Enterprise Reporter 2.0 i v češtině

20. července 1999
Jak komprimovat registr Windows 98?
SAS Institute oznamuje, že Enterprise Reporter 2.0 obsahuje lokalizovanou českou verzi.
Enterprise Reporter 2.0 i v češtině
SAS Institute Inc, přední společnost na trhu v oblasti integrovaných datových skladů, podpory rozhodování a poskytování informací, dnes oznámila uvedení na trh software Enterprise Reporter™ verze 2.0. Software je k dispozici také v lokalizované české verzi. Software Enterprise Reporter je komponentou oceněnou SAS® Data-Warehousing Solution a doplňuje proces transformace dat na užitečné informace tím, že uživatelům umožňuje vidět, analyzovat a prezentovat informace ve tvaru, který si přizpůsobí svým specifickým potřebám ve výkaznictví. Software Enterprise Reporter verze 2.0 poskytuje celopodnikové řešení a vyznačuje se výkonností, rozšiřitelností, snadným použitím a úplnou integrací se SAS® System.

Verze 2.0 obsahuje rozšíření v hlavních rysech, jako jsou výkonnost, rozšiřitelnost, integrace se SAS® System a snadnost použití. Verze 2.0 nyní poskytuje přirozený přístup k databázím DB2®, ORACLE® a ODBC a umožňuje uživatelům registrovat data do Infocenter pro optimální výkon SQL dotazů. Navíc poskytuje podporu pro registrování dat typu HOLAP v SAS/MDDB™ Server - to nabízí možnost rozšiřitelnosti a vytváření sestav ze smíšených zdrojů dat (MDDB, RDBMS nebo tabulek formátu SAS).

Tom Ianieri, vývojář podnikových řešení u Quaker Chemical Corporation, zdůraznil jen několik z výhod, které software Enterprise Reporter přinesl jeho organizaci: „Enterprise Reporter nám poskytl mnoho možností výstupu, poskytl nám možnost převést běžné výkazy na profesionálně vyhlížející grafické zprávy na papíře nebo ve formě HTML. Snadnost výstupu HTML umožňuje vytváření statických výkazů pro náš intranet - což nám dává možnost zredukovat náš skluz při tvorbě výkazů.„

„Software Enterprise Reporter je jedním z řady koncových nástrojů SAS System, který rozšiřuje návratnost investic do SAS Data Warehouse tím, že zpřístupňuje informace z datového skladu mnohým uživatelům, od správců datového skladu až po obchodní analytiky a řídící pracovníky,„ říká Scott Anderson, manažer pro produkt Enterprise Reporter u SAS Institute EMEA (Evropa, Střední východ a Afrika).

„Mnohé základní potřeby při výkaznictví uživatelů nemohou být splněny včas kvůli skluzu v oddělení informačních technologií dané organizace,„ řekla Margo Stutesman, programová manažerka SAS Institute pro podnikové výkaznictví. „Tento skluz je důsledkem omezených prostředků a přesouváním priorit. Software Enterprise Reporter poskytuje uživatelům řešení, které jim dovolí vytvářet, upravovat a tisknout výkazy, aniž by museli sáhnout po prostředcích z oddělení informačních technologií.„ Verze 2.0 se soustřeďuje na orientaci na zákazníka. Je ještě vnímavější a poskytuje větší flexibilitu, která umožňuje koncovým uživatelům vytvářet výkazy a ty distribuovat správným lidem ve správný čas a se správnou úrovní informací.

Mnoho rozšíření se uskutečnilo na tabulkovém objektu Enterprise Reporter. Uživatelé nyní mohou umístit propojené výkazy a objekty do jednoho dokumentu, což zjednodušuje proces vytištění velkého počtu výkazů se společným rozvržením stránek a číslováním. Enterprise Report Web Gallery vám dovolí distribuovat výkazy komukoli s webovským browserem, což organizaci poskytne větší flexibilitu při distribuci výkazů. Možnost ukládat výkazy ve formátu PDF umožňuje distribuovat komukoli ve vaší organizaci vysoce kvalitní výkazy připravené pro tisk.

Enterprise Reporter je k dispozici pro Windows 95 a Windows NT.

SAS Institute
SAS Institute je jedním z 10 největších nezávislých dodavatelů softwaru na světě. Je vedoucí firmou v oblasti softwaru pro podporu rozhodování, datových skladů (data warehouse - technologií pro ukládání a využívání velkých objemů dat), dolování dat (data mining) a poskytuje integrovaná celopodniková řešení tzv. Information Delivery. Tato řešení znamenají cestu "od dat k informacím", tj. umožňují převést objemy dat, které firmy mají k dispozici, do podoby informací připravených pro rozhodování. Software a služby SAS Institute využívá přes 33 tisíc organizací ve více než 115 zemích celého světa. Společnost SAS Institute byla založena v roce 1976 a je největší soukromě vlastněnou softwarovou firmou na světě. Roční obrat firmy činí 871 milionů dolarů. Více informací naleznete na www.sas.com.Ke klientům SAS Institute v České republice patří například IPB, Česká pojišťovna, Pražské pivovary, ŠkoFIN, KB, Multiservis, Ministerstvo práce a sociálních věcí a Český statistický úřad.
Váš názor Další článek: Jak komprimovat registr Windows 98?

Témata článku: Software, Windows, Enterprise, Reporter, Připravená technologie, Sklad


Určitě si přečtěte

Nejlepší notebooky do 20 000 Kč. Tipy, co se dnes vyplatí koupit

Nejlepší notebooky do 20 000 Kč. Tipy, co se dnes vyplatí koupit

** S cenou do 20 tisíc lze vybrat solidní notebook na práci i hry ** Přenosné notebooky nabídnou i kovová těla a rychlý hardware ** Na hraní se hodí více peněz, ale na použitelný základ dvacet tisíc stačí

Tomáš Holčík, David Polesný | 39

Pozor, na Česko v těchto dnech útočí falešné Tesco, Penny Market a Lidl

Pozor, na Česko v těchto dnech útočí falešné Tesco, Penny Market a Lidl

** Máme tu další českou phishingovou vlnu ** Podle průzkumů máme stále problém s kybernetickou gramotností ** Nebezpečím jsou děti, které opouštějí rodiče

Jakub Čížek | 34

Nové iPhony, hodinky a další novinky Applu: Zase bude za co utrácet

Nové iPhony, hodinky a další novinky Applu: Zase bude za co utrácet

Dnes proběhla další velká prezentační akce Applu, na které došlo k odhalení nových iPhonů a dalších novinek. Událost jsme sledovali online, a tak se můžete podívat na chronologický zápis těch nejdůležitějších informací.

David Polesný | 136


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest: 20 powerbank s USB-C

Test: mobily do 3 500 Kč

Radíme s výběrem routeru

Tipy na nejlepší vánoční dárky