoká kvalita (certifikace podle IS0 9001 a ISO 14001) a více než 280 zaměstnanců.

Váš názor Další článek: Trvá vám dlouho otevření souboru ve Windows XP po síti?

Témata článku: Epson, Pokladní tiskárny, Epson Stylus, Černá barva, Public Relations, Deutschland, Grey, Seiko, Photo


Určitě si přečtěte

Nejlepší příslušenství k počítači. Tipy na osvědčené klávesnice, tiskárny, routery…

Nejlepší příslušenství k počítači. Tipy na osvědčené klávesnice, tiskárny, routery…

** Tipy na klávesnice, myši, routery, tiskárny, sluchátka a další věci k počítačům ** Poradíme, s jakými produkty neuděláte chybu ** Vybíráme jak příslušenství na běžnou práci, tak na hraní her

David Polesný | 22

Už desítky let se pokoušíme odposlouchávat mozek. Rusům se podařil kousek, ze kterého vám spadne brada

Už desítky let se pokoušíme odposlouchávat mozek. Rusům se podařil kousek, ze kterého vám spadne brada

** K odposlechu mozků používáme EEG ** To má ale žalostné informační rozlišení ** Rusům pomohla počítačová neuronová síť

Jakub Čížek | 29Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest 12 bezdrátových sluchátek

Vyplatí se Apple z bazaru?

Test batohů pro notebooky

Vybíráme nejlepší sportovní hodinky