Electro World: Čěši jsou letos náročnější

Češi jsou náročnější, na Vánoce si začali vybírat nejnovější technologie. Vánoční nákupní vlna začala a potvrdila trendy.
Electro World: Čěši jsou letos náročnější

Společnost Electro World, jeden z největších řetězců zaměřených na prodej elektroniky a elektrospotřebičů s 16 prodejnami v České republice potvrzuje, že vánoční nákupní horečka u nás začala.

„První nástup vánoční nákupní vlny se objevil minulý týden, a nyní zaznamenáváme další růst zájmu o elektrozboží v našich obchodech,“ říká Jíří Klíčník, generální ředitel společnosti Electro World v České republice. „Electro World je dobře připraven na důležitou vánoční sezónu. Dárky, které si zákazníci poznamenali do svých seznamů s vánočními překvapeními, budou letos vybaveny nejnovějšími technologiemi za ještě nižší ceny,“ dodává Jiří Klíčník. Pro příklad zmínil 32palcový plochý LCD televizor, který loni v prosinci stál v Electro Worldu 25 tisíc korun, ale letos jej díky technologickému vývoji mohou zákazníci získat již za 16 až 17 tisíc korun.

Češi jsou letos náročnější a pečlivě si vybírají zboží podporující nejnovější technologické trendy. „Zajímají se zejména o LCD televizory s vysokým rozlišením – HD a vybírají ty, které jsou připraveny pro příjem digitálního pozemního vysílání DVB-T. Podobný trend sledujeme také v prodeji kamer, kde výrazně roste zájem o přístroje s HD rozlišením. Tyto trendy budou pokračovat i v příštím roce,“ vysvětluje Jiří Klíčník.

Electro World očekává, že se mezi letošní největší vánoční hity v oblasti zábavy zařadí osobní DVD přehrávače a MP3 přehrávače s velkou kapacitou paměti, herní konzole Playstation 3,  Nintendo Wii a Xbox 360, a samozřejmě výkonné modely notebooků. Podnikání i soukromý život si zákazníci mohou zpříjemnit s novými modely telefonů NOKIA a pomocníkem na cestách GPS navigací Mio C520FT.

Jiří Klíčník také doplňuje informace ohledně přístrojů, které nejsou v českých domácnostech zcela běžné. „Sledujeme, že si zákazníci do kuchyní pořizují netradiční pomocníky. Kromě praček nebo mikrovlnných trub si pořizují navíc odšťavňovače a automatické presovače. Potvrzují trend, v rámci něhož se domácnosti soustředí kromě tradičních spotřebičů také na luxusnější výbavu domácnosti nebo kuchyně.“

V Electro Worldu čeká na zákazníky nejpovolanější finanční poradce

Díky spolupráci s Beneficial Finance a GE Money Multiservis jsou nákupy na splátky v Electro Worldu zcela běžné a samozřejmé. Ať se jedná o tradiční splátky, anebo nákup na speciální kreditní kartu s logem Electro Worldu, zákazník získá navíc tříměsíční splátky bez navýšení na svůj první nákup, a řadu dalších výhod.

„Letošní nabídku finančních služeb jsme před Vánoci ještě více obohatili. Pozvali jsme finančního poradce nejpovolanějšího. Společně s Beneficial Finance se rodiče mohou přímo v Electro Worldu poradit se specialistou na finanční služby. Máme zájem jim pomoci s výběrem finančního produktu a také je seznámit se všemi informacemi a možnostmi splácení úvěrů. Informaci tak dostanou kompletní a také od nejpovolanějšího rádce, samotného Santa Klause,“ říká Jiří Klíčník, generální ředitel společnosti Electro World v České republice.

Happy Care? Pojištění proti smůle a nešikovnosti...

Jistě si dovede představit situaci, kdy si koupíte vytouženou LCD televizi za několik desítek tisíc, umístíte ji na nový stolek ve svém obývacím pokoji a těšíte se, jak si s přáteli vychutnáte oblíbený film. Jenomže děti, které si při návštěvě hrají na honěnou, televizi nešťastnou náhodou shodí na zem! Co teď? Pokud jste si při nákupu v Electro Worldu sjednali pojištění Happy Care, můžete zůstat v klidu. Díky pojištění brzy dostanete televizi zdarma opravenou a pokud bude nenávratně poškozena, obdržíte stejný nebo srovnatelný výrobek.

Happy Care je totiž unikátní produkt Electro Worldu na pojištění výrobků proti náhlému a neočekávanému zničení či poškození nad rámec běžné záruky. Lze si ho sjednat při nákupu v jakékoliv prodejně Electro World. Jeho cena přitom není vysoká, začíná již na 4 procentech z ceny zboží – odvíjí se od ceny výrobku a délky pojištění; tu lze sjednat od 6 až do 60 měsíců.
Většina zákazníků, kteří již Happy Care vyzkoušeli se shoduje na tom, že se jednoznačně vyplatí. „Naše pojištění totiž nepočítá, na rozdíl od jiných pojistek, s amortizací výrobku. Zatímco za rozbitý LCD monitor dostanete jinde zpravidla 60procent jeho hodnoty, u nás dostanete nový monitor za stejnou cenu, jako byl váš původní,“ zdůrazňuje Jiří Klíčník, generální ředitel společnosti Electro World v České republice.

Pro pojištění Happy Care hovoří i statistiky: takřka o 21 procent notebooků jejich majitelé nešťastnou náhodou přijdou během prvních let po nákupu, u moderních LCD televizorů a displejů toto číslo činí dokonce 34 procent během prvních pěti let! 

Témata článku: První monitor, World, DVB-T, Letošní model, Wii U, Obývací pokoj, Electro, GPS navigace Mio, Tradiční pomocník, Happy, Lcd herní konzole, Nejnovější model, Náhoda, Nejnovější trend, Nintendo Wii, Nintendo wii herní konzole, Česká televize, GPS navigace s kamerou, Běžný zákazník, Běžný monitor, Care

Aktuální číslo časopisu Computer

Otestovali jsme 5 HDR 4K televizorů

Jak natáčet video zrcadlovkou

Vytvořte si chytrou domácnost

Radíme s koupí počítačového zdroje