Epson Art Photo Award 2006 - nejvýznamnější evropská fotografická soutěž pokračuje dalším ročníkem

Meerbusch, leden 2006 – Po obrovském úspěchu Epson Art Photo Award 2005 pokračuje tato velmi oblíbená fotografická soutěž určená pro fotografické obory na akademiích, univerzitách a dalších vzdělávacích institucích druhým kolem: přihlášky do soutěže (s vytištěnými fotografiemi) lze odevzdat od 1. února do 15. července. Stejně jako předchozí rok, i letos je partnerem soutěže Epson Art Photo Award ART COLOGNE. Slavnostní udělení ceny a prezentace proběhnou na mezinárodním uměleckém veletrhu, který se v Kolíně nad Rýnem koná počátkem listopadu. Patronem fotografické soutěže Epson Art Photo Award je Ramon Ollé, CEO a předseda správní rady společnosti Epson Europe B.V.
Epson Art Photo Award 2006 - nejvýznamnější evropská fotografická soutěž pokračuje dalším ročníkem

Již během prvního ročníku si tato fotografická soutěž vyhlašovaná firmou Epson získala vynikající reputaci. Soutěže se zúčastnila řada evropských univerzit a projevili o ni zájem i významní představitelé médií a umělecké scény. Výstavní galerii, speciálně připravenou pro tuto soutěž, navštívily tisíce návštěvníků ART COLOGNE 2005.

Henning Ohlsson, regionální manažer Epson Deutschland GmbH, prohlásil: „Těší nás zpětná vazba, které se této soutěži dostalo a věříme, že akce pomůže zaplnit obrovské vakuum, které dnes vidíme v oblasti podpory mladých umělců. Tato soutěž je zaměřena především na podporu kolektivů a týmů studentů fotografických kurzů a uměleckých i technických škol. Soutěž vyvrcholí letos na podzim v Kolíně nad Rýnem v rámci výstavy ART COLOGNE 2006 a mladým umělcům tak nabídne prvotřídní platformu pro představení svých děl před mezinárodním publikem“.

Soutěž Epson Art Photo Award 2006 bude otevřena všem účastnickým týmům fotografických kurzů, kolektivům studentů uměleckých a technických škol a univerzit po celé Evropě. Oficiální zahájení soutěže proběhne 1. února a od tohoto doata je možné zasílat přihlášky a fotografické práce. Celková částka, která bude rozdělená mezi vítězné práce, přesahuje 35 000 EUR a z Epson Art Photo Award 2006 tak činí jednu z  nejprestižnějších evropských uměleckých soutěží. Jejím cílem je najít ty nejlepší práce a nejoriginálnější koncepce ve skupinových kurzech. Bude vyhlášen nejlepší fotografickým fotografického kurzu, ale také nejlepší individuální umělec ze všech skupin a  25 nejlepších fotografických prací. Výběr vítězných děl bude mít na starost nezávislá porota složená z galeristů, fotografů, mediálních odborníků a kurátorů.

Patronem Epson Art Photo Award je Ramon Ollé, CEO a předseda správní rady Epson Europe B.V. „Pro Epson je podpora mladého evropského umění součástí firemní společenské odpovědnosti. Těšíme se na pestrou škálu příspěvků z mezinárodních uměleckých a fotografických škol a kurzů, které budou odrážet vášeň studentů a účastníků pro fotografické umění.“

Henning Ohlsson dodává: „Doporučujeme profesorům a vysokoškolským učitelům, aby své kurzy a kolektivy studentů přihlásili do Epson Art Photo Award 2006 a aby tuto soutěž integrovali do svého letního semestru. Díky tomu, že výběr soutěžních témat není omezen, mohou pedagogové využít všech fotografických koncepcí.“

V roce 2005 získala prestižní cenu Epson Art Photo Award Umělecko-průmyslová univerzita v Dortmundu. Soutěže se zúčastnily kolektivy z více než 20 zemí.

Všechny informace, včetně přihláškových formulářů, pro Epson Art Photo Award, jsou k dispozici na www.art-photo-award.com


O společnosti Epson
Epson je přední světový výrobce produktů pro práci s obrazem včetně tiskáren, projektorů a LCD displejů. Svými nápady a kreativitou je Epson odhodlán překonávat představy a očekávání zákazníků po celém světě. Jeho produkty jsou známy špičkovou kvalitou, funkčností, účelným designem a energetickou úsporností. Společnost Epson s hrdostí dlouhodobě přispívá k ochraně životního prostředí a podporuje život místních komunit. Jeho síť tvoří 85 647 zaměstnanců ve 115 firmách po celém světě. Skupina vedená japonskou společností Seiko Epson Corp. dosáhla ve fiskálním roce 2004 konsolidovaných tržeb 1479,7 miliard jenů.
Epson Europe B.V., sídlící v Amsterdamu, je strategické ústředí skupiny pro Evropu, Blízký východ, Rusko a Afriku. Zaměstnává 2 700 lidí a ve fiskálním roce 2004 dosáhla tržeb 2 428 miliónů eur.

Epson Deutschland GmbH se sídlem v německém Meerbusch je přední dodavatel produktů a řešení pro tisk fotografií a práci s digitálním obrazem. Produktové portfolio společnosti Epson Deutschland tvoří vysoce kvalitní tiskárny fotografií a skenery, laserové a jehličkové tiskárny, multifunkční zařízení, multimediální projektory a originální spotřební materiály. Divize maloobchodních systémů a zařízení a divize řešení automatizace továren dále rozšiřují tuto řadu o pokladní tiskárny a systémy, respektive přesné roboty. Společnost Epson Deutschland má přibližně 300 zaměstnanců a zodpovídá za obchodní síť v Německu, zemích Beneluxu, Švýcarsku, Rakousku a východní Evropě.

Váš názor Další článek: Visual Studio 2005 a SQL Server 2005 získaly ceny Technology of the Year

Témata článku: Přesná částka, Cologne, Epson, Pokladní tiskárny, Mezinárodní tým, Celá Evropa, Deutschland, Skupinová akce, Pokladní systémy, Patron, Gmbh, Amsterdam, Projektory epson, Photo, Benelux, Seiko


Určitě si přečtěte


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest: 20 powerbank s USB-C

Test: mobily do 3 500 Kč

Radíme s výběrem routeru

Tipy na nejlepší vánoční dárky