Electro World: Čěši jsou letos náročnější

Češi jsou náročnější, na Vánoce si začali vybírat nejnovější technologie. Vánoční nákupní vlna začala a potvrdila trendy.
Electro World: Čěši jsou letos náročnější

Společnost Electro World, jeden z největších řetězců zaměřených na prodej elektroniky a elektrospotřebičů s 16 prodejnami v České republice potvrzuje, že vánoční nákupní horečka u nás začala.

„První nástup vánoční nákupní vlny se objevil minulý týden, a nyní zaznamenáváme další růst zájmu o elektrozboží v našich obchodech,“ říká Jíří Klíčník, generální ředitel společnosti Electro World v České republice. „Electro World je dobře připraven na důležitou vánoční sezónu. Dárky, které si zákazníci poznamenali do svých seznamů s vánočními překvapeními, budou letos vybaveny nejnovějšími technologiemi za ještě nižší ceny,“ dodává Jiří Klíčník. Pro příklad zmínil 32palcový plochý LCD televizor, který loni v prosinci stál v Electro Worldu 25 tisíc korun, ale letos jej díky technologickému vývoji mohou zákazníci získat již za 16 až 17 tisíc korun.

Češi jsou letos náročnější a pečlivě si vybírají zboží podporující nejnovější technologické trendy. „Zajímají se zejména o LCD televizory s vysokým rozlišením – HD a vybírají ty, které jsou připraveny pro příjem digitálního pozemního vysílání DVB-T. Podobný trend sledujeme také v prodeji kamer, kde výrazně roste zájem o přístroje s HD rozlišením. Tyto trendy budou pokračovat i v příštím roce,“ vysvětluje Jiří Klíčník.

Electro World očekává, že se mezi letošní největší vánoční hity v oblasti zábavy zařadí osobní DVD přehrávače a MP3 přehrávače s velkou kapacitou paměti, herní konzole Playstation 3,  Nintendo Wii a Xbox 360, a samozřejmě výkonné modely notebooků. Podnikání i soukromý život si zákazníci mohou zpříjemnit s novými modely telefonů NOKIA a pomocníkem na cestách GPS navigací Mio C520FT.

Jiří Klíčník také doplňuje informace ohledně přístrojů, které nejsou v českých domácnostech zcela běžné. „Sledujeme, že si zákazníci do kuchyní pořizují netradiční pomocníky. Kromě praček nebo mikrovlnných trub si pořizují navíc odšťavňovače a automatické presovače. Potvrzují trend, v rámci něhož se domácnosti soustředí kromě tradičních spotřebičů také na luxusnější výbavu domácnosti nebo kuchyně.“

V Electro Worldu čeká na zákazníky nejpovolanější finanční poradce

Díky spolupráci s Beneficial Finance a GE Money Multiservis jsou nákupy na splátky v Electro Worldu zcela běžné a samozřejmé. Ať se jedná o tradiční splátky, anebo nákup na speciální kreditní kartu s logem Electro Worldu, zákazník získá navíc tříměsíční splátky bez navýšení na svůj první nákup, a řadu dalších výhod.

„Letošní nabídku finančních služeb jsme před Vánoci ještě více obohatili. Pozvali jsme finančního poradce nejpovolanějšího. Společně s Beneficial Finance se rodiče mohou přímo v Electro Worldu poradit se specialistou na finanční služby. Máme zájem jim pomoci s výběrem finančního produktu a také je seznámit se všemi informacemi a možnostmi splácení úvěrů. Informaci tak dostanou kompletní a také od nejpovolanějšího rádce, samotného Santa Klause,“ říká Jiří Klíčník, generální ředitel společnosti Electro World v České republice.

Happy Care? Pojištění proti smůle a nešikovnosti...

Jistě si dovede představit situaci, kdy si koupíte vytouženou LCD televizi za několik desítek tisíc, umístíte ji na nový stolek ve svém obývacím pokoji a těšíte se, jak si s přáteli vychutnáte oblíbený film. Jenomže děti, které si při návštěvě hrají na honěnou, televizi nešťastnou náhodou shodí na zem! Co teď? Pokud jste si při nákupu v Electro Worldu sjednali pojištění Happy Care, můžete zůstat v klidu. Díky pojištění brzy dostanete televizi zdarma opravenou a pokud bude nenávratně poškozena, obdržíte stejný nebo srovnatelný výrobek.

Happy Care je totiž unikátní produkt Electro Worldu na pojištění výrobků proti náhlému a neočekávanému zničení či poškození nad rámec běžné záruky. Lze si ho sjednat při nákupu v jakékoliv prodejně Electro World. Jeho cena přitom není vysoká, začíná již na 4 procentech z ceny zboží – odvíjí se od ceny výrobku a délky pojištění; tu lze sjednat od 6 až do 60 měsíců.
Většina zákazníků, kteří již Happy Care vyzkoušeli se shoduje na tom, že se jednoznačně vyplatí. „Naše pojištění totiž nepočítá, na rozdíl od jiných pojistek, s amortizací výrobku. Zatímco za rozbitý LCD monitor dostanete jinde zpravidla 60procent jeho hodnoty, u nás dostanete nový monitor za stejnou cenu, jako byl váš původní,“ zdůrazňuje Jiří Klíčník, generální ředitel společnosti Electro World v České republice.

Pro pojištění Happy Care hovoří i statistiky: takřka o 21 procent notebooků jejich majitelé nešťastnou náhodou přijdou během prvních let po nákupu, u moderních LCD televizorů a displejů toto číslo činí dokonce 34 procent během prvních pěti let! 

Váš názor Další článek: Prožijte vánoce sedmkrát bezpečněji

Témata článku: Care, GPS navigace s kamerou, Letošní model, Tradiční pomocník, Nejnovější model, DVB-T, Wii U, První monitor, Nejnovější trend, Happy, Česká televize, Běžný zákazník, Electro, Obývací pokoj, Nintendo Wii, Náhoda, Běžný monitor, World, Lcd herní konzole, Nintendo wii herní konzole, GPS navigace Mio


Určitě si přečtěte

Pojďme programovat elektroniku: Rádiový čip, který má skoro každá bezdrátová myš

Pojďme programovat elektroniku: Rádiový čip, který má skoro každá bezdrátová myš

** Bezdrátové myši řídí čip od Nordic Semiconductors ** Jeho rádiové vysílače si před lety oblíbila i komunita kutilů ** Dnes si je vyzkoušíme v praxi

Jakub Čížek | 9

Co všechno se spouští se startem Windows a proč by vás to mělo zajímat

Co všechno se spouští se startem Windows a proč by vás to mělo zajímat

** Společně s operačním systémem se spouští řada aplikací a služeb ** Mohou mít negativní dopad na celkovou dobu startu Windows ** Jak získat kontrolu nad automaticky spouštěnými programy?

Karel Kilián | 57

Google Coral: Raspberry Pi s čipem, který zpracuje 4 biliony operací za sekundu

Google Coral: Raspberry Pi s čipem, který zpracuje 4 biliony operací za sekundu

** Je to velké jako Raspberry Pi ** Ale je to až o několik řádů rychlejší ** Dorazil nám exotický Google Coral s akcelerátorem Edge TPU

Jakub Čížek | 18

Biblická potopa Česka: Jak bychom dopadli, kdyby nás zatopil oceán

Biblická potopa Česka: Jak bychom dopadli, kdyby nás zatopil oceán

** Představte si biblickou potopu ** Nejprve zaniknou Děčín a Břeclav, pak i Brno a Praha ** Hlavním městem se stane Jihlava a zbytky Čechů přežijí na Kvildě

Jakub Čížek | 93

10 mýtů a polopravd o bateriích, kterým možná ještě věříte

10 mýtů a polopravd o bateriích, kterým možná ještě věříte

** Kolem baterií a akumulátorů koluje řada mýtů, nepravd a polopravd ** Dnes vám devět z nich zkusíme vyvrátit na základě faktů ** Většina z nich totiž neplatí pro moderní lithiové baterie

Karel Kilián, David Polesný | 99


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest: 20 powerbank s USB-C

Test: mobily do 3 500 Kč

Radíme s výběrem routeru

Tipy na nejlepší vánoční dárky