EAGET M6: přehrávač s přístupem archivů českých televizí

EAGET M6: přehrávač s přístupem archivů českých televizí

INTELEK, přední hráč na trhu v oblasti IT, uvádí na trh multimediální přehrávač EAGET M6, který se svými vlastnostmi jasně odlišuje od zbytku konkurence. INTELEK jej totiž ve spolupráci s výrobcem obdařil schopnostmi, které umožňují přímý přístup do archivů i živého vysílání většiny českých a slovenských rozhlasových i televizních stanic.

Všechny přehrávače EAGET se vyznačují vynikajícím poměrem cena / výkon, který v případě modelu M6 vynikne zřejmě nejvíce. Přehrávač poskytuje skvělou výbavu jak po stránce podporovaných formátů a titulků, tak i po stránce možností propojení s nejrůznějšími zařízeními. Plná podpora češtiny i slovenštiny je přitom samozřejmostí. Specialitou je pak šachta pro osazení 3,5“ pevného disku, díky níž nemusíte přehrávač při osazování diskem rozebírat, jako u většiny konkurenčních modelů.

Klepněte pro větší obrázek

Ušito pro českého diváka

Čím se ale přehrávač EAGET M6 odlišuje od konkurence nejvíce, není hardwarová specifikace, nýbrž unikátní firmware, který INTELEK připravuje přímo ve spolupráci s výrobcem. Díky němu získá majitel přehrávače okamžitý přístup do bezpočtu televizních archivů i živých vysílání přehledně setříděných do přehledné nabídky. Nechybí ani pestrá nabídka podcastů, rozhlasových stanic nebo výběr z oblíbených kanálů na serveru YouTube. Nechybí ani celá řada sekcí zaměřených na malé české diváky. Velký důraz je přitom kladen na české programy i lokální televizní stanice.

Klepněte pro větší obrázek

„V INTELEKU jsme se vždy snažili dát našim produktům nějakou přidanou hodnotu, což se v případě EAGETu určitě podařilo. Přehrávače jsou po konstrukční stránce plně srovnatelné s dražšími konkurenčními modely, navíc nabízejí unikátní firmware, který je ušit přesně na míru českým a slovenským divákům. Majitel přehrávače tak zdarma získá přístup k více než 100 televizním a rozhlasovým stanicím, které vysílají v drtivé většině v českém či slovenském jazyce. Specialitou jsou pak tematicky laděné kanály na YouTube nebo přístup do video archivů předních televizních stanic či podcasty,“ komentuje nové možnosti přehrávačů EAGET Jan Vrchota, ředitel marketingu ve společnosti INTELEK a dodává:

„Velkou výhodu mají současní majitelé přehrávačů EAGET v tom, že pro zprovoznění všech nových funkcí stačí pouze aktualizovat firmware. Nabídku funkcí i počet podporovaných stanic navíc plánujeme i nadále rozšiřovat.“

Klepněte pro větší obrázek

Aby vše mohlo bez problémů fungovat, je třeba mít přehrávač připojen k internetu. To lze učinit buďto skrze integrovaný ethernetový konektor RJ-45 nebo pomocí přídavného USB modulu pro připojení do Wi-Fi sítě (nutno dokoupit zvlášť). Součástí přehrávače jsou i dva USB porty, přes které můžete k přehrávači snadno připojit libovolný USB disk s oblíbeným filmem či hudbou nebo externí DVD mechaniku. Díky ní se může EAGET M6 rázem změnit v plnohodnotný DVD přehrávač.

Při osazeném pevném disku může navíc přehrávač posloužit i jako jednoduchý NAS server pro sdílení multimediálního obsahu po domácí síti. Samotné přehrávání filmů a hudby z externího nebo interního disku pak může probíhat i bez připojení k internetu.

Kompletní příslušenství

Přehrávač je standardně dodáván včetně plnohodnotného dálkového ovladače a kompletní sady kabelů, kde nechybí ani kvalitní HDMI kabel se zlacenými konektory. Podrobný český manuál je pak už samozřejmostí.

Multimediální přehrávače EAGET M6 je možné zakoupit již nyní u vybraných partnerů společnosti INTELEK za doporučenou koncovou cenu 2 699 Kč včetně DPH. Více informací o přehrávačích je k dispozici na webu www.eaget.cz.

 

Technické parametry

Chipset

Realtek RTD1073DD

Režimy zobrazení

720p, 1080i, 1080p (1920 × 1080), RM/RMVB až do 720p

Flash paměť

256 MB

SDRAM paměť

128 MB

Podporované jazyky

čeština, slovenština, polština + 8 dalších jazyků

Napájecí adaptér

vstup 110-230 V AC, výstup 12 V DC/2A

Dálkový ovladač

IR (černý)

Datová rozhraní

2× USB 2.0 zpětně kompatibilní se zařízeními USB 1.1/1.0 pro připojení e×terních HDD, DVD nebo USB Wi-Fi adaptéru (není součástí balení)

1× minium pro připojení k PC

1× RJ-45 10/100 Mb/s

Video rozhraní

1× HDMI 1.3 zpětně kompatibilní s HDMI 1.2 a 1.1

1× kompozitní a 1× komponentní YPbPr výstup

Audio rozhraní

1× S/PDIF optický audio výstup

1× koa×iální digitální audio výstup s podporou zvuku 5.1

podpora výstupu DTS (Digital Theatre System) a Dolby Digital

Pevný disk

Interní pozice na 1× 3,5 SATA I/II do 2 TB, podpora E×T3, FAT32, NTFS

Video formáty

MKV, TS, M2TS, MTS, TP, WMV, IFO, ISO, VOB, DAT, AVI, MPG, MP4, MOV, RM, RMVB, FLV

Video kodeky a kontejnery

H.264, VC-1, MPEG1, MPEG2, MPEG4, DivX, FLV, Xvid bez GMC, RM/RMVB

Audio formáty

MP3, WMA, WAV, OGG, AAC, LPCM, FLAC, AC3, DTS

Obrázkové soubory

PG/JPEG, BMP, PNG, GIF

Formát titulků

SUB, SMI, SSA, SRT, IDX + SUB

Rozměry

190 × 181 × 64 mm

(zařízení i s podložkami)

Hmotnost

1 kg bez disku

Barva

matná černá

Materiál

Hliník + plast (čelní panel)

Cena

2 099 Kč vč. DPH

Další článek: Google Correlate: sen každého webového statistika a analytika

Témata článku: Optický digitální audio kabel, Mp3 a mp4 přehrávače, Rozhraní HDMI, Podrobné ladění, HDMI ¨výstup, USB Wi-fi, Flac, Živé video, Optický audio kabel, HDMI kabel, Audio ovladač dolby, Audio kabely, Konkurenční model, Domácí NAS, Hard disk do pc na Mall.cz


Určitě si přečtěte

Apple vychrlil novinky: Nové operační systémy a příprava na vlastní procesory

Apple vychrlil novinky: Nové operační systémy a příprava na vlastní procesory

** Apple dnes představuje novinky ** Tradiční keynote v rámci konference WWDC probíhá jen online ** Nové operační systémy, ale i něco navíc

David Polesný | 108

Nové názvy, upravený vývoj. Microsoft ukázal, jak teď bude vydávat Windows 10

Nové názvy, upravený vývoj. Microsoft ukázal, jak teď bude vydávat Windows 10

** Podzimní vydání Windows 10 přinese jen minimum novinek ** Aktualizace ponese formální označení 20H2 ** Microsoft mění názvy v programu Windows Insider

Lukáš Václavík | 17

Z rozmazané šmouhy krásná fotka. Takhle kouzlí nová umělá inteligence MyHeritage

Z rozmazané šmouhy krásná fotka. Takhle kouzlí nová umělá inteligence MyHeritage

** MyHeritage slibuje nejlepší neuronovou síť pro vylepšování fotek ** Funguje tím líp, čím horší fotku upravuje ** Otestovali jsme desítky různých snímků

Marek Lutonský, Lukáš Václavík | 39


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest: nejlepší notebooky do 20 000 Kč

Test 8 levných IP kamer

Jak vybrat bezdrátová sluchátka

Testujeme Android 11