Easy ERPack – společný produkt IBM a LCS International

Zejména menším a středně velkým společnostem, které mají v úmyslu si pořídit nový informační systém, je určen společný produkt společností IBM a LCS International. Byl uveden na trh na jaře letošního roku pod názvem Easy ERPack. Zákazníkům obou společností přináší vedle jednoduššího pořízení informačního systému především významnou finanční úsporu, ale i další výhody. Princip balíčků s názvem Easy ERPack spočívá v možnosti zakoupení informačního systému LCS Noris Now společně s IBM servery a IBM softwarem.
Easy ERPack – společný produkt IBM a LCS International

Hlavní výhodou pro zákazníka je zejména jednoduchý způsob financování. Cenu za balíček nemusí zaplatit okamžitě v plné výši. Pro pořízení balíčku Easy ERPack může využít finanční službu na bázi leasingu pro HW a rozloženého splácení pro SW, přičemž platby jsou rozloženy na 36, případně až na 48 měsíců, podle bonity zákazníka. Zákazník může využít finančního, tak i operativního leasingu nebo dodavatelského úvěru. Tyto možnosti financování nabízí IBM, a to bez jakékoliv počáteční akontace. Měsíční splátky jsou již od 20.000 Kč. Pokud zákazník zvolí operativní leasing, získává další výhodu - po uplynutí leasingu má možnost vyměnit servery za nové, čímž se mu chrání investice vložené do HW.

„Jsme velmi rádi, že můžeme vyjít vstříc potřebám našich zákazníků a kromě hardware jim v rámci Easy ERPack nabídnout i služby, z nichž k nejdůležitějším patří právě financování. Domnívám se, že to je pro mnohé rychle rostoucí či začínající firmy brána k pořízení kvalitního informačního systému,“ řekl Michal Duba, obchodník pro klíčové partnery IBM.

„Nápad nabízet balíček produktů společně s IBM vznikl právě na základě průzkumu potřeb našich zákazníků,“ doplnil Martin Šimek, senior manažer LCS Noris.

 

V rámci Easy ERPack získá zákazník licenci k systému LCS Noris Now, jehož funkcionalitu tvoří moduly pro ekonomiku (účetnictví, fakturace, banka, pokladna, zakázka), majetek, obchodní sklad (nákup, prodej a skladové hospodářství), CRM, smlouvy a mzdy. Easy ERPack nabízí také možnost práce pro 10, 20 a 30 konkurenčních uživatelů. Nabídka však do budoucna nebude vázána pouze na tyto rozsahy.

Balíček obsahuje také SQL server a produkty značky Microsoft (které jsou však hrazeny mimo základní cenu).

 

Zákazník má také možnost (mimo uvedené základní financování) získat implementaci LCS Noris, jež zahrnuje projektovou dokumentaci, implementaci, školení, importy a vedení projektu.

 

Dále získá zákazník dva servery IBM - aplikační a databázový spolu se softwarem k jejich správě a obsluze (IBM Tivoli Storage Manager). Oba servery jsou typu x226 v provedení tower. SQL server navíc obsahuje interní zálohovací páskovou mechaniku (LTO2 technologie). Servery x226 jsou dvouprocesorové systémy, které mohou být osazeny až 6ti SCSI hot-swap disky a 16GB RAM.

 

„LCS i IBM dodávají zákazníkovi spolu s balíčkem i jistotu, garantovanou oběma stranami – například v podobě bezpečnostních prvků či zálohovacího systému. Zákazník také ví, že nemusí dokoupit spoustu dalších věcí, aby mu systém fungoval,“ řekl Petr Maňas, ředitel pro strategický rozvoj LCS.

„Velmi dobrá spolupráce mezi společnostmi IBM a LCS trvá už dva roky. Domnívám se, že takovéto spojení mezi hardwarovým a softwarovým světem je velmi přínosné a to zejména právě pro našeho společného zákazníka.“ doplnil Martin Binder, ředitel divize Business Partners společnosti IBM.

 

 

Další informace najdete na www.easyerpack.cz

 

O společnosti LCS

Společnost LCS je nejvýznamnějším českým producentem podnikových aplikací (ERP). Zabývá se vývojem, implementací a podporou specializovaných informačních systémů pro výrobu, služby a obchod. Produkty společnost LCS - podnikové informační systémy LCS SIS, LCS Helios a LCS Noris - pokrývají nejširší spektrum potřeb podniků. Všechny systémy jsou doplněné širokou nabídkou služeb a partnerských programů. V současnosti společnost zaměstnává téměř 200 pracovníků. Obrat společnosti LCS za kalendářní rok 2005 činil 215 mil. Kč. Společnost LCS je od roku 2006 držitelem certifikátu kvality ISO 9001:2000.

Bližší informace lze nalézt na www.lcs.cz.

 

Tiskové oznámeníO společnosti IBM

Společnost IBM je největším výrobcem IT produktů a poskytovatelem služeb informačních technologií na světě, s více než osmdesátiletou tradicí v inovacích, které mění náš svět.

K hlavním cílům IBM patří poskytování komplexních služeb systémového integrátora a prosazování výhod elektronického obchodování do každodenního života.

Další činností IBM ČR je prodej širokého spektra IT technologií, tedy všech typů počítačů, zálohovacích a komunikačních systémů, a to včetně programového vybavení a služeb.

Váš názor Další článek: Microsoft uvolnil testovací verzi Windows CE 6

Témata článku: IBM, Easy, Binder, Leasing

Aktuální číslo časopisu Computer

Zachraňte nefunkční Windows

Jak nakupovat a prodávat kryptoměny

Otestovali jsme konvertibilní notebooky

Velký test 14 herních myší