EMC nabízí dostupnější uchování dat pro středně velké firmy a malé a střední podniky

PRAHA –23.března 2005 – Společnost EMC, světová jednička v řešeních pro uchovávání a správu informací, dnes představila svůj projekt Making Storage Simple (Dostupnější systémy pro ukládání dat). Jedná se o nový inovativní přístup založený na zákazníkovi, který pomáhá lépe získávat, využívat a spravovat data středně velkým společnostem a malým a středním podnikům.
EMC nabízí dostupnější uchování dat pro středně velké firmy a malé a střední podniky

Projekt společnosti EMC „Making Storage Simple“ zahrnuje řadu inovativních systémů EMC, softwaru a specializovaných služeb, které pomohou tisícům malých a středních podniků po celém světě zvládat exponeciální nárůst objemu informací a snížovat jejich stále rostoucí náklady na efektivnější uchovávání, zálohování, archivaci a ochranu důležitých aplikačních dat.

V posledních třech letech investovala společnost EMC více než 6 miliard dolarů do akvizic, výzkumu a vývoje, díky čemuž nyní může zákazníkům pomoci řešit jejich nejnáročnější podnikatelské projekty jednoduchým a méně nákladným způsobem. Středně velké společnosti i malé a střední podniky dnes čelí stejným informačním tlakům jako velké korporace, aniž by si mohly dovolit luxus velkého IT oddělení a vysokého IT rozpočtu. EMC proto ve snaze těmto podnikům pomoci zavádí řadu Expresních řešení EMC, obsahující nejnovější hardware, software a servisní služby EMC.  Nová řešení, nabízená rozrůstající se sítí prodejců a distributorů produktů EMC zahrnují:

Expresní řešení EMC pro síťové uchovávání dat pomůže zákazníkům snížit náklady spojené s uchováváním dat prostřednictvím konsolidace a zlepšené centralizované správy. Tato řešení jsou k dispozici pro prostředí s konektivitou typu direct attached storage (DAS), storage area network (SAN), network attached storage (NAS) a iSCSI (internet Small Computer Systems Interface). Expresní řešení EMC pro zálohování a obnovu dat pomůže zákazníkům zlepšit spolehlivost a rychlost procesů zálohování a obnovy dat tak, aby byla zajištěna jejich rychlá dostupnost v kteroukoliv denní dobu.

Expresní řešení EMC pro archivaci dat pomůže zákazníkům snížit celkové náklady na on-line ukládání dat ve shodě s požadavky platné legislativy. Využití vrstvené ukládací architektury a softwaru pro automatizovanou správu dat přemisťuje neaktivní soubory do nákladově efektivnějších úložišť, přičemž všechna data zůstávají k dispozici pro opětovná vyhledávání.

Expresní řešení EMC pro ochranu činnosti podniku pomůže zákazníkům snížit podnikatelské riziko tím, že umožní nákladově nenáročné on-line dálkové kopírování archivovaných aplikačních dat, která pak mohou být rychle zpřístupněna pro obnovu po výpadku primárního pracoviště. „Expresní řešení EMC je kombinací dobrých produktů, důvěryhodné značky, balíčků na klíč včetně servisu, a snadné možnosti pořízení,” říká Mike Fisch, vedoucí analytik skupiny The Clipper Group, poradenské firmy v oblasti nákupu technologií z Wellesley v americkém státě Massachusetts. “Služby poskytované středně velkým podnikům bývají nedostatečné, a my očekáváme, že tato řešení budou dobře přijata, protože přinášejí řešení problémů s uchováváním informací, se kterými se potýkají podniky všech velikostí.”

David Goulden, výkonný viceprezident pro zákaznickou podporu EMC, dodává: „Nový projekt uchovávání byl vytvořen zvláště pro zákazníky v segmentu středně velkých společností a malých a středních podniků. Přání přicházející od těchto zákazníků bylo jasné: – ‘Chceme moderní funkčnost, za dostupnou cenu, v balíčku s jednoduchou instalací.’ Expresní řešení bylo účelově vytvořeno na základě těchto požadavků. Svým partnerům jeho dodání maximálně usnadňujeme. Zákazníci nechtějí jednotlivé produkty, chtějí kompletní řešení a zmapování cesty, která podpoří jejich budoucí růst. Naše globální síť partnerů Velocity Partners může dodat tato řešení našim zákazníkům už dnes a pomoci jim s rychlou instalací, aby s EMC dosáhli rychlé návratnosti svých investic.”

Na pomoc partnerům při vytváření zákaznické konfigurace a dodání těchto Expresních řešení vytvořila společnost EMC nový webový nástroj pro tvorbu konfigurace a objednávek. Na základě znalosti aplikačního prostředí zákazníka zodpoví partneři jednoduše několik otázek v Express Solutions Wizard, čímž se automaticky vytváří a objednává řešení, které je upraveno tak, aby odpovídalo požadavkům daného zákazníka.

Během posledních tří let se počet prodejců, distributorů a dalších partnerských kanálů EMC více než ztrojnásobil, a toto je nejnovější investice, která má napomoci k usnadnění spolupráce mezi EMC a jeho partnery. V dubnu EMC začne se zaváděním rozšířeného programu Velocity Channel Partner, který bude poskytovat navazující řadu školicích programů a pobídek pro všechny partnery, kteří nabízejí hardware, software a servisní služby EMC.

Kromě pokračující týmové spolupráce se svými Velocity Partners společnost EMC zahájila týmovou spolupráci také s partnery v oblasti technologií, včetně společností Cisco, Intel a Microsoft, aby tak zajistila, že Expresní řešení EMC budou obsahovat všechny vlastnosti a funkce nejmodernějších technologií těchto společností.

“Středně velké podniky se na nás obracejí s žádostmi o konsolidaci a zjednodušení jejich technologické infrastruktury, a také o zlepšení síťové výkonnosti jejich systémů zálohování a obnovy dat,” řekl Buck Gee, viceprezident společnosti Cisco Systems. “Pokud jde o inteligentní síť, využívají Expresní řešení EMC znalostí a zkušeností Cisco, jako je podpora více protokolů, Virtuální SAN a celková bezpečnost. Společně nabízíme zákazníkům rozšířitelné i redukovatelné řešení, nejlepší svého druhu, které jim umožní s efektivním vynaložením nákladů spravovat a dimenzovat jejich IT prostředí podle měnících se podnikatelských potřeb."

Společnost EMC Česká Republika je tuzemskou pobočkou americké společnosti EMC Corporation, vedoucí světové firmy v oblasti produktů, služeb a řešení pro ukládání a správu informací. V České republice je EMC zastoupena od roku 1999 a mezi její klienty patří mimo jiné přední české telekomunikační společnosti a bankovní domy. Informace o produktech a službách společnosti EMC lze nalézt na adrese www.EMC.com.

Váš názor Další článek: Antispamový filtr IBM FairUCE vyvolává smíšené pocity

Témata článku: Hardware, Software, Velká společnost, Malá informace, Primární projekt, Nejmodernější hardware, Řešení, Partners, Přicházející zákazník, Malé úložiště, Clipper, Snadná obnova


Určitě si přečtěte

Google chystá funkci, která z chytrého Gmailu udělá hloupý Gmail
Lukáš Václavík
SoukromíGmailGoogle
Šéf Spotify: Budeme zdražovat. Náš obsah se zlepšil
Markéta Mikešová
PředplatnéSpotify
CZ.NIC bezplatně naděluje USB/NFC klíče. Jak jej získat?
Lukáš Václavík
CZ.NICeGovernment
Starlink podle betatesterů: Rychlejší a levnější než satelitní internet v Česku

Starlink podle betatesterů: Rychlejší a levnější než satelitní internet v Česku

** Reddit se začíná plnit zkušenostmi se Starlinkem ** Při přímé viditelnosti dá i 120 Mb/s ** Klasický satelitní internet už teď dalece překonává

Jakub Čížek | 48

Jakub Čížek
StarlinkPoskytovatelé internetu
Google není jen vyhledávač: 15 užitečných funkcí, o kterých možná ani nevíte

Google není jen vyhledávač: 15 užitečných funkcí, o kterých možná ani nevíte

** Google umí kromě vyhledávání i spoustu dalších věcí ** Vybrali jsme více než 15 užitečných funkcí a schopností ** Stačí zadat do vyhledávače ta správná klíčová slova

Karel Kilián | 21

Karel Kilián
TipyVyhledávačeGoogle
Microsoft Defender je jeden z nejlepších antivirových programů, tvrdí výsledky AV-TESTu
Karel Kilián
Windows DefenderAntivirusWindows 10
Nejlepší notebooky do 10 000 korun: Co má ještě smysl kupovat. A co ne?

Nejlepší notebooky do 10 000 korun: Co má ještě smysl kupovat. A co ne?

** Notebooky s cenou do deseti tisíc korun jsou plné kompromisů ** Existuje několik modelů dobře použitelných pro nenáročné použití ** Vhodnou alternativou jsou tablety nebo repasované počítače

David Polesný | 94

David Polesný
Jak vybrat notebookNotebooky
Micro:bit V2: Tuto destičku plnou čipů dokáže naprogramovat i vaše babička

Micro:bit V2: Tuto destičku plnou čipů dokáže naprogramovat i vaše babička

** Chcete se teď hned naučit programovat čipy? ** Nechcete nic instalovat a číst zdlouhavé manuály? ** Naprogramujeme si Micro:bit, který zahraje Tichou noc

Jakub Čížek | 34

Jakub Čížek
Pojďme programovat elektronikuProgramování pro děti

Aktuální číslo časopisu Computer

Jak prodloužit výdrž notebooku

Velké testy: gamepady a inkoustové tiskárny

Důkladný test Sony Playstation 5