Eko-květinky pro LCD TV od Sharpu

25. listopadu 2006
Na téma: osobní plánování
Sharp obdržel další ocenění za udržení ekologického standardu: Evropská komise nedávno udělila ekologickou značku Evropské unie „EU Eco-label“ LCD televizorům Sharp z nové produktové řady SA. Nyní nese toto označení celkem 30 modelů plochých televizorů Sharp. V současné době je Sharp, průkopník LCD technologie, jediným světovým výrobcem televizorů, který tuto certifikaci získal.
Eko-květinky pro LCD TV od Sharpu

Praha, 22. listopadu. Hranice třiceti modelů s ekologickou značkou Evropské unie pro LCD TV byla pokořena. Před pouhým rokem dostaly první LCD televizory Sharp z řady SH 1E tzv. ekologickou značku EU – známou také jako “Euro květina“. Sharp zesílil svou angažovanost v produkci ekologicky vyspělých výrobků. Nyní se včetně nových modelů z řady SA pyšní ekologickou značkou celkem 30 jeho modelů.

Od roku 1992 uděluje Evropská komise ocenění „ekologická značka EU“ výrobkům a službám, které splňují jasně definovaná kritéria. Sharp je stále jedinou firmou produkující televizory, která tato přísná kritéria splňuje. Jeho produkty se vyznačují velmi nízkou spotřebou energie, a to jak v normálním provozu, tak v pohotovostním režimu, konstrukce televizorů usnadňuje recyklaci a užité materiály jsou přátelské k životnímu prostředí. Ekologická značka by měla být vodítkem pro spotřebitele, kteří dávají přednost nákupu ekologicky vyspělých výrobků.

„Květinky za ekologii“ se budou dále rozrůstat: Sharp totiž považuje ochranu životního prostředí za jeden ze svých hlavních obchodních cílů.

Od svého vzniku v roce 1912 se firma Sharp zaměřovala na vývoj novátorských a unikátních technologií, které zlepšují kvalitu života lidí na celém světě. Aktivní ochrana životního prostředí a udržitelný rozvoj jsou proto v popředí činnosti společnosti.

Již několik let je Sharp největším výrobcem solárních panelů na světě a velkým propagátorem využití sluneční energie v Evropě.

Strategie společnosti Sharp v oblasti životního prostředí klade také velkou důležitost na konstrukci a stavbu továren, které jsou ekologicky šetrné díky využití vyspělých technologií. Cílem není pouze minimalizovat vliv na okolní prostředí, ale také pokud možno zachovat přírodní zdroje.

V srpnu tohoto roku otevřel Sharp v japonské Kamejamě novou továrnu na LCD televizory, která dodržuje přísné standardy týkající se životního prostředí. Jde o vůbec první továrnu osmé generace na výrobu LCD panelů na světě.

Asi jedna třetina elektrické energie potřebná k výrobě se generuje ve výtopnách a elektrárnách na zemní plyn. Odpadní teplo se využívá při klimatizaci, ohřevu vody a výrobě páry. Jeden z největších fotovoltaických systémů pomáhá recyklovat nevyužitou tepelnou energii. Kapacita 5,15 megawattů při celkové ploše 47 000 metrů čtverečních znamená, že fotovoltaický systém produkuje tolik energie, kolik spotřebuje 1300 domácností. Životní prostředí je tak ušetřeno více než 3400 tun emisí oxidu uhličitého.

Sharp získal za ochranu životního prostředí nejen eko-značku Evropské unie ale také mnoho dalších mezinárodních ocenění z této oblasti. Téměř 250 výrobků Sharpu obdrželo nějaké ocenění za šetrnost k životnímu prostředí, např. GEEA Energy Label, Energy Star nebo TCO Label.

 

Více informací naleznete na adresách  www.sharp-eu.com a www.sharp.cz

 

Témata článku: Energy, Label, Sharp, Okolní svět, Čtvereční metr, Čtvereční panel, Sluneční energie, Solární elektrárna, Oxid, Oxid uhličitý

Aktuální číslo časopisu Computer

Velký test NVMe a SATA SSD

Máte slabý signál
Wi-Fi? Poradíme!

Jak umělá inteligence opravuje fotky

Kupujete dron? Ty levné se nevyplatí