Emgeton představuje tablet Consul s Androidem 4

společnost Bell Technology, výrobce technologicky i designově výjimečné domácí elektroniky Emgeton a distributor řady dalších předních světových značek spotřební elektroniky, představuje nový tablet Emgeton CONSUL. Tento přístroj je jako dosud první tablet s úhlopříčkou do 10" vybaven operačním systémem Android v nejnovější verzi 4.

Nový tablet je druhým přístrojem znovuzrozené značky CONSUL, která se vrátila na trh vloni v prosinci v podobě tabletu Emgeton CONSUL One, vyvinutým u příležitosti 60 let výročí založení značky Emgeton. Oslava šedesátin značky Emgeton bude pokračovat i během celého letošního roku a v jejím rámci se na trhu objeví prémiové verze mnoha elektronických zařízení – v limitovaných sériích nebo se speciální funkční výbavou. Všechny novinky budou splňovat tradiční závazek společnosti Bell Technology nabízet vynikající poměr ceny k výkonu, originální design a nadprůměrnou funkční výbavu.

Premiéra pro Android 4

Tablet CONSUL je v současnosti nejtenčím zařízením s úhlopříčkou 9,7", který obsahuje nejnovější operační systém Android 4 (Ice Cream Sandwich). Android ve verzi 4 přináší řadu revolučních změn, které Emgeton CONSUL doplňuje špičkovými funkčními parametry i moderním designem. Možnost systémových aktualizací přímo společností Google zaručuje, že tablet bude neustále udržován v kondici a vždy aktualizovaný. Uživatel tabletu Emgeton CONSUL díky tomu zvládne plynulou a rychlou emailovou komunikaci, surfování po internetu, sdílení fotografií, sledování filmů, prohlížení fotografií, hraní her, čtení elektronických knih, komunikaci na Facebooku či další každodenní činnosti typické pro moderního uživatele internetu.

Consul 2.jpg

Tělo tabletu s hmotností pouhých 577 g je vyrobeno z vysoce odolného plastu; v prodeji budou dvě barevné verze zařízení, které se budou lišit bílým nebo lesklým černým provedením zadního dílu. Základna tabletu má rozměry 243 x 190 mm, přičemž jeho tloušťka je pouhých 9 mm. I přes tyto minimální rozměry ovšem boky přístroje obsahují všechna nezbytná ovládací tlačítka i systémové konektory, mezi nimiž nechybí HDMI výstup, slot pro až 32GB paměťovou kartu, microUSB porty (pro připojení k PC, notebooku a OTG) či 3,5mm stereo jack pro připojení sluchátek. Na čelním i zadním panelu najdou uživatelé také 2Mpix fotoaparát.

Ovládání tabletu CONSUL zajišťuje multidotykový kapacitní TFT-LCD IPS displej s regulovatelným podsvícením a obrazovou plochou 1 024 × 768 bodů. Podobně jako např. v tabletech Apple iPad vsází na špičkovou zobrazovací technologii IPS s vynikajícími pozorovacími úhly i odezvou. Díky spolupráci s vestavěným G-senzorem displej zajišťuje automatické přetáčení obrazu, které uživatelé ocení zejména při práci s dokumenty, čtení elektronických knih nebo pro pohodlné prohlížení internetových stránek.

Aby mohl být moderní tablet dostatečně mobilní, musí mít nejen „cestovní“ rozměry, ale nabídnout uživateli také dostatečně dlouhou výdrž akumulátoru. V případě Emgetonu CONSUL, který pracuje s Li-Pol akumulátorem o kapacitě 6 000 mAh, vydrží přístroj přibližně 8-10 h reálné nepřetržité práce, resp. 6-7 h při současném využívání Wi-Fi sítě. Pohotovostní režim dosahuje až 20 dní.

Výkonný hardware uspokojí i nejnáročnější multimédia

O vysoký multimediální výkon se stará hardwarová výbava založená na chipsetu BoxChip A10 v čele s výkonným a energeticky vysoce úsporným procesorem Cortex A8 pracujícím na frekvenci 1,2 GHz a operační paměť DDR3 s 1GB kapacitou. Pro ukládání uživatelských dat je připravena vnitřní paměť až 16 GB, kterou lze dále rozšířit o dalších až 32 GB prostřednictvím paměťové karty. Tablet lze používat ve velkém rozpětí teplot vnějšího prostředí, od -5 až +40 ˚C.

Ve výbavě tabletu Emgeton CONSUL nechybí podpora Wi-Fi sítí standardů 802.11 b/g/n, takže práce s veškerým internetovým obsahem či streamovanými datovými toky je rychlá a spolehlivá. Tablet umožňuje přehrávání široké škály formátů souborů – z oblasti audia jsou to MP3, WMA, WAV, OGG, APE, OGA, FLAC, AAC, W4A a 3GP, z oblasti videa pak MKV, AVI, RM/RMVB, WMV, 3GP, MOV, MP4, ASF, MPG, DAT, VOB, TS, WEBM a FLV. Emgeton CONSUL podporuje dekódování Full HD videa až do rozlišení 2160p. Prohlížet lze také obrazové soubory JPG, JPEG, GIF, BMP a PNG, příznivci elektronických knih mohou pracovat s formáty EPUB, PDF, HTML a TXT, případně dalšími po doinstalování softwaru třetích stran. Díky pokročilému hardwaru s podporou 3D grafiky si mohou uživatelé vychutnat i hraní nových propracovaných her.

„V tabletech vidíme obrovský potenciál, růst jejich podílu na trhu v posledním roce je skutečně raketový,“ řekl Martin Motl, obchodní a marketingový ředitel společnosti Bell Technology. „Na rozdíl od většiny konkurenčních řešení ale zákazníci nemusí tablet Emgeton CONSUL přeplácet, dostanou špičkový hardware i nejnovější software za bezkonkurenční cenu, která tablet zpřístupňuje mnohem širší skupině zákazníků.“

 

Další článek: Podívejte se, co všechno o vás ví Google

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,