Epson na veletrhu Photokina 2004

Epson = Digitální zpracování obrazu
Epson na veletrhu Photokina 2004

Kolín nad Rýnem, 17. září 2004 – Svým vystoupením na letošním veletrhu Photokina Epson opětovně dokazuje roli průkopníka v oblasti digitálního zpracování obrazu. U stánku Epson bude mít návštěvník možnost se osobně seznámit s novými produkty a řešeními pro zpracování obrazu, které dalece překračují formát prosté fotografie. Inovativním způsobem s ohledem na praxi tak Epson přibližuje možnosti moderní digitální technologie široké veřejnosti. První digitální dálkoměrný fotoaparát na světě Epson R-D1, skener fotografií Epson F-3200, profesionální fotografická tiskárna Epson Stylus Photo R800, multimediální přístroj Epson P-2000 Portable Mediaplayer, dvě fotografická studia a celá řada partnerů – to jsou některé z mnoha lahůdek, které lze vidět a vyzkoušet na stánku J/050 v hale 3.1.

 

K partnerům spolupracujícím se značkou Epson patří bezmála všichni výrobci digitálních fotoaparátů, jakož i řada výrobců mobilních telefonů s fotoaparátem. Návštěvníci mají možnost vyzkoušet si produkty těchto partnerů a jejich spolupráci s tiskárnami Epson, na kterých si mohou vytisknout fotografie zhotovené přímo na místě. Produkty partnerských firem představované na stánku Epson pocházejí mimo jiné od výrobců digitálních fotoaparátů Sony, Pentax, Nikon, Panasonic, Leica a Fuji a od výrobců mobilních telefonů s fotoaparátem Nokia, Sony Ericsson a Siemens.

 

Produkty pro vše okolo digitálního obrazu 

 

Epson představuje celou šíři své nabídky produktů pro digitální zpracování obrazu – inovativní a perfektně promyšlená řešení všech aspektů zpracování digitálního obrazu pro začátečníky, pokročilé uživatele i profesionály. Návštěvníci zažijí skenování fotografií, filmových předloh a diapozitivů pomocí produktů Epson i tisk CD a fotografií na multifunkčních přístrojích a fotografických tiskárnách Epson a na přenosné tiskárně Epson PictureMate, která umí tisknout fotografie i bez počítače. Poprvé bude představen Epson P-2000 Portable Mediaplayer, špičkový multimediální přístroj, který je založen na technologii Epson PhotoFine a který představuje spojení mobilního digitálního prohlížeče fotografií s paměťovou kapacitou pro ukládání filmů, hudby a dat. 

 

Epson ProFoto: Řešení od odborníků pro odborníky

 

V sekci veletržního stánku pod názvem ProFoto představuje Epson řešení pro komerční zákazníky a vybrané produkty pro digitální zpracování obrazu v nejvyšší kategorii, tzv. high-end segmentu. Zde mají návštěvníci kromě jiného možnost vyzkoušet si první digitální dálkoměrný fotoaparát na světě: revoluční novinku Epson R-D1, která v sobě spojuje fotografickou tradici a inovaci. Bude předveden skener fotografií Epson F-3200, který se na veletrhu prvně představí veřejnosti, stejně tak jako Epson Stylus Photo R800, tiskárna fotografií formátu A4, která používá pigmentové inkousty UltraChrome™ Hi-Gloss a jejíž mimořádná kvalita tisku stanovila nové měřítko pro profesionální tisk fotografií. 

 

Živé fotografické studio s Hansem Van Ommerenem

 

Sekce stánku Epson pro profesionální tisk a grafiku zahrnuje dvě fotografická studia. Ve studiu zaměřeném na profesionální portrétní fotografii pracují známí profesionální fotografové jako Trix Hildebrand, Hen van Kooten a Friedrun Reinhold, kteří návštěvníkům kromě jiného názorně předvedou tvorbu portrétů. Ve studiu nazvaném High-End-Fine Art, věnovaném komerční fotografii, poskytne známý nizozemský fotograf Hans van Ommeren každému zájemci příležitost se osobně seznámit s nejdůležitějšími kroky při komerčním zpracování digitálních fotografií. Ve fotografických studiích bude názorně demonstrován také pracovní postup při managementu barev pro fotografy, profesionální skenování, vytváření alb i řešení typu scan-to-print.  

 

Vystoupení značky Epson na veletrhu Photokina bude dovršeno centrální galerií, ve které budou vystaveny snímky pořízené fotoaparátem Epson R-D1. Epson na veletrhu Photokina znamená interaktivní zážitek s komplexními službami v oblasti digitálního zpracování obrazu, od pořízení přes zpracování až po konečný výstup, a to vždy v kvalitě, která stanovuje měřítka.

 

 

- konec -

 

 

 

V případě zájmu o další informace, prosím, kontaktujte:

 

Tomáš Fiala

Mmd Public Relations Czech Republic

tel.: +420 224 251 555

email: fiala@mmd.cz

 


 

O společnosti EPSON

 

EPSON Group zvyšuje svou tržní hodnotu prostřednictvím inovativní a kreativní firemní kultury. Hlavním předmětem podnikání firmy EPSON je výroba produktů pro digitální zpracování obrazu, jako jsou např. tiskárny, projektory, LCD displeje nebo krystalové produkty jako např. hodinky. Díky své kvalitě, funkčnosti, kompaktnosti a energetické úspornosti jsou výrobky EPSON známé po celém světě.

 

EPSON Group zaměstnává 84 899 lidí ve 110 zemích po celém světě. Společnost se hrdě hlásí k řadě iniciativám v oblasti celosvětové i místní ochrany životního prostředí. Pod vedením mateřského japonského koncernu SEIKO EPSON CORPORATION zařazeného v první sekci tokijské burzy dosáhl obrat koncernu 1,413 miliard jenů ve fiskálním roce 2003.

 

http://www.epson.co.jp/e/

 

 

EPSON Europe B.V. je regionální ústředí skupiny pro Evropu, Střední východ, bývalý Sovětský svaz a Afriku. Společnost Epson Europe, která zaměstnává asi 2 600 pracovníků, měla ve fiskálním roce 2003 obrat z prodeje 2 269 milionů Euro.

 

http://www.epson-europe.com

 

 

Společnost EPSON Deutschland GmbH se sídlem v Meerbusch je jednou z předních firem nabízejících produkty a řešení v oblasti tisku a digitálního zpracování obrazu. V sortimentu produktů nalezneme inkoustové, laserové a jehličkové tiskárny stejně jako skenery, multifunkční přístroje, digitální fotoaparáty, multimediální projektory a samozřejmě originální spotřební materiál. Divize Retail Systems & Devices a Factory Automation rozšiřují sortiment o pokladní tiskárny a systémy a přesné roboty. Společnost EPSON Deutschland s přibližně 300 zaměstnanci odpovídá za prodejní síť v Německu, státech Beneluxu, Švýcarsku, Rakousku a velké části východní Evropy.

 

Horká linka pro zákazníky: tel. 800 142 052

 

 

Váš názor Další článek: Odkazy ve SPAMu sloužící k odhlášení mohou být nebezpečné

Témata článku: Leica, Mobilní telefony sony ericsson, Profesionální fotograf, Pokladní tiskárny, Epson Stylus, Deutschland, Pentax, Sony Ericsson, Fuji, Digitální fotoaparáty nikon, Vana, Epson, Digitální fotoaparáty, Projektory epson, Seiko


Určitě si přečtěte

Nejlepší příslušenství k počítači. Tipy na osvědčené klávesnice, tiskárny, routery…

Nejlepší příslušenství k počítači. Tipy na osvědčené klávesnice, tiskárny, routery…

** Tipy na klávesnice, myši, routery, tiskárny, sluchátka a další věci k počítačům ** Poradíme, s jakými produkty neuděláte chybu ** Vybíráme jak příslušenství na běžnou práci, tak na hraní her

David Polesný | 22

Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co šíleného se objevilo na Street View

Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co šíleného se objevilo na Street View

Google stále fotí celý svět do své služby Street View. A novodobou zábavou je hledat v mapách Googlu vtipné záběry. Podívejte se na výběr nejlepších!

redakce | 7

Biblická potopa Česka: Jak bychom dopadli, kdyby nás zatopil oceán

Biblická potopa Česka: Jak bychom dopadli, kdyby nás zatopil oceán

** Představte si biblickou potopu ** Nejprve zaniknou Děčín a Břeclav, pak i Brno a Praha ** Hlavním městem se stane Jihlava a zbytky Čechů přežijí na Kvildě

Jakub Čížek | 93

Vyzkoušeli jsme TP-Link Deco P9: zajistí doma Wi-Fi díky drátům ve zdi

Vyzkoušeli jsme TP-Link Deco P9: zajistí doma Wi-Fi díky drátům ve zdi

** Nová generace Mesh Wi-Fi s propojením přes elektrické rozvody ** Lepší parametry a nižší cena než u předchůdce ** Aplikace zatím podporuje jen základní nastavení bez rozšířených funkcí

Tomáš Holčík | 25

Nový Edge je opravdu Chrome! Prohnali jsme prohlížeče benchmarky i vlastním unikátním testem

Nový Edge je opravdu Chrome! Prohnali jsme prohlížeče benchmarky i vlastním unikátním testem

** Nový Edge je postavený na Chromiu ** Prohnali jsme ho benchmarky a srovnali s ostatními ** Potvrdily nám, že je prakticky stejný jako Chrome a Opera

Jakub Čížek | 65Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest 12 bezdrátových sluchátek

Vyplatí se Apple z bazaru?

Test batohů pro notebooky

Vybíráme nejlepší sportovní hodinky