Elegantní a výkonný společník Olympus µ[mju:] 500 Digital

Olympus rozšiřuje svoji úspěšnou modelovou řadu µ[mju:] o nový digitální fotoaparát µ[mju:] 500 Digital s rozlišením 5,0 milionu pixelů.
Elegantní a výkonný společník Olympus µ[mju:] 500 Digital

 

Na první pohled obrovská LCD obrazovka s úhlopříčkou 6,4cm poskytuje uživatelům majestátní pohled. Slouží nejen k prohlížení pořízených záběrů, ale i jako jedinečný hledáček. Díky nové Hyper Crystal technologii, přinášející vysoce kontrastní zobrazení, poskytuje obrazovka velmi široký pozorovací úhel.  µ[mju:] 500 Digital je vybaven objektivem s 3x optickým zoomem (f3,1-5,2) a používá procesor TruePic TURBO pro dosažení živých a věrných barev snímků s brilantními konturami.  Video se zvukem, Super Makro režim a výběr z 20 scénických režimů poskytují excelentní možnosti pro snadné fotografování za všech okolností. Přirozeně, stejně jako všechny ostatní fotoaparáty nesoucí označení µ[mju:], je i nový model specifický unikátním tvarem a prvotřídním výkonem. Nová zásuvná krytka objektivu dodává µ[mju:] 500 Digital nádech svěžesti a elegance. Provedení ve stříbrné nebo námořní modré barvě jen podtrhuje štíhlé a plynulé křivky kovového voděodolného* těla přístroje, který jistě upoutá pozornost vašeho okolí.

 

Nová technologie LCD

Jednou z největších výhod digitálních fotoaparátů je možnost okamžitě zobrazit pořízené snímky na LCD obrazovce. Proto není překvapením, že LCD hraje při výběru digitálního fotoaparátu jednu z nejpodstatnějších rolí. S úhlopříčkou 6,4cm má µ[mju:] 500 Digital znatelně větší obrazovku, než většina dnešních konkurenčních modelů. Kromě toho používá také technologii Hyper Crystal LCD, kdy jsou molekuly tekutých krystalů uspořádány v paprskovitém vzoru, který umožňuje dosáhnout pozorovacího úhlu až 160° ze všech směrů, téměř za všech světelných situací, i za přímého slunečního svitu. Tato technologie zajišťuje minimální barevné zkreslení ve všech 215,000 zobrazovacích bodech. Rozmazání nebo tzv. “duchové” jsou zcela vymíceni díky speciální konstrukci buněk, která poskytuje velmi rychlou odezvu – téměř 25ms.

 

Dokonalé záběry

Kombinací CCD s 5,0 miliony pixelů, 3x optického zoomu (ekv. 35-105mm na 35mm fotoaparátu, f3,1-5,2) a rychlého procesoru TruePic TURBO, dosáhnete snímků jedinečné kvality a vysokého rozlišení. µ[mju:] 500 Digital usnadňuje svým majitelům volbu správné expozice díky množství přednastavených režimů:  20 scénických režimů je kdykoli po ruce, aby vám pomohly se správným nastavením za všech myslitelných fotografických situací. Ať už fotografujete portrét, krajinu, sport, zboží vystavené ve výkladní skříni za sklem nebo ryby pod vodou, vždy je po ruce jeden z vhodných režimů.

 

Právě pro náročné uživatele, kteří se nespokojí jen s běžným “suchozemským” fotografováním, je připraveno speciální podvodní pouzdro PT-026, vodotěsné až do hloubky 40m pod hladinou.

 

Délka video sekvencí, které dokážete s fotoaparátem pořídit, je omezená pouze maximální kapacitou paměťové karty. Díky režimu Super Makro můžete pořizovat úchvatné detailní záběry okvětních lístků květin, rozmanité tvary hmyzu a dalších tajemství makroskopického světa kolem vás.

 

Podpora standardu PictBridge znamená, že tisk fotografií pro vás nyní bude úplnou hračkou. Kteroukoli kompatibilní tiskárnu, např. Olympus P-10, která tiskne fotografie formátu A6, nyní propojíte s fotoaparátem pomocí USB kabelu a vybrané fotografie snadno a rychle vytisknete. To vše bez použití počítače.

 

Jednoduchá elegance

Elegantní design modelu µ[mju:] 500 Digital jistě upoutá oko každého milovníka krásných tvarů. Hlavní pozornost vývojářů a designérů je na první pohled zřejmá -  od ergonomického rozmístění tlačítek až po jedinečnou krytku objektivu. Tělo fotoaparátu bude k dispozici ve dvou barevných provedeních – klasická stříbrná nebo námořní modrá.

 

Dokonalý vzhled a vysoký výkon jdou u nového modelu µ[mju:] 500 Digital ruku v ruce.  Každý fotoaparát µ[mju:] 500 Digital je dodáván v balení s 32MB kartou xD-Picture Card, programem Olympus Master, baterií Li-12B a nabíječkou. V prodeji se objeví počátkem roku 2005.

 

Olympus µ[mju:] 500 Digital – hlavní charakteristika:

·         5,0 milionu pixelů

·         Voděodolné* kovové tělo ve stříbrné nebo námořní modré

·         Vestavěná zásuvná krytka objektivu

·         3x optický zoom (ekv. 35 – 105mm na 35mm fotoaparátu), f3,1-5,2

·         Rozměrná 6,4cm Hyper Crystal LCD obrazovka s 215,000 pixely

·         20 scénických režimů (např. Portrét, Noční scéna, Autoportrét, Krajina, Svíčka, Západ slunce, Podvodní foto, Za sklem)

·         Super Makro režim již od 7cm

·         Video sekvence se zvukem

·         6,4cm LCD obrazovka s vícejazyčným menu

·         Možnost nahrání českého menu z internetu (pomocí programu OLYMPUS masteru)

·         PictBridge podpora a TruePic TURBO

·         V balení: xD-Picture Card 32MB, Olympus Master,
Li-12B nabíjecí baterie, nabíječka

·         Podvodní pouzdro (PT-026) – volitelné příslušenství

* voděodolný podle standardu IEC standard publication 529 IPX4

 

Váš názor Další článek: Karneval reaguje na nabídku UPC a také zvýší rychlost

Témata článku: Video, Crystal, Elegance, Kovové tělo, Nová molekula, Detailní záběr, Stříbrné tělo, Nová nabíječka, Přímé nahrání, Paměťová buňka, Molekula, Master Card, Symbol


Určitě si přečtěte

7 nejvýkonnějších jaderných elektráren světa: Temelín ani Dukovany si neškrtnou

7 nejvýkonnějších jaderných elektráren světa: Temelín ani Dukovany si neškrtnou

** Představíme vám sedm nejvýkonnějších jaderných elektráren ** Srovnáme je s Temelínem, Dukovany a největší solární farmou ** Naznačíme, kde tkví hlavní výhody tohoto zdroje elektřiny

Karel Kilián | 115

7 důkazů, že e-mailové klienty ještě nevymřely

7 důkazů, že e-mailové klienty ještě nevymřely

** E-mailové klienty pro desktop jsou stále populární. ** Na výběr je několik možností. ** K dispozici jsou i experimentální aplikace.

Vladislav Kluska | 75

Pokud Google a Huawei ukončí spolupráci, bude to prý hrozba pro celý svět

Pokud Google a Huawei ukončí spolupráci, bude to prý hrozba pro celý svět

** Huawei chce vlastní OS pro mobily i PC. Mohl by ale uspět na Západě? ** Proti firmě se mezitím postavil i Facebook ** Google ale zároveň varuje před totální blokádou

Jakub Čížek | 65

Bizarní šmejdy z asijských e-shopů: Když to stojí pár dolarů, pochybujte o tom

Bizarní šmejdy z asijských e-shopů: Když to stojí pár dolarů, pochybujte o tom

** Typické žluté obálky z Číny už před lety zavalily nejen Českou poštu ** Pokud ale něco stojí dolar, často tomu odpovídá i kvalita ** Jak vypadají příklady těch nejbizarnější šmejdů?

Jakub Čížek | 150

Surface Laptop 2: cenově dostupný důkaz, že už to Microsoft umí jako Apple

Surface Laptop 2: cenově dostupný důkaz, že už to Microsoft umí jako Apple

** Nové barvy a rychlejší procesory, jinak je vše při starém ** Alcantara okolo klávesnice výrazně zlepšuje komfort používání ** Displej s poměrem stran 3:2 oceníte při práci na webu nebo aplikacích Office

Tomáš Holčík | 153Aktuální číslo časopisu Computer

Velký test Wi-Fi mesh

Nejlepší hodinky pro všechny aktivity

Důležité aplikace na cesty

Jak streamovat video na Twitch