Energeticky úsporné profesionální PC ESPRIMO

Praha, 6. června 2006 – Vzhledem k neustále rostoucím cenám energií jsou energeticky úsporné počítače pro vedoucí pracovníky, kteří rozhodují o investicích do IT, stále přitažlivější. Společnost Fujitsu Siemens Computers, přední evropský dodavatel IT, uvedla na trh dvojici nových profesionálních PC ESPRIMO s nízkou spotřebou. Nové modely jsou osazeny nejnovějšími procesory AMD, které jsou určeny pro stolní počítače vybavené paticí AM2 a vyznačují se nízkou spotřebou. Nové procesory umožňují dosáhnout až o 23 % nižší spotřeby elektrické energie.
Energeticky úsporné profesionální PC ESPRIMO

Představení těchto počítačů je dalším důležitým krokem společnosti v naplňování strategie výroby ekologických počítačů, jež je založena na využívání ekologických materiálů, úsporných výrobních technologiích a nízké spotřebě elektrické energie. Modely počítačů ESPRIMO E5615 v provedení desktop a ESPRIMO P5615 v provedení microtower budou dostupné od července 2006 za doporučené koncové ceny okolo 15 000 Kč bez DPH.

 

Výsledky srovnávacích testů prokázaly, že v porovnání s předchozími modely v obdobné konfiguraci může provozovatel sta počítačů ESPRIMO E5615 s procesorem AMD ročně ušetřit na nákladech za elektrickou energii až 10 000 eur. Zákazníci, kteří zároveň využívají monitory od Fujitsu Siemens Computers zapojené do patentované spínané zásuvky, jejímž prostřednictvím počítač napájení monitoru řídí, mohou ročně dosáhnout dalšího snížení nákladů na elektrickou energii až o 1100 eur.

 

„Společnost Fujitsu Siemens Computers podporuje maximálně úsporné výrobní technologie a výrobky, které nenarušují životního prostředí,“ řekl Peter Esser, výkonný viceprezident divize Volume Products & Supply Operations společnosti Fujitsu Siemens Computers. „V březnu 2001 jsme představili první ekologický počítač se základní deskou bez obsahu olova. Naše profesionální počítače a notebooky odpovídaly směrnici RoHS, která omezuje využívání některých nebezpečných látek, již v lednu, přestože směrnice vstoupila v platnost až v červnu. Modely ESPRIMO s pozoruhodně nízkou spotřebou elektrické energie podtrhují strategii společnosti překonávat ekologické standardy dané úrovní výrobků na trhu nebo vyžadované zákony.“

 

Součástí modelu ESPRIMO P5615 společnosti Fujitsu Siemens Computers je nová počítačová skříň, která vychází z nejnovějšího standardu základních desek BTX. Tato skříň je vybavena efektivnějším chlazením a systémem, který značně usnadňuje servisní zásahy. Díky tomu lze komponenty v případě potřeby vyměnit rychleji a diskové jednotky již není nutné chladit přídavným větrákem. V konečném součtu přispívá i nová skříň k nižší spotřebě elektrické energie.

 

O společnosti Fujitsu Siemens Computers:

Fujitsu Siemens Computers je vedoucím evropským dodavatelem IT produktů, se strategickým zaměřením na oblast mobilních a dynamických datových (Dynamic Data Center) produktů, služeb a řešení. Široké produktové portfolio společnosti sahá od kapesních počítačů přes notebooky, kancelářské počítače a pracovní stanice až po dodávky podnikové infrastruktury, serverů a systémů úschovy dat. Fujitsu Siemens Computers působí na všech důležitých trzích v oblasti Evropy, Středního východu a Afriky. Svůj úspěch zakládáme na síle, inovativnosti a globální působnosti mateřských společností Fujitsu Limited a Siemens AG. Naším posláním je naplnit požadavky a překonávat očekávání našich zákazníků – velkých společností, malých a středních podniků i domácích uživatelů. Společnost je členem iniciativy OSN Global Compact.

 

Další informace lze získat na internetové adrese www.fujitsu-siemens.cz.

 

V případě zájmu o další informace, prosím, kontaktujte:

Fujitsu Siemens Computers

Marek Němec

PR Manager pro ČR a SR

marek.nemec@fujitsu-siemens.com

mobile: +420 603 459 205

www.fujitsu-siemens.cz

Váš názor | Intel nabízí přídavnou PCI kartu pro VoIP s běžným telefonem

Témata článku: Notebooky, Fujitsu Siemens, Auto, Elektrická energie, Evropská zásuvka, Rohs

Aktuální číslo časopisu Computer

Zachraňte nefunkční Windows

Jak nakupovat a prodávat kryptoměny

Otestovali jsme konvertibilní notebooky

Velký test 14 herních myší