eLAN-IR-003: chytrá krabička, která je postrachem IR ovladačů

eLAN-IR-003: chytrá krabička, která je postrachem IR ovladačů

Společnost ELKO EP představila chytrou krabičku eLAN-IR-003, která dokáže řídit jakékoli zařízení, které je běžně ovládáno standardním infračerveným (IR) ovladačem. Například televizi, zesilovač, domácí kino, satelit, DVD, BluRay zařízení nebo klimatizaci. Končí tak období, kdy uživatelé potřebovali desítky ovladačů – vše je nyní na jednom tabletu či smartphonu.

Tuto chytrou krabičku je možné také jednoduše použít pro ovládání celé domácnosti nebo kanceláře. Snadno totiž může sloužit jako úplně nezávislé zařízení nebo jako součást špičkového systému inteligentního domu iNELS, jež společnost ELKO EP vyvíjí.

eLAN-IR-003je vybaven ethernetovým rozhraním a má svoji vlastní IP adresu. Uživatelé tak nemusí pro nastavení znát žádné kódy ovládaného zařízení, ani je složitě vyhledávat v databázi. Ovládání se provádí jednoduše pomocí smartphonu, tabletu, počítače nebo iMM serveru.

Pro uvedení zařízení do provozu stačí přitom jen tři kroky: připojit eLAN-IR-003 do domácí sítě, jednoduše ho nakonfigurovat přes webové rozhraní a pak už stačí jen ovládat zařízení z webového prohlížeče a to pomocí vašeho smartphonu, tabletu nebo PC. K této chytré krabičce je možné přidat až 100 IR kódů z ovladačů. Podporovány jsou přitom všechny IR kódy na frekvenci od 20 do 455 kHz. Zařízení nabízí tři výstupy, jež umožňují ovládat až tři různá zařízení.

Klepněte pro větší obrázek

My říkáme této chytré krabičce postrach všech standardních IR ovladačů. Jsem přesvědčen, že v době chytrých telefonů nebo tabletů se již standardní ovladače stanou brzy minulostí. Proč používat desítky různých ovladačů, když je možné využít pouze jediné chytré krabičky,“ řečnicky se ptá Jiří Konečný, majitel firmy ELKO EP, jež se v letošním roce stala Firmou roku Zlínského kraje.

Tento titul získala, kromě hospodářských výsledků a ukazatelů ekonomické stability, právě za rozvoj sofistikovaného systému iNELS – inteligentního ovládání domácnosti, kanceláře nebo instituce.

Zařízení je k dispozici již nyní za cenu 2990 Kč bez DPH.

Zajímavý koncept nabídky Start pro Windows 8

Témata článku: Chytré televize, Zesilovače, Zařízení, Domácí kino, Domácí kina, Televize doma, Nezávislý titul, Nezávislá televize, Elan

Aktuální číslo časopisu Computer

Zachraňte nefunkční Windows

Jak nakupovat a prodávat kryptoměny

Otestovali jsme konvertibilní notebooky

Velký test 14 herních myší