Elegantní a výkonný společník Olympus µ[mju:] 500 Digital

Olympus rozšiřuje svoji úspěšnou modelovou řadu µ[mju:] o nový digitální fotoaparát µ[mju:] 500 Digital s rozlišením 5,0 milionu pixelů.
Elegantní a výkonný společník Olympus µ[mju:] 500 Digital

 

Na první pohled obrovská LCD obrazovka s úhlopříčkou 6,4cm poskytuje uživatelům majestátní pohled. Slouží nejen k prohlížení pořízených záběrů, ale i jako jedinečný hledáček. Díky nové Hyper Crystal technologii, přinášející vysoce kontrastní zobrazení, poskytuje obrazovka velmi široký pozorovací úhel.  µ[mju:] 500 Digital je vybaven objektivem s 3x optickým zoomem (f3,1-5,2) a používá procesor TruePic TURBO pro dosažení živých a věrných barev snímků s brilantními konturami.  Video se zvukem, Super Makro režim a výběr z 20 scénických režimů poskytují excelentní možnosti pro snadné fotografování za všech okolností. Přirozeně, stejně jako všechny ostatní fotoaparáty nesoucí označení µ[mju:], je i nový model specifický unikátním tvarem a prvotřídním výkonem. Nová zásuvná krytka objektivu dodává µ[mju:] 500 Digital nádech svěžesti a elegance. Provedení ve stříbrné nebo námořní modré barvě jen podtrhuje štíhlé a plynulé křivky kovového voděodolného* těla přístroje, který jistě upoutá pozornost vašeho okolí.

 

Nová technologie LCD

Jednou z největších výhod digitálních fotoaparátů je možnost okamžitě zobrazit pořízené snímky na LCD obrazovce. Proto není překvapením, že LCD hraje při výběru digitálního fotoaparátu jednu z nejpodstatnějších rolí. S úhlopříčkou 6,4cm má µ[mju:] 500 Digital znatelně větší obrazovku, než většina dnešních konkurenčních modelů. Kromě toho používá také technologii Hyper Crystal LCD, kdy jsou molekuly tekutých krystalů uspořádány v paprskovitém vzoru, který umožňuje dosáhnout pozorovacího úhlu až 160° ze všech směrů, téměř za všech světelných situací, i za přímého slunečního svitu. Tato technologie zajišťuje minimální barevné zkreslení ve všech 215,000 zobrazovacích bodech. Rozmazání nebo tzv. “duchové” jsou zcela vymíceni díky speciální konstrukci buněk, která poskytuje velmi rychlou odezvu – téměř 25ms.

 

Dokonalé záběry

Kombinací CCD s 5,0 miliony pixelů, 3x optického zoomu (ekv. 35-105mm na 35mm fotoaparátu, f3,1-5,2) a rychlého procesoru TruePic TURBO, dosáhnete snímků jedinečné kvality a vysokého rozlišení. µ[mju:] 500 Digital usnadňuje svým majitelům volbu správné expozice díky množství přednastavených režimů:  20 scénických režimů je kdykoli po ruce, aby vám pomohly se správným nastavením za všech myslitelných fotografických situací. Ať už fotografujete portrét, krajinu, sport, zboží vystavené ve výkladní skříni za sklem nebo ryby pod vodou, vždy je po ruce jeden z vhodných režimů.

 

Právě pro náročné uživatele, kteří se nespokojí jen s běžným “suchozemským” fotografováním, je připraveno speciální podvodní pouzdro PT-026, vodotěsné až do hloubky 40m pod hladinou.

 

Délka video sekvencí, které dokážete s fotoaparátem pořídit, je omezená pouze maximální kapacitou paměťové karty. Díky režimu Super Makro můžete pořizovat úchvatné detailní záběry okvětních lístků květin, rozmanité tvary hmyzu a dalších tajemství makroskopického světa kolem vás.

 

Podpora standardu PictBridge znamená, že tisk fotografií pro vás nyní bude úplnou hračkou. Kteroukoli kompatibilní tiskárnu, např. Olympus P-10, která tiskne fotografie formátu A6, nyní propojíte s fotoaparátem pomocí USB kabelu a vybrané fotografie snadno a rychle vytisknete. To vše bez použití počítače.

 

Jednoduchá elegance

Elegantní design modelu µ[mju:] 500 Digital jistě upoutá oko každého milovníka krásných tvarů. Hlavní pozornost vývojářů a designérů je na první pohled zřejmá -  od ergonomického rozmístění tlačítek až po jedinečnou krytku objektivu. Tělo fotoaparátu bude k dispozici ve dvou barevných provedeních – klasická stříbrná nebo námořní modrá.

 

Dokonalý vzhled a vysoký výkon jdou u nového modelu µ[mju:] 500 Digital ruku v ruce.  Každý fotoaparát µ[mju:] 500 Digital je dodáván v balení s 32MB kartou xD-Picture Card, programem Olympus Master, baterií Li-12B a nabíječkou. V prodeji se objeví počátkem roku 2005.

 

Olympus µ[mju:] 500 Digital – hlavní charakteristika:

·         5,0 milionu pixelů

·         Voděodolné* kovové tělo ve stříbrné nebo námořní modré

·         Vestavěná zásuvná krytka objektivu

·         3x optický zoom (ekv. 35 – 105mm na 35mm fotoaparátu), f3,1-5,2

·         Rozměrná 6,4cm Hyper Crystal LCD obrazovka s 215,000 pixely

·         20 scénických režimů (např. Portrét, Noční scéna, Autoportrét, Krajina, Svíčka, Západ slunce, Podvodní foto, Za sklem)

·         Super Makro režim již od 7cm

·         Video sekvence se zvukem

·         6,4cm LCD obrazovka s vícejazyčným menu

·         Možnost nahrání českého menu z internetu (pomocí programu OLYMPUS masteru)

·         PictBridge podpora a TruePic TURBO

·         V balení: xD-Picture Card 32MB, Olympus Master,
Li-12B nabíjecí baterie, nabíječka

·         Podvodní pouzdro (PT-026) – volitelné příslušenství

* voděodolný podle standardu IEC standard publication 529 IPX4

 

Váš názor Další článek: Karneval reaguje na nabídku UPC a také zvýší rychlost

Témata článku: Video, Symbol, Nová nabíječka, Elegance, Kovové tělo, Crystal, Přímé nahrání, Master Card, Molekula, Detailní záběr, Paměťová buňka, Nová molekula, Stříbrné tělo


Určitě si přečtěte

Co přijde po Netflixu a Amazonu? Tohle jsou streamovací služby, na které v Česku čekáme

Co přijde po Netflixu a Amazonu? Tohle jsou streamovací služby, na které v Česku čekáme

** Rozhodujete se mezi Netflixem a HBO Go? Věřte, bude hůř ** Na trhu je mnohem víc ambicióznějších streamovacích služeb ** Některé by mohly do ČR zamířit ještě letos

Lukáš Václavík | 45

Z rozmazané šmouhy krásná fotka. Takhle kouzlí nová umělá inteligence MyHeritage

Z rozmazané šmouhy krásná fotka. Takhle kouzlí nová umělá inteligence MyHeritage

** MyHeritage slibuje nejlepší neuronovou síť pro vylepšování fotek ** Funguje tím líp, čím horší fotku upravuje ** Otestovali jsme desítky různých snímků

Marek Lutonský, Lukáš Václavík | 39

Windy je laboratoř na počasí: 12 tipů, jak se ve službě vyznat a využít ji naplno

Windy je laboratoř na počasí: 12 tipů, jak se ve službě vyznat a využít ji naplno

** Předpověď počasí Windy nabízí nepřebernou škálu funkcí ** Zorientovat se v nich nemusí být vždy snadné ** Proto přinášíme 12 užitečných tipů a triků

Karel Kilián | 10


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest: nejlepší notebooky do 20 000 Kč

Test 8 levných IP kamer

Jak vybrat bezdrátová sluchátka

Testujeme Android 11