Epson Perfection V200 Photo je hospodárný a vysoce kvalitní skener

5. září 2007
MSI uvádí Radeon HD 2600 Pro AGP
Epson Perfection V200 Photo je hospodárný a vysoce kvalitní skener

28. srpna 2007 – Epson Perfection V200 Photo je kompaktní a stylový skener pro fotografie a filmy navržený tak, aby splňoval potřeby fotoamatérů.  Disponuje pozoruhodným optickým rozlišením 4 800 dpi a technologií Epson Matrix CCD pro prvotřídní kvalitu obrázků. Nová funkce automatické orientace fotografií srovná snímky, které nebyly uloženy na sklo skeneru, v přesném úhlu a vytváří dokonale zarovnané obrázky.  Pro větší pohodlí bylo přidáno tlačítko pro převod vícenásobného skenování do formátu PDF, které slouží k automatickému ukládání dokumentů do formátu PDF, aby je bylo možno snadno odeslat e-mailem nebo uložit do souboru. Bezproblémové skenování filmů umožňuje vestavěná jednotka pro diapozitivy, která umožňuje skenování šesti rámečků 35mm filmového pásu nebo 4 rámečků 35mm diapozitivů současně. 

Díky roztažitelnému kloubu a designu umožňujícímu úplné otevření víka může zařízení Perfection V200 Photo skenovat dokumenty s tloušťkou do 25 mm s uzavřeným víkem. Po úplném otevření v úhlu 180° může kopírovat velké formáty dokumentů, což je důležité pro skenování tlustých učebnic s tuhými hřbety. 

Moderní černostříbrné úzké tělo zařízení Perfection V200 Photo je vybaveno čtyřmi tlačítky pro rychlé spuštění, která umožňují okamžitý přístup k zapnutí a vypnutí, skenování do formátu PDF, skenování do e-mailu a kopírování a dodává procesu skenování rychlost a pohodlí od začátku do konce. Stisknutím tlačítka napájení okamžitě spustíte a během tří sekund vypnete zařízení Perfection V200 Photo a odstraníte zbytečný čekací čas po dokončení skenování. Splňuje podmínky programu Energy Star a používá úsporný režim, který je automaticky aktivován po 14,5 minutách nečinnosti nebo okamžitě ruční volbou.

Dodává se rovněž řada softwarových nástrojů, které pomáhají při manipulaci s obrázky.  Nejnovější verze softwaru Epson Scan 3.1 nabízí moderní technologii vylepšení fotografií včetně automatické orientace.  Ta analyzuje obsah snímku a zjišťuje nejlepší směr obrázku a automaticky jej otáčí, takže není nutné pečlivě pokládat fotografie na skener. Technologie Epson Easy Photo Fix umožňuje obnovu barev, korekci podsvícení a digitální odstraňování prachu pro úpravu starých nebo vybledlých obrázků a vrací jim život.  Sada Epson Creativity Suite obsahuje novou funkci korekce červených očí. V automatickém režimu jsou červené oči korigovány automaticky, uživatelé si podle potřeby mohou vybrat ruční možnost.  K dalšímu softwaru patří ArcSoft PhotoImpression 6 a ABBYY FineReader Sprint 6 Plus.

Nicola Punchard, produktový manažer společnosti Epson Europe říká, „Přestože je nyní většina fotografií pořizována digitálními fotoaparáty, přetrvává poptávka zákazníků po skeneru, který je dostupný a nabízí širokou škálu funkcí a softwaru pro digitalizaci nebo vylepšování kolekcí fotografií. Model Epson Perfection V200 Photo uspokojí potřeby domácích zákazníků nebo malých kanceláří, kde je rovněž nutné skenovat důležité dokumenty nebo dopisy do e-mailu, není-li k dispozici fax.  V oblasti vzdělávání hrají skenery důležitou úlohu při výuce technologií a designu. Perfection V200 Photo je vysoce kvalitní skener schopný sloužit potřebám všech těchto oblastí. Je také kompatibilní s tiskárnami používajícími řadu fotografických inkoustů Claria společnosti Epson pro tisk fotografií prvotřídní kvality.“

Váš názor Další článek: MSI uvádí Radeon HD 2600 Pro AGP

Témata článku: Fixy, Červené tlačítko, Skenery, Rámeček, Kvalitní digitální kompaktní fotoaparáty, Photo, Široký úhel, Nutná úprava, Okamžité vypnutí, Sprint, Skener, Ruční ukládání, Ruční úprava, Kompaktní digitální fotoaparáty, Stylový obrázek, Moderní technologie, Clarion, Epson

Aktuální číslo časopisu Computer

Zachraňte nefunkční Windows

Jak nakupovat a prodávat kryptoměny

Otestovali jsme konvertibilní notebooky

Velký test 14 herních myší