EDS rozvíjí zásobování internetového obchodu pro Fortune 500

27. ledna 2000
Aféra: dva TH´systemy
Dvanáct účastníků z různých průmyslových oborů se připojí k EDS CoNext
EDS rozvíjí zásobování internetového obchodu pro Fortune 500
Společnost EDS, přední firma v oblasti globálních služeb informačních technologií, podnikla další obrovský krok do dodavatelského řetězce společností Fortune 500 uvedením CoNext, provozovatele internetového obchodu orientovaného na business-to-business (B2B), který zvýší rychlost a dasažení úspor nákladů při obstarávání více než 50 % nákupů velkých společností.

Ve firmě EDS CoNext se spojí potenciál společnosti EDS v oblasti elektronického obchodování, její skupiny E.solution a A.T. Kearney, dceřinné společnosti EDS, přední světové firmy v oblasti poradenství. Mezi zakládajícími firmami je 12 společností evidovaných ve Fortune 500 s celkovými příjmy více než 200 miliard USD. Jsou to přední společnosti působící v oblasti spotřebních výrobků, finančních a IT služeb, výroby, maloobchodu, zařízení a telekomunikací. Očekává se, že globální síťové trhy EDS CoNext v Evropě, Latinské Americe s Asii začnou fungovat v roce 2000.

„EDS CoNext zajistí mezinárodním společnostem strategické schopnosti ke zvýšení hodnoty dodavatelských vztahů a úpravu operací na rychlost Internetu,” řekl Dick Brown, prezident a výkonný ředitel EDS. „EDS CoNext je základní kámen strategie elektronického obchodování EDS, který nás staví do čela dodavatelského řetězce na Internetu – od zásobování přes účtování

až po vyrovnávání. EDS CoNext je jasný důkaz síly EDS aplikované v digitální ekonomice.”Prvních 13 obchodů provozovaných firmou EDS CoNext , zaměřených na skupiny dodavatelů a zákazníků – by mohlo vytvořit zhruba 150 miliard USD vynaložených za zásobování. B2B transakce obchodování na Internetu dosáhnou podle Forrester Research dokonce 3 miliardy USDv roce 2003, což je zhruba desetinásobek objemu spotřebitelských transakcí na Internetu.

Prezidentem a výkonným ředitelem EDS CoNext bude Lawrence Kohn, víceprezident A.T. Kearney.

EDS CoNext, společnost plně vlastněná společností EDS, se bude zpočátku soustředit na běžné kategorie jiných než základních výdajů účastníků, včetně společně sdílených administrativních a provozních nákupů, zahrnujících technologie, energetiku, marketing, reklamu a její podporu, logistické služby a kapitálové výdaje. Internetové obchody EDS CoNext, nazývané LSN (Leveraged Sourcing Networks), budou poskytovat zdokonalený dodavatelský řetězec zajištěním rozvětvených řešení IT, neustálými procesy vylepšování a centralizovaným řízením pro společnosti, pracující na více lokalitách. EDS CoNext také zahrnuje aukční jednotku pro Internet firmyA.T. Kearney, která doposud podpořila aukční transakce celkem za více než 1 miliardu USD pro více než 15 zákazníků a 200 dodavatelů. Jednotlivé aukční transakce byly v rozsahu od 5 do 200 milionů USD.

Studie A.T. Kearney ukazují, že více než jedna třetina všech velkých společností – neboli více než dvojnásobek dnešního stavu – se zúčastní strategicky řízených zásobovacích sítí, jako je EDS CoNext. Jiná šetření předpovídají pro CoNext významné příležitosti:

Podle Datamonitoru se očekává, že on-line zásobování poroste od roku 1997 do roku 2003 prům. rychlostí 69 % ročně - rychleji, než jakýkoliv jiný aspekt elektronického B2B obchodu.

V nedávné studii Aberdeen Group byla většina uživatelských organizací schopná realizovat návratnost až 300% investic do automatizace zásobování po Internetu během prvního roku.

O společnosti EDS
Společnost EDS je přední společností v poskytování globálních informačních služeb více než 35 let. Dodává řešení elektronického obchodování (Electronic Business), poradenství v otázkách řízení (Management Consulting), systémy a technologické expertízy (Systems and Technology Expertise) tak, aby zajistila lepší výkon více než 9 000 klientů v 50 zemích světa. Akcie společnosti jsou obchodovány na newyorské burze (NYSE:EDS) a rovněž na burze londýnské. Navštivte EDS přes Internet na adrese http://www.eds.com.

-

Váš názor Další článek: Aféra: dva TH´systemy

Témata článku: Internet, Transakce, Brown, Dick, Rok šetření, B2B, Aberdeen


Určitě si přečtěte

Jak nahradit webkameru: jde to telefonem, zadarmo a s lepším obrazem

Jak nahradit webkameru: jde to telefonem, zadarmo a s lepším obrazem

** Koronavirus donutil mnohé zaměstnance pracovat z domova ** V souvislosti s tím vzrostla poptávka po webových kamerách ** Webkameru ale nemusíte kupovat – stačí mobil a aplikace!

Karel Kilián | 13

Galerie: Podívejte se na čínský Linux, se kterým to na svých PC zkusil i Huawei

Galerie: Podívejte se na čínský Linux, se kterým to na svých PC zkusil i Huawei

** Huawei se loni dostal do křížku s USA ** Začal to proto zkoušet s konkurenčním operačním systémem ** Jmenuje se Deepin a před pár dny se dočkal nové verze

Jakub Čížek | 37

Velká datová loupež. Proč mají disky nižší kapacitu, než uvádějí?

Velká datová loupež. Proč mají disky nižší kapacitu, než uvádějí?

** Na disk nikdy neuložíte tolik dat, jak tvrdí výrobce ** Ajťáci si vymysleli vlastní jednotky jako mebibajt ** Zmatky vznikají i kvůli různým výjimkám

Lukáš Václavík | 99

Geniální programátor Edsger Dijkstra: hledal nové postupy a zavrhoval GoTo

Geniální programátor Edsger Dijkstra: hledal nové postupy a zavrhoval GoTo

** Edsger Dijkstra je osobností historie programování ** Vynalezl algoritmus pro nalezení nejkratší cesty v grafu a dostal Turingovu cenu ** Zasloužil se o blízké propojení programování a matematiky

Jiří Nahodil | 13


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest 24 PC zdrojů

Jak využít umělou inteligenci

10 špičkových sluchátek s ANC

Playstation 5 vs Xbox Series X