Epson na veletrhu Photokina 2004

Epson = Digitální zpracování obrazu
Epson na veletrhu Photokina 2004

Kolín nad Rýnem, 17. září 2004 – Svým vystoupením na letošním veletrhu Photokina Epson opětovně dokazuje roli průkopníka v oblasti digitálního zpracování obrazu. U stánku Epson bude mít návštěvník možnost se osobně seznámit s novými produkty a řešeními pro zpracování obrazu, které dalece překračují formát prosté fotografie. Inovativním způsobem s ohledem na praxi tak Epson přibližuje možnosti moderní digitální technologie široké veřejnosti. První digitální dálkoměrný fotoaparát na světě Epson R-D1, skener fotografií Epson F-3200, profesionální fotografická tiskárna Epson Stylus Photo R800, multimediální přístroj Epson P-2000 Portable Mediaplayer, dvě fotografická studia a celá řada partnerů – to jsou některé z mnoha lahůdek, které lze vidět a vyzkoušet na stánku J/050 v hale 3.1.

 

K partnerům spolupracujícím se značkou Epson patří bezmála všichni výrobci digitálních fotoaparátů, jakož i řada výrobců mobilních telefonů s fotoaparátem. Návštěvníci mají možnost vyzkoušet si produkty těchto partnerů a jejich spolupráci s tiskárnami Epson, na kterých si mohou vytisknout fotografie zhotovené přímo na místě. Produkty partnerských firem představované na stánku Epson pocházejí mimo jiné od výrobců digitálních fotoaparátů Sony, Pentax, Nikon, Panasonic, Leica a Fuji a od výrobců mobilních telefonů s fotoaparátem Nokia, Sony Ericsson a Siemens.

 

Produkty pro vše okolo digitálního obrazu 

 

Epson představuje celou šíři své nabídky produktů pro digitální zpracování obrazu – inovativní a perfektně promyšlená řešení všech aspektů zpracování digitálního obrazu pro začátečníky, pokročilé uživatele i profesionály. Návštěvníci zažijí skenování fotografií, filmových předloh a diapozitivů pomocí produktů Epson i tisk CD a fotografií na multifunkčních přístrojích a fotografických tiskárnách Epson a na přenosné tiskárně Epson PictureMate, která umí tisknout fotografie i bez počítače. Poprvé bude představen Epson P-2000 Portable Mediaplayer, špičkový multimediální přístroj, který je založen na technologii Epson PhotoFine a který představuje spojení mobilního digitálního prohlížeče fotografií s paměťovou kapacitou pro ukládání filmů, hudby a dat. 

 

Epson ProFoto: Řešení od odborníků pro odborníky

 

V sekci veletržního stánku pod názvem ProFoto představuje Epson řešení pro komerční zákazníky a vybrané produkty pro digitální zpracování obrazu v nejvyšší kategorii, tzv. high-end segmentu. Zde mají návštěvníci kromě jiného možnost vyzkoušet si první digitální dálkoměrný fotoaparát na světě: revoluční novinku Epson R-D1, která v sobě spojuje fotografickou tradici a inovaci. Bude předveden skener fotografií Epson F-3200, který se na veletrhu prvně představí veřejnosti, stejně tak jako Epson Stylus Photo R800, tiskárna fotografií formátu A4, která používá pigmentové inkousty UltraChrome™ Hi-Gloss a jejíž mimořádná kvalita tisku stanovila nové měřítko pro profesionální tisk fotografií. 

 

Živé fotografické studio s Hansem Van Ommerenem

 

Sekce stánku Epson pro profesionální tisk a grafiku zahrnuje dvě fotografická studia. Ve studiu zaměřeném na profesionální portrétní fotografii pracují známí profesionální fotografové jako Trix Hildebrand, Hen van Kooten a Friedrun Reinhold, kteří návštěvníkům kromě jiného názorně předvedou tvorbu portrétů. Ve studiu nazvaném High-End-Fine Art, věnovaném komerční fotografii, poskytne známý nizozemský fotograf Hans van Ommeren každému zájemci příležitost se osobně seznámit s nejdůležitějšími kroky při komerčním zpracování digitálních fotografií. Ve fotografických studiích bude názorně demonstrován také pracovní postup při managementu barev pro fotografy, profesionální skenování, vytváření alb i řešení typu scan-to-print.  

 

Vystoupení značky Epson na veletrhu Photokina bude dovršeno centrální galerií, ve které budou vystaveny snímky pořízené fotoaparátem Epson R-D1. Epson na veletrhu Photokina znamená interaktivní zážitek s komplexními službami v oblasti digitálního zpracování obrazu, od pořízení přes zpracování až po konečný výstup, a to vždy v kvalitě, která stanovuje měřítka.

 

 

- konec -

 

 

 

V případě zájmu o další informace, prosím, kontaktujte:

 

Tomáš Fiala

Mmd Public Relations Czech Republic

tel.: +420 224 251 555

email: fiala@mmd.cz

 


 

O společnosti EPSON

 

EPSON Group zvyšuje svou tržní hodnotu prostřednictvím inovativní a kreativní firemní kultury. Hlavním předmětem podnikání firmy EPSON je výroba produktů pro digitální zpracování obrazu, jako jsou např. tiskárny, projektory, LCD displeje nebo krystalové produkty jako např. hodinky. Díky své kvalitě, funkčnosti, kompaktnosti a energetické úspornosti jsou výrobky EPSON známé po celém světě.

 

EPSON Group zaměstnává 84 899 lidí ve 110 zemích po celém světě. Společnost se hrdě hlásí k řadě iniciativám v oblasti celosvětové i místní ochrany životního prostředí. Pod vedením mateřského japonského koncernu SEIKO EPSON CORPORATION zařazeného v první sekci tokijské burzy dosáhl obrat koncernu 1,413 miliard jenů ve fiskálním roce 2003.

 

http://www.epson.co.jp/e/

 

 

EPSON Europe B.V. je regionální ústředí skupiny pro Evropu, Střední východ, bývalý Sovětský svaz a Afriku. Společnost Epson Europe, která zaměstnává asi 2 600 pracovníků, měla ve fiskálním roce 2003 obrat z prodeje 2 269 milionů Euro.

 

http://www.epson-europe.com

 

 

Společnost EPSON Deutschland GmbH se sídlem v Meerbusch je jednou z předních firem nabízejících produkty a řešení v oblasti tisku a digitálního zpracování obrazu. V sortimentu produktů nalezneme inkoustové, laserové a jehličkové tiskárny stejně jako skenery, multifunkční přístroje, digitální fotoaparáty, multimediální projektory a samozřejmě originální spotřební materiál. Divize Retail Systems & Devices a Factory Automation rozšiřují sortiment o pokladní tiskárny a systémy a přesné roboty. Společnost EPSON Deutschland s přibližně 300 zaměstnanci odpovídá za prodejní síť v Německu, státech Beneluxu, Švýcarsku, Rakousku a velké části východní Evropy.

 

Horká linka pro zákazníky: tel. 800 142 052

 

 

Váš názor Další článek: Odkazy ve SPAMu sloužící k odhlášení mohou být nebezpečné

Témata článku: Profesionální fotograf, Sony Ericsson, Epson Stylus, Digitální fotoaparáty, Deutschland, Seiko, Mobilní telefony sony ericsson, Pentax, Fuji, Vana, Epson, Digitální fotoaparáty nikon, Projektory epson, Leica, Pokladní tiskárny


Určitě si přečtěte

Dark web: rejdiště nekalých živlů, nebo ostrůvek svobody?

Dark web: rejdiště nekalých živlů, nebo ostrůvek svobody?

** Dark web a deep web jsou rozdílné pojmy ** Temný web je legální, ale často je zneužíván k nelegálním činnostem ** Dostat se na dark web není nic až tak složitého

Karel Kilián | 36

Modelářský zázrak: Maketa raketoplánu Columbia, která létá jako skutečná raketa

Modelářský zázrak: Maketa raketoplánu Columbia, která létá jako skutečná raketa

** Model raketoplánu Columbia od českého konstruktéra umí i létat ** Obdivuhodný model si vzal 1600 hodin práce ** Podívejte se na fotografie ze stavby a prvního letu

Karel Jeřábek | 25

Kdyby dnes USA vypnuly GPS, možná byste si toho na mobilu ani nevšimli

Kdyby dnes USA vypnuly GPS, možná byste si toho na mobilu ani nevšimli

** Satelitní navigaci jsme si zvykli říkat podle americké předlohy GPS ** Dnešní telefony ale používají také evropský, ruský a čínský systém ** Kdyby USA nyní vypnuly GPS, možná byste to ani nepoznali

Jakub Čížek | 48

Jak zpomalit Windows: Tipy na osvědčené brzdy, které vás zastaví v práci

Jak zpomalit Windows: Tipy na osvědčené brzdy, které vás zastaví v práci

** Hledali jsme činnosti, které zpomalují počítač s Windows ** Chcete mít počítač co nejrychlejší? Dělejte všechno přesně naopak!

Jakub Čížek, Vladislav Kluska | 42Aktuální číslo časopisu Computer

Velký test Wi-Fi mesh

Nejlepší hodinky pro všechny aktivity

Důležité aplikace na cesty

Jak streamovat video na Twitch