EMC nabízí dostupnější uchování dat pro středně velké firmy a malé a střední podniky

PRAHA –23.března 2005 – Společnost EMC, světová jednička v řešeních pro uchovávání a správu informací, dnes představila svůj projekt Making Storage Simple (Dostupnější systémy pro ukládání dat). Jedná se o nový inovativní přístup založený na zákazníkovi, který pomáhá lépe získávat, využívat a spravovat data středně velkým společnostem a malým a středním podnikům.
EMC nabízí dostupnější uchování dat pro středně velké firmy a malé a střední podniky

Projekt společnosti EMC „Making Storage Simple“ zahrnuje řadu inovativních systémů EMC, softwaru a specializovaných služeb, které pomohou tisícům malých a středních podniků po celém světě zvládat exponeciální nárůst objemu informací a snížovat jejich stále rostoucí náklady na efektivnější uchovávání, zálohování, archivaci a ochranu důležitých aplikačních dat.

V posledních třech letech investovala společnost EMC více než 6 miliard dolarů do akvizic, výzkumu a vývoje, díky čemuž nyní může zákazníkům pomoci řešit jejich nejnáročnější podnikatelské projekty jednoduchým a méně nákladným způsobem. Středně velké společnosti i malé a střední podniky dnes čelí stejným informačním tlakům jako velké korporace, aniž by si mohly dovolit luxus velkého IT oddělení a vysokého IT rozpočtu. EMC proto ve snaze těmto podnikům pomoci zavádí řadu Expresních řešení EMC, obsahující nejnovější hardware, software a servisní služby EMC.  Nová řešení, nabízená rozrůstající se sítí prodejců a distributorů produktů EMC zahrnují:

Expresní řešení EMC pro síťové uchovávání dat pomůže zákazníkům snížit náklady spojené s uchováváním dat prostřednictvím konsolidace a zlepšené centralizované správy. Tato řešení jsou k dispozici pro prostředí s konektivitou typu direct attached storage (DAS), storage area network (SAN), network attached storage (NAS) a iSCSI (internet Small Computer Systems Interface). Expresní řešení EMC pro zálohování a obnovu dat pomůže zákazníkům zlepšit spolehlivost a rychlost procesů zálohování a obnovy dat tak, aby byla zajištěna jejich rychlá dostupnost v kteroukoliv denní dobu.

Expresní řešení EMC pro archivaci dat pomůže zákazníkům snížit celkové náklady na on-line ukládání dat ve shodě s požadavky platné legislativy. Využití vrstvené ukládací architektury a softwaru pro automatizovanou správu dat přemisťuje neaktivní soubory do nákladově efektivnějších úložišť, přičemž všechna data zůstávají k dispozici pro opětovná vyhledávání.

Expresní řešení EMC pro ochranu činnosti podniku pomůže zákazníkům snížit podnikatelské riziko tím, že umožní nákladově nenáročné on-line dálkové kopírování archivovaných aplikačních dat, která pak mohou být rychle zpřístupněna pro obnovu po výpadku primárního pracoviště. „Expresní řešení EMC je kombinací dobrých produktů, důvěryhodné značky, balíčků na klíč včetně servisu, a snadné možnosti pořízení,” říká Mike Fisch, vedoucí analytik skupiny The Clipper Group, poradenské firmy v oblasti nákupu technologií z Wellesley v americkém státě Massachusetts. “Služby poskytované středně velkým podnikům bývají nedostatečné, a my očekáváme, že tato řešení budou dobře přijata, protože přinášejí řešení problémů s uchováváním informací, se kterými se potýkají podniky všech velikostí.”

David Goulden, výkonný viceprezident pro zákaznickou podporu EMC, dodává: „Nový projekt uchovávání byl vytvořen zvláště pro zákazníky v segmentu středně velkých společností a malých a středních podniků. Přání přicházející od těchto zákazníků bylo jasné: – ‘Chceme moderní funkčnost, za dostupnou cenu, v balíčku s jednoduchou instalací.’ Expresní řešení bylo účelově vytvořeno na základě těchto požadavků. Svým partnerům jeho dodání maximálně usnadňujeme. Zákazníci nechtějí jednotlivé produkty, chtějí kompletní řešení a zmapování cesty, která podpoří jejich budoucí růst. Naše globální síť partnerů Velocity Partners může dodat tato řešení našim zákazníkům už dnes a pomoci jim s rychlou instalací, aby s EMC dosáhli rychlé návratnosti svých investic.”

Na pomoc partnerům při vytváření zákaznické konfigurace a dodání těchto Expresních řešení vytvořila společnost EMC nový webový nástroj pro tvorbu konfigurace a objednávek. Na základě znalosti aplikačního prostředí zákazníka zodpoví partneři jednoduše několik otázek v Express Solutions Wizard, čímž se automaticky vytváří a objednává řešení, které je upraveno tak, aby odpovídalo požadavkům daného zákazníka.

Během posledních tří let se počet prodejců, distributorů a dalších partnerských kanálů EMC více než ztrojnásobil, a toto je nejnovější investice, která má napomoci k usnadnění spolupráce mezi EMC a jeho partnery. V dubnu EMC začne se zaváděním rozšířeného programu Velocity Channel Partner, který bude poskytovat navazující řadu školicích programů a pobídek pro všechny partnery, kteří nabízejí hardware, software a servisní služby EMC.

Kromě pokračující týmové spolupráce se svými Velocity Partners společnost EMC zahájila týmovou spolupráci také s partnery v oblasti technologií, včetně společností Cisco, Intel a Microsoft, aby tak zajistila, že Expresní řešení EMC budou obsahovat všechny vlastnosti a funkce nejmodernějších technologií těchto společností.

“Středně velké podniky se na nás obracejí s žádostmi o konsolidaci a zjednodušení jejich technologické infrastruktury, a také o zlepšení síťové výkonnosti jejich systémů zálohování a obnovy dat,” řekl Buck Gee, viceprezident společnosti Cisco Systems. “Pokud jde o inteligentní síť, využívají Expresní řešení EMC znalostí a zkušeností Cisco, jako je podpora více protokolů, Virtuální SAN a celková bezpečnost. Společně nabízíme zákazníkům rozšířitelné i redukovatelné řešení, nejlepší svého druhu, které jim umožní s efektivním vynaložením nákladů spravovat a dimenzovat jejich IT prostředí podle měnících se podnikatelských potřeb."

Společnost EMC Česká Republika je tuzemskou pobočkou americké společnosti EMC Corporation, vedoucí světové firmy v oblasti produktů, služeb a řešení pro ukládání a správu informací. V České republice je EMC zastoupena od roku 1999 a mezi její klienty patří mimo jiné přední české telekomunikační společnosti a bankovní domy. Informace o produktech a službách společnosti EMC lze nalézt na adrese www.EMC.com.

Váš názor Další článek: Antispamový filtr IBM FairUCE vyvolává smíšené pocity

Témata článku: Hardware, Software, Přicházející zákazník, Partners, Řešení, Primární projekt, Nejmodernější hardware, Malé úložiště, Malá informace, Snadná obnova, Velká společnost, Clipper


Určitě si přečtěte

16 tipů a vychytávek, se kterými dokonale ovládnete komunitní navigaci Waze

16 tipů a vychytávek, se kterými dokonale ovládnete komunitní navigaci Waze

** Waze není jen navigace – je to i sociální síť s dopravními informacemi ** Mobilní aplikace skýtá široké možnosti nastavení ** Vybrali jsme pro vás 16 nejzajímavějších tipů a triků

Karel Kilián | 48

Zorin OS 15: Vyzkoušejte další hezký a nenáročný linux pro mamku a taťku

Zorin OS 15: Vyzkoušejte další hezký a nenáročný linux pro mamku a taťku

** Ačkoliv je grafických linuxů plný internet, stále vládnou Windows ** Jeden z nich se jmenuje Zorin OS a nedávno se dočkal aktualizace ** Dělají jej dva kluci z Irska a je fakt hezký

Jakub Čížek | 114

Pojďme programovat elektroniku: České chytré zásuvky Netio pro kutily i firmy

Pojďme programovat elektroniku: České chytré zásuvky Netio pro kutily i firmy

** Wi-Fi zásuvky nevyrábí pouze Čína ** Vyzkoušeli jsme českou Netio PowerCable ** Je přímo určená pro vývojáře, má totiž jednoduché JSON API

Jakub Čížek | 42

Windows 10 podle našich čtenářů: Poslali jste nám skoro 300 nápadů, jak je vylepšit

Windows 10 podle našich čtenářů: Poslali jste nám skoro 300 nápadů, jak je vylepšit

** Microsoft aktualizuje Windows 10 dvakrát ročně ** Jenže praktických novinek už není tolik jako dříve ** Poslali jste nám skoro 300 tipů, co by se měly Desítky ještě naučit

Jakub Čížek | 135

HTTPS byl pouze první krok. Chrome zavádí DoH, tedy šifrované DNS. Dopady mohou být obrovské

HTTPS byl pouze první krok. Chrome zavádí DoH, tedy šifrované DNS. Dopady mohou být obrovské

** Šifrovaný web je dnes už samozřejmost ** Jeden díl skládačky ale ještě chybí – DNS ** Firefox už začal a teď se na šifrované DNS chystá i Chrome

Jakub Čížek | 92

Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co šíleného se objevilo na Street View

Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co šíleného se objevilo na Street View

Google stále fotí celý svět do své služby Street View. A novodobou zábavou je hledat v mapách Googlu vtipné záběry. Podívejte se na výběr nejlepších!

redakce | 6Aktuální číslo časopisu Computer

Speciál o přechodu na DVB-T2

Velký test herních myší

Super fotky i z levného mobilu

Jak snadno upravit PDF