Emise oborových akcií Quantum

Akcionáři společnosti Quantum schválili emisi oborových akcií.
Emise oborových akcií Quantum
V pondělí 26. července 1999 se na newyorské burze (NYSE) začalo obchodovat s oborovými akciemi společnosti Quantum. Stalo se tak poté, co její akcionáři souhlasili s nahrazením současných standardních kmenových akcií dvěma třídami oborových kmenových akcií. Díky tomu je Quantum první společností z Křemíkového údolí, která úspěšně zavedla oborové akcie.

„Oborové akcie umožňují investorům odděleně ohodnotit naše podnikání v oblasti pevných disků a v oblasti jednotek DLT, která zahrnuje také systémy pro ukládání dat,“ uvedl Michael Brown, předseda představenstva a výkonný ředitel společnosti Quantum. „Protože tyto dva obory podnikání mají velice odlišné finanční modely a tržní prostředí, představují pro akcionáře dvě odlišné investiční příležitosti.“

V tuto chvíli se na trhu obchoduje se třemi tituly společnosti Quantum: původní kmenové akcie (QNTM) se obchodují na burze NASDAQ, s oborovými akciemi (HDD a DSS) se začalo obchodovat s dočasným statutem „když vydán“ na burze NYSE. V úterý 3. srpna budou akcie QNTM staženy z burzy NASDAQ a dále se bude již standardním způsobem obchodovat pouze s novými tituly na burze NYSE.

Po stažení akcií QNTM, v souladu se záměrem, který byl zveřejněn společností Quantum dne 2. března 1999, obdrží akcionáři za každou drženou kmenovou akcii (QNTM) půl akcie pro obor pevných disků (HDD) a jednu akcii pro obor DLT a systémů ukládání dat (DSS). Tyto dvě třídy oborových akcií vytvářejí standardní kmenové akcie společnosti. Společnost Quantum bude pokračovat jako jedna společnost s jedním vedením.

Váš názor Další článek: Chcete mít předpřipravenou tiskárnu?

Témata článku: Burza, Obor, Quantum, Brown, Akcie, Nasdaq


Určitě si přečtěte

Vyzkoušeli jsme chytrou čínskou zásuvku Sonoff S26 za tři stovky. Nevyhořeli jsme

Vyzkoušeli jsme chytrou čínskou zásuvku Sonoff S26 za tři stovky. Nevyhořeli jsme

** Je sice z Aliexpressu, ale funguje ** Můžete ji ovládat hlasem přes Amazon Echo nebo Google Home ** Za tři stovky zautomatizuje menší 230V spotřebič

Jakub Čížek | 103

Co všechno se spouští se startem Windows a proč by vás to mělo zajímat

Co všechno se spouští se startem Windows a proč by vás to mělo zajímat

** Společně s operačním systémem se spouští řada aplikací a služeb ** Mohou mít negativní dopad na celkovou dobu startu Windows ** Jak získat kontrolu nad automaticky spouštěnými programy?

Karel Kilián | 57


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest 20 procesorů

Srovnání 15 True Wireless sluchátek

Vyplatí se tisknout fotografie doma?

Vybíráme nejlepší základní desky