Ekonomické výsledky holdingu AAC v roce 2001 a plány na rok 2002

2. května 2002
Grafická karta Matrox Parhelia
V roce 2001 pokračovala skupina firem investiční společnosti AAC a. s. v dynamickém růstu.
Ekonomické výsledky holdingu AAC v roce 2001 a plány na rok 2002

Konsolidovaný obrat dosáhl výše 6,9 miliardy Kč (nárůst oproti roku 2000 o 23 %) a zisk po zdanění téměř 114 miliónů Kč. Počet prodaných počítačů na českém a slovenském trhu (značky BRAVE, LEO, Monsoon a LIBRA) se meziročně zvýšil o 9,2 % na 53 043 kusů. Počítače se na celkových výkonech podílejí asi 20%, zbytek tvoří především prodej počítačových komponent a spotřební elektroniky.

Největší společnost skupiny, ProCA spol s r. o., zaznamenala zvýšení tržeb na hodnotu 3,1 miliardy Kč, čímž došlo k navýšení o téměř 35 % oproti roku 2000. Druhá největší společnost holdingu, LIBRA Electronics, spol. s r. o. dosáhla celkového obratu 2,04 miliardy Kč (nárůst oproti roku 2000 o cca 10,5 %). Velký růst v roce 2001 dosáhly také další společnosti skupiny: VIKOMT CZ a. s. (zvýšení o 24 % na celkových 656 miliónů Kč) a CAD Studio spol. s r. o. (zvýšení o 18 % na celkových 95 miliónů Kč). Velmi vysokou dynamiku nárůstu obratu vykázaly zahraniční dceřiné společnosti: na Slovensku působící I.M.Computer, a. s. o 14 % (celkově na 682 miliónů Kč) a ProCA Slovakia, s. r. o. o 46 % (celkově 312 miliónů Kč). Rumunská společnost ProCA Romania s. r. l. zvýšila obrat o 47 % na 312 miliónů Kč.

Pro rok 2002 plánuje holding AAC dosažení konsolidovaných tržeb ve výši 8,7 miliardy Kč. Kromě dalšího posilování pozice v České republice nevylučuje AAC a. s. akvizice v Polsku, Maďarsku a v západní Evropě. Společnost pokračuje v přípravách na vstup na kapitálové trhy.

 

AAC a. s. je investiční holdingovou společností se zahraniční majetkovou účastí, která se prostřednictvím svých dcer profiluje jako přední distributor na trhu výpočetní a kancelářské techniky, elektroniky a telekomunikací, vývoje a distribuce CAD SW. Společnost zaměřuje své aktivity na rozšiřování portfolia dynamické skupiny společností a jejich metodické vedení ve všech oblastech řízení. Hlavní aktivitou AAC a. s. je budování dynamické skupiny obchodních společností a další rozšiřování této skupiny mimo český trh. Nejvýznamnější společnosti holdingu jsou ProCA spol. s r.o., LIBRA Electronics, spol. s r. o., VIKOMT CZ a. s., CAD Studio spol. s r.o. a I.M.Computer, a. s.

 

V případě zájmu Vám rádi poskytneme doplňující informace.

 

 

Dr. Petr Samec

vedoucí marketingové komunikace AAC a. s.

kontakt: samec@aac.as, 0602/190 678

Váš názor Další článek: Grafická karta Matrox Parhelia

Témata článku: Romania, Libra, Holding


Určitě si přečtěte

Co všechno se spouští se startem Windows a proč by vás to mělo zajímat

Co všechno se spouští se startem Windows a proč by vás to mělo zajímat

** Společně s operačním systémem se spouští řada aplikací a služeb ** Mohou mít negativní dopad na celkovou dobu startu Windows ** Jak získat kontrolu nad automaticky spouštěnými programy?

Karel Kilián | 57

Už desítky let se pokoušíme odposlouchávat mozek. Rusům se podařil kousek, ze kterého vám spadne brada

Už desítky let se pokoušíme odposlouchávat mozek. Rusům se podařil kousek, ze kterého vám spadne brada

** K odposlechu mozků používáme EEG ** To má ale žalostné informační rozlišení ** Rusům pomohla počítačová neuronová síť

Jakub Čížek | 29

Nové iPhony, hodinky a další novinky Applu: Zase bude za co utrácet

Nové iPhony, hodinky a další novinky Applu: Zase bude za co utrácet

Dnes proběhla další velká prezentační akce Applu, na které došlo k odhalení nových iPhonů a dalších novinek. Událost jsme sledovali online, a tak se můžete podívat na chronologický zápis těch nejdůležitějších informací.

David Polesný | 136


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest: 20 powerbank s USB-C

Test: mobily do 3 500 Kč

Radíme s výběrem routeru

Tipy na nejlepší vánoční dárky