Ekonomicky výhodný úložný systém Sun Fire x4540

30. července 2008
HIS uvede Radeon HD 4850 ICEQ4

Společnost Sun Microsystems, Inc. (NASDAQ: JAVA), dále rozšířila své špičkové portfolio Open Storage uvedením nové řady ekonomických úložných polí a nového, vysoce účinného a výkonného přírůstku řady Sun Fire X4500 „Thumper.“ Nová produktová řada Sun Storage J4000 představuje nejškálovatelnější a nejspolehlivější stavební prvky úložných systémů na trhu. V kombinaci se servery Sunu, operačním systémem OpenSolaris a souborovým systémem Solaris ZFS nabízí až desetinásobnou finanční úsporu oproti tradičním diskovým polím. Sun také uvedl úložný server Sun Fire X4540, novou verzi oceňovaného systému Sun Fire X4500 „Thumper“. Nabízí největší hustotu úložné kapacity na trhu a 30–50% úsporu nákladů na energii i chlazení, to vše při poloviční ceně oproti tradičním úložným řešením. Otevřená úložná řešení se na trhu rychle prosazují: bezplatný software ke stažení a další zajímavé informace najdete na webu www.sun.com/openstorage.

Celý trh otevřených úložných řešení má do roku 2010 překročit hranici 10 miliard dolarů a trh levných úložných řešení má v příštích třech letech růst téměř 23% složeným ročním tempem. Z velké části k tomu přispěje flexibilita a značná ekonomická výhodnost open source softwaru na standardizovaných úložných systémech a diskových polích. Sun si jako první velký výrobce všiml tohoto posunu a zabudoval špičkové služby ukládání dat a funkce jejich ochrany do systému Solaris ZFS, uvedl světově první hybridní server a úložnou platformu řady Sun Fire X4500 a vytvořil také první komunitu Open Storage v rámci projektu OpenSolaris.

„Rozšířili jsme naše portfolio otevřených úložných platforem o novou řadu Sun Storage J4000 a vysoce výkonné, ekonomicky výhodné systémy Sun Fire X4500 Thumper,“ řekl John Fowler, výkonný viceprezident Systems Group společnosti Sun Microsystems. „Tyto nové stavební prvky poskytují mimořádnou hustotu i kapacitu a umožňují zákazníkům využít efektivitu standardizovaných úložných zařízení s open source softwarem.“

Prezentaci Johna Fowlera věnovanou těmto produktům a jejich pozici na trhu úložných řešení si můžete poslechnout zde.

Zákazníci a partneři šetří s technologiemi Open Storage

PixelPark AG, Státní univerzita Oregonu, IT.com a Technologický institut Manukau byli prvními zákazníky, kteří se osobně přesvědčili o flexibilitě a ekonomické výhodnosti nové produktové řady Sun Storage J4000. Tyto společnosti navíc pomocí serverů Sun Fire a operačního systému Solaris dosáhli ještě větší finanční úspory. Další informace o zákaznících a produktech Open Storage najdete zde: www.sun.com/customers/testimonials/jbod.jsp

Přední německý poskytovatel služeb IT infrastruktury, PixelPark AG, je jedním z prvních zákazníků nové platformy Sun Storage J4000. „S diskovými poli Sun Storage J4000 jsou naše fixní náklady velmi nízké – méně než dolar na gigabajt u aplikací s velkými nároky na úložnou kapacitu. Přitom máme zaručený solidní výkon,“ řekl Thorleif Wiik, ředitel IT, Pixelpark AG. „Vysoká hustota těchto jednotek nám navíc šetří místo. Fungují s různými systémy, takže můžeme lépe kombinovat komponenty podle toho, jak se naše potřeby mění. Tento produkt jasně odráží odhodlání Sunu inovovat otevřená úložná řešení.“

Státní univerzita Oregonu jako dlouholetý zákazník Sunu využívá jeho technologie na podporu oceánografických observatoří, jež pracují s obrovskými kontinuálními proudy složitých, vícerozměrných dat. Proto vítá nové pojetí správy úložné kapacity.

„Diskové pole Sun Storage J4500 nám nabízí vysokou spolehlivost, výkon a jednoduchou správu. Nemusíme nyní například překonfigurovat základní úložná zařízení, když přidáme disky do úložné kapacity založené na systému Solaris ZFS, takže je celá kapacita pole J4500 okamžitě k dispozici. Toto řešení demonstruje vedoucí pozici Sunu v oblasti otevřených úložných řešení, neboť spojuje ty nejlepší výhody open source softwaru a standardizovaného hardwaru,“ řekl Chuck Sears, manažer výzkumných počítačových systémů Fakulty oceánografických a atmosférických věd na Státní univerzitě Oregonu.

Sun s novou řadou Sun Storage J4000 předstihl konkurenci

Nová produktová řada Sun Storage J4000 v kombinaci se špičkovými servery Sunu přináší zcela převratnou ekonomickou výhodnost. Podle testu SPC-1(1) má J4000 více než dvakrát výhodnější poměr výkonu k ceně než nejbližší konkurent. Řada Sun Storage J4000 je také nejškálovatelnější a nejspolehlivější ve svém segmentu – nabízí až dvojnásobnou úložnou hustotu, trojnásobnou připojitelnost, dvojnásobnou dostupnost a až desetinásobnou kapacitu, co tradiční úložné produkty nižší kategorie.

Nová řada navíc nabízí zákazníkům velmi atraktivní základní cenu 3000 dolarů a převratnou cenu pod dolar na GB u aplikací hromadného ukládání dat. Díky možnosti nainstalovat do jedné rackové jednotky až dvanáct diskových jednotek šetří produktová řada Sun Storage J4000 spoustu místa. Při použití v kombinaci se systémem OpenSolaris a špičkovými servery Sunu se náklady na úložnou kapacitu sníží až o 90 %. Na rozdíl od tradičních implementací úložných systémů umožňují prostředí Sun Open Storage zákazníkům také libovolně kombinovat komponenty a opakovaně používat hardware přidáváním nového softwaru podle měnících se potřeb.

Portfolio bylo rozšířeno o tři nové systémy a novou propojovací technologii:

  • Systém Sun Storage J4200: až s 12 jednotkami na jednu zásuvku a až 48 jednotkami SAS/SATA;
  • Systém Sun Storage J4400: nabízí 24 jednotek na jednu zásuvku, až 6 portů SAS a až 192 tříapůlpalcových jednotek SAS/SATA;
  • Sun Storage J4500: ve skříni o rozměrech čtyř rackových jednotek umožňuje nainstalovat až 48 jednotek, nabízí až čtyři porty SAS a až 480 tříapůlpalcových jednotek SAS/SATA;
  • Adaptér Sun StorageTek SAS RAID HBA: hostitelský adaptér RAID HBA pro škálovatelné rozšíření externích úložišť serverů Sun, který umožňuje přímo připojit systémy Sun Storage J4000 k serverům prostřednictvím jednoho nebo více vysokorychlostních rozhraní. Umožňuje zákazníkům připojit produkty řady Sun Storage J4000 k operačním systémům Solaris, Linux a Windows, také může být nasazen v prostředích Open Storage a OpenSolaris.

Nový server Sun Fire X4540: Vysoký výkon a vysoká efektivita

Sun dále rozšiřuje svou řadu serverů Open Storage o jediný kombinovaný server/úložné pole od velkého výrobce, který lze škálovat až na 48 jednotek v jediné skříni. Na trhu hybridních serverových a úložných zařízení, která přinášejí špičkový výkon, kapacitu a úsporu energie i místa, je Sun jasným průkopníkem. Úložný server Sun Fire X4540 jako první z řady Open Storage integruje levné, standardizované serverové a úložné komponenty v rámci otevřené architektury a používá operační systém Solaris se souborovým systémem Solaris ZFS. Poskytuje zákazníkům vyšší výkon za nižší cenu. Server Sun Fire X4540 míří do nejrychleji rostoucího segmentu trhu s úložnými řešeními – mezi levná a přitom vysokokapacitní disková úložiště založená na technologii SATA.

Vzhledem k těsné blízkosti úložných a počítačových komponent se systém Sun Fire X4540 výborně hodí pro vysoce výkonné výpočetní aplikace, úložné sítě, analytické aplikace a datové sklady, streaming videa a podobné aplikace. Nový systém Sun Fire X4540 je k dispozici za stejnou cenu jako systém Sun Fire X4500 Thumper a proti jeho první generaci demonstroval dvojnásobný výkon při stejně nízké spotřebě energie. Nový úložný server Sun Fire X4540 byl certifikován pro následující software: databázi Sun MySQL, datový sklad Greenplum, řešení bezpečného přístupu k datům CopperEyes a Zmanda ZRM pro zálohování dat z databáze Sun MySql.

Ceny a dostupnost

Ceny produktů řady Sun Storage J4000 začínají na cenách od 3000 dolarů a tyto produkty jsou k dispozici okamžitě. Ceny úložných serverů Sun Fire X4500 začínají na cenách od 22 000 dolarů a tyto servery budou k dispozici v průběhu července.

Další informace najdete na webu www.sun.com/openstorage

Váš názor Další článek: HIS uvede Radeon HD 4850 ICEQ4

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,