EMC představila novou generaci SW pro správu prostředí MPLS

PRAHA, HOPKINTON, Mass. — 20. června 2005 — Společnost EMC, vedoucí světový výrobce řešení pro ukládání a správu dat, dnes představila produkt EMC Smarts MPLS Manager – nejpokročilejší software pro správu příští generace virtuálních privátních sítí (VPN) založených na Multi-Protocol Label Switching (MPLS). Díky využití korelačních technologií produktu Smarts, jež získaly mezinárodní ocenění, je tento software jako jediný na světě schopný umožnit poskytovatelům služeb spravovat transportní, MPLS a podnikové domény individuálně, ale ve vzájemné korelaci – což je naprostou nutností při správě služeb založených na MPLS, jež vytvářejí zisk.
EMC představila novou generaci SW pro správu prostředí MPLS

Smarts MPLS Manager nabízí schopnost odhalit a spravovat prostředky a okruhy typu Layer 2 a Layer 3, a také podporu propojení s prostředky typu Ethernet, ATM či Frame Relay na hraničním směrovači (edge router) poskytovatele. V rámci tohoto řešení jsou dostupné také rozšířené možnosti pro odstraňování problémů, známé pod názvem ‚VPN Remote Ping‘, díky nimž lze efektivně posuzovat zdraví virtuálních privátních sítí. Pomocí předem plánovaných či na vyžádání provedených vzdálených dotazů (remote ping) totiž tento software dokáže zjistit, zda je zákazníkův edge router zasažen selháním sítě MPLS.

Navíc je produkt Smarts MPLS Manager schopen poskytnout plnou podporou konfiguračního systému Cisco známému pod názvem IP Solution Center (ISC), a také rozšířenou podporu pro zařízení Juniper. Díky podpoře pro ISC se může software Smarts napojit přímo do konfiguračního systému Cisco. Protože jsou v ISC definována jména zákazníků a ne IP adresy, mohou poskytovatelé lépe pochopit a vyřešit selhání IP, jež postihují podnikové služby založené na MPLS. Smarts MPLS Manager také nabízí rozšířené nastavení pro zákazníky společnosti Juniper, jako je např. rozšířená podpora pro zařízení z produktových řad Juniper ERX a M/T či podpora pro virtuální routery na systému ERX.

„MPLS má velký potenciál vytěžit mimořádnou hodnotu z prostředí IP sítí, neboť dovoluje poskytovatelům nabízet nové služby za nižší ceny,“ řekl Chris Gahagan, senior vice-prezident EMC Software. „Aby bylo možné těchto výhod dosáhnout, musí zákazníci vlastnit sofistikovanou platformu, jež nejen že dokáže odhalit prostředí Layer 2 a Layer 3 a jejich vztah k základní IP doméně, ale je schopna sama nacházet vztahy mezi problémy spojenými s MPLS a problémy s IP konektivitou.“

Smarts software nabízí end-to-end a webové portály pro nahlížení do virtuálních privátních sítí založených na MPLS, poskytuje automatickou kauzální analýzu událostí, jež probíhají napříč celou síťovou infrastrukturou. Software podporuje sítě postavené na výrobcích od více firem, jako např. Cisco či Juniper, včetně komplexních konfigurací pro virtuální router. Navíc je schopen zajistit korelační management pro:

· Transportní doménu, včetně tradičních elementů typu Layer 1, Layer 2 a Layer 3, které  vytvářejí infrastrukturu sítě.
· Doménu MPLS, včetně logických spojení (LSP), jež jsou vrstveny přes transportní doménu, s nimi spojené zásady a kontrolní mechanismy.
· VPN a podnikovou doménu vrstvenou přes MPLS, včetně členství ve VPN a topologie VPN.

Gahagan dodal: „Díky schopnosti automaticky odhalit vztahy mezi výkonem virtuální privátní sítě MPLS a podpůrnou infrastrukturou, nově rozšířené podpoře pro větší počet dodavatelů a možnosti odhalit a spravovat prostředí Layer 2 a Layer 3 ve virtuálních privátních sítí, to vše plně funkční přímo z krabice, je EMC Smarts MPLS Manager jediným řešením na trhu, jež je schopné plně využít obchodní hodnotu příští generace sítí založených na MPLS.

Smarts MPLS Manager umožňuje poskytovatelům služeb zaměřit se na obchodní stránku správy systémů MPLS při provozování následujících funkcí:

Automatické zjišťování
Využívá topologické informace z konfiguračních systémů VPN, instrumentaci SNMP MIB a jiné zdroje k automatickému odhalování logických a fyzických objektů a vztahů v doménách MPLS a jim příbuzných, včetně topologie a členství ve VPN, konektivity VPN/MPLS, VRF, LSP Layer 2 a Layer 3 a segmenty LSP. Organizace mohou použít zjištěné výsledky pro ověření a vyladění konfigurace VPN.

Vizualizace sítě
Poskytuje několik dynamicky aktualizovaných náhledů na síťovou topologii VPN, které ukazují status elementů MPLS a jejich vztahy napříč technologickými a servisními vrstvami. Specializované schopnosti portálu umožňují poskytovatelům služeb sdílet definované části sítě s uživatelem.

Kořenová kauzální a dopadová analýza
Automaticky identifikuje skutečné problémy, které mohou znehodnocovat služby poskytované virtuálními privátními sítěmi MPLS.

Topologie a integrování zvláštních událostí
Integruje a koreluje varování a neočekávané události v rámci MPLS a VPN, jež jsou generovány pastmi SNMP, pomocí prostředků Syslog či jiných řešení produktu Smarts.

Podpora pro produkty více dodavatelů
Podporuje produkty Cisco a řady Juniper ERX a M/T včetně komplexních konfigurací virtuálních routerů. Vestavěný adaptér pro Cisco ISC automaticky přidružuje k VPN jména zákazníků (ne jen IP adresy) a harmonizuje objevené a nakonfigurované databáze.

Smarts MPLS Manager je nyní dostupný u společnosti EMC a jejích distribučních partnerů. Pro více informací nebo pro stažení nejnovější bílé knihy o MPLS, navštivte prosím ttp://www.smarts.com/company/literature/registrations/WPMPLS.shtml.

Váš názor Další článek: Provozovatelé Wi-Fi sítí v ohrožení?

Témata článku: Software, Manager, Relay, Rozšíření, Past, Známý systém, Ping, Pingu, Kontrolní systém


Určitě si přečtěte

Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co šíleného se objevilo na Street View

Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co šíleného se objevilo na Street View

Google stále fotí celý svět do své služby Street View. A novodobou zábavou je hledat v mapách Googlu vtipné záběry. Podívejte se na výběr nejlepších!

redakce | 6

Co všechno se spouští se startem Windows a proč by vás to mělo zajímat

Co všechno se spouští se startem Windows a proč by vás to mělo zajímat

** Společně s operačním systémem se spouští řada aplikací a služeb ** Mohou mít negativní dopad na celkovou dobu startu Windows ** Jak získat kontrolu nad automaticky spouštěnými programy?

Karel Kilián | 57

Pojďme programovat elektroniku: České chytré zásuvky Netio pro kutily i firmy

Pojďme programovat elektroniku: České chytré zásuvky Netio pro kutily i firmy

** Wi-Fi zásuvky nevyrábí pouze Čína ** Vyzkoušeli jsme českou Netio PowerCable ** Je přímo určená pro vývojáře, má totiž jednoduché JSON API

Jakub Čížek | 43

Nové iPhony, hodinky a další novinky Applu: Zase bude za co utrácet

Nové iPhony, hodinky a další novinky Applu: Zase bude za co utrácet

Dnes proběhla další velká prezentační akce Applu, na které došlo k odhalení nových iPhonů a dalších novinek. Událost jsme sledovali online, a tak se můžete podívat na chronologický zápis těch nejdůležitějších informací.

David Polesný | 136

10 mýtů a polopravd o bateriích, kterým možná ještě věříte

10 mýtů a polopravd o bateriích, kterým možná ještě věříte

** Kolem baterií a akumulátorů koluje řada mýtů, nepravd a polopravd ** Dnes vám devět z nich zkusíme vyvrátit na základě faktů ** Většina z nich totiž neplatí pro moderní lithiové baterie

Karel Kilián, David Polesný | 99


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest: 20 powerbank s USB-C

Test: mobily do 3 500 Kč

Radíme s výběrem routeru

Tipy na nejlepší vánoční dárky